Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jellemző dolog az, hogy a...

Jellemző dolog az, hogy a jelenlegi helyzetet kihasználva valaki covidszerű tüneteket hazudik, csak hogy kiírják táppénzre?

Figyelt kérdés
Végülis adná magát a dolog. Pláne ha van megspórolt pénze, és így a pár hét táppénz nem vágja földhöz anyagilag.

2020. nov. 10. 08:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10: Hogy jön ez ide? Nem mindenkit köteleznek rá, aki azt állítja, hogy tünetei vannak.
2020. nov. 10. 09:18
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

#11

Sőt, sokan nem tudják elérni, hogy végre teszteljék őket akkor se, ha nagyon szeretnék...

Én se értem, hogy jön ide a PCR teszt.

2020. nov. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki tróger, az eddig is tróger volt. Lehet, most betelefonál, hogy tünetei vannak, ahelyett, hogy hasmenést kamuzna, szerintem nem nőtt ilyen szempontból a táppénzcsalók száma.
2020. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Csak ha van valóban annyi tartaléka, hogy ez nem lenne gond neki. De az ellentettje is meglehet, hogy nem foglalkozik magával, hogy ő épp kv.-s....
2020. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert ezzel most viccelni eleg obszcen dolog mert ez nem egy sima megfazas. A 2 het kiírassal mire megy? 2 het mulva is itt lesz a covid. Ahhoz h vki akar 1 honapra 2 honapra kiírassa magát ahhoz már kőkemény tunetek kellenek s ha nagyon majrezik a hazi dokinak h így rosszul van úgy rosszul van még be is küldi a covid osztályra. Úgy h marhara nem előnyös ezzel játszani🙂ja meg ott ki is derulne h kamuzik na az meg a masik. Tenyleg van aki kepes ezt behazudni ebben a helyzetben? 😕úristen. Addig örüljön az ilyen nyomi amíg nem az.
2020. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15: Van aki bratyiban van a házidokijával és/vagy a házidoki korrupt és megvesztegethető, és így símán el tudja intézni, hogy akár 2 hónapra kiírja. Régen, mikor közmunkában voltam, egy roma munkatársam is kiíratta így magát. Nekem meg másoknak is lazán megmondta, hogy ő most 2 hónapra táppénzre megy, símán el tudja intézni, a főnökasszony meg bekaphatja.
2020. nov. 16. 05:35
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyat tudok hogy van aki annyira fél a vírustól hogy elkapja hogy kiiratta magát táppénzre tehát nem mert lusta hanem rendesen retteg tőle mert van egy alapbetegsége.
2020. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha én alkalmazott lennék és nem engednék a távmunkát, akkor tuti ezt csinálnám, a fizu majdnem ugyanannyi, és még az asztmás páromat sem kell veszélyeztetnem.

Én vállalkozó vagyok, ha nem dolgozom, nincs pénz. Sőt, ha dolgozom, akkor sem biztos, hogy lesz belőle. Néha gondoljatok arra, hogy nem olyan kevés ám az a táppénz. (Engem nem vettek fel alkalmazottnak, így lettem vállalkozó, de szerencsére jól megy.)

A gyakorlat sajnos az mutatja viszont az ismerősi körömben, hogy még aki a COVID tüneteit érzékeli is magán, nem jelenti, hanem jár tovább dolgozni és végigfertőz mindenkit, mert kevesli a táppénzt.

2020. dec. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 puritan ***** válasza:
100%

Szerintem egy csepp esze nincs aki covid tüneteket hazudva akarja kiíratni magát. Az orvosnak az az első dolga, hogy elküldi tesztre. Ha meg nem akar elmenni az már biztosan gyanús. De ha valamiért mégse küldené tesztre, csak simán elhiszi, hogy covidos, akkor 10 nap karantén. Nem tudom mostanában hogy van, de egy barátom a járvány elején covidos volt, naponta kiment egy rendőr, és megnézte, hogy otthon van-e.


Annyi mindene fájhat az embernek, amit nem lehet ilyen gyorsan és egyszerűen ellenőrizni.

2021. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!