Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A járványidőszak alatt sokan...

A járványidőszak alatt sokan lettek munkanélküliek akik a tartalékaikat élik fel és hiteleket kell felvenniük? Egyes vállalkozók mentálisan hogy bírják a stagnálást és a csőd közeli állapotot?

Figyelt kérdés
Az esetlegesen szerdától életbe lépő 1 hónapos "leállás" sok embernél felteheti az i re a pontot.
2020. nov. 9. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Karácsony, Szilveszter idején hatalmas öngyilkossági hullám lesz, és tavasszal meg válási hullám.
2020. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Ez elég szörnyű kilátás az előző hozzászólásra reagálva.

Talán optimizmust és figyelmet kellene adni másoknak.

Egy fokozott stresszhelyzetben nem az értelmi képességek dominálnak, inkább ösztönök és sokan kényelmetlenül érzik magukat, amit oldani lehetne.

A tehetetlenség is szörnyű állapot. Olyan utakat lehetne mutatni, ahova valóban lehet fordulni. Nehéz kérni is szerintem és lehet tudná valaki, hogy hol lehet segítséget kérni.

(Valaki 1,5 éve nem kap munkát... és azt mondják, hogy depressziós ezért.)

2020. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a kis létszámú vállalkozások szívták meg, nekik ugyanis jellemzően nincs, vagy alig van megtakarításuk. Már tavasszal rengetegen munkanélküliek lettek, akik - lévén, hogy lejárt a három hónap - mára már ki is kerültek a rendszerből, s láthatatlan munkanélküliek lettek. Nekik semmi jövedelmük sincs, és jön a tél!
2020. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Visszatérhettek a munkájukhoz. Mely területen?

Jelenleg pedig csak bizonyos korlátozásokkal egyes speciális ágazatokat kivéve, a munkára van lehetőség.

(Azt látom, hogy most is járnak például fodrászhoz emberek.)

2020. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Internet felületen értékesítésben gondolkozni, létrehozni új közösségi egységet és azon keresztül is akár értékesíteni, ha van rá mód, hogy ne ütközzön akadályokba a vállalkozás sorsa.)
2020. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyár közepén szűnt meg az állásom, akkor 2 hónapra hazaköltöztem vidékre a szüleimhez. Szeptembertől újra Bp-en vagyok, de azóta még nem találtam munkát. Volt néhány százezer forint tartalékom, azt szépen fel is éltem az elmúlt hónapokban (nagy része albérletre ment...). Álláskeresési járadékot is igényeltem, ami egy kis alamizsna. Sok helyre jelentkeztem, folyamatosan nézelődöm, de egyelőre semmi. Mindenesetre az nagy könnyebbség, hogy ha minden kötél szakad, a szüleimre számíthatok. Szeretném elkerülni ezt a helyzetet, de semmi nem garantálja, hogy nem szorulok majd átmenetileg a segítségükre. 29/F
2020. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon szar helyzetben vagyok. Tavaly januárban végeztem az egyetemen egy eléggé piacképtelen szakon, a végzést követően kb. 9 hónapig (szeptemberig) munkanélküli voltam. Akkor sikerült elhelyezkednem egy viszonylag normális helyen, de pár hónap után eléggé kibírhatatlan lett már ott dolgozni, márciusban ott is hagytam pont kb. egy héttel a koronavírus járvány kezdete előtt. Azóta nincs munkám, hiába keresek, a munkaügyi hivatalból sem kapok semmi juttatást. A szüleimmel élek és ők tartanak el, nem tudom mihez fogok kezdeni ha ez így halad.
2020. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!