Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 220 ezer Ft-os nettó fizetés...

A 220 ezer Ft-os nettó fizetés valóban nevetségesen alacsonynak számít vidéken is egy 25 éves férfitól? A minap egy hölgy ismerősöm jelentette ki hogy ez elvegetálni sem elég, holott ő ennek felét sem keresi hanem a férjéből él.

Figyelt kérdés
2020. nov. 13. 14:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

19:

Én nem keresek millió nettó körül, csak fél millió körül, viszont mivel nem olyan körökben mozgok mint te, ezért feleségem is majdnem ennyit keres, ráadásul az ő karrier útja, amin elindult, 2-3 éven belül nagyobb fizetést fog eredményezni, mint az enyém. Így nem az van, mint a felkapaszkodott proli családoknál, ahol apuka vazzevállalkozó vagy első generációs diplomásból vállalati középvezető, ahol a nő csak alibi munkát végez, és ez meg is látszik a szerepeken, nekem valódi társam van, akivel egyenrangúan tudunk döntéseket hozni.


És ez nem valami hülye feminista hóbort nálunk, meg nem valamiféle papucs vagyok, ami a másik véglet, hanem már eleve ilyen környezetben nőttünk fel. Anyám és apám is ilyenek, mindketten sok diplomás mérnök-közgazdászok, volt hogy egyik, volt hogy másik keresett jobban, feleségem szülei mérnökök, egyik ágon nagyszülei is, egyik dédanyja gyógyszerész volt és saját patikát vett a háború előtt (amit aztán államosítottak, de utána is ő vezette).


Megjegyzem a mi társaságunkban baráti körben sem az van, mint sokaknál, hogy a férfiak és a nők elkülönülve beszélgetnek, csak a párok jelentenek összekötő kapocst. Ugyanúgy tudunk baráti beszélgetést folytatni ellenkező neműekkel is.

2020. nov. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért látom a sokadig generációs sznobság megvan... Nekem édesapám mérnök édesanyám nem diplomás de a vállalkozása elég jól menő, én vállakozó orvos vagyok. Továbbra is az a véleményem azonban, hogy Magyarországon a nők egy jelentős része alibimunkát végez abban mártírkodik a férfitől pedig mindent elvár...
2020. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

22:

Maradjunk továbbra is annyiban,hogy te mozogsz ilyen körökben. Nem sznobságról van szó, hanem arról, hogy a családomban milyen szerepben vannak, voltak a férfiak és a nők, ez nyilván szerepet játszik abban, hogy én milyen emberek társaságát keresem. Az én környezetemben ugyanez az arány inkább fordított, 10-ből jó ha egy nő ilyen, amit leírsz.

2020. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, már csak azért is távol áll a sznobságtól, amit írok, mivel a millió felett kereső férfi, mellette a bolti eladó nő az inkább felső középosztály, míg én alaó-középosztályban mozgok. A gondolkodásmód meg nem anyagiak függvénye.
2020. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Haha. 170ezret keresek… és egyedül nevelem a 2 pici gyerekemet. Rendes, bejelentett munka
2022. júl. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!