Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják egyből azt,...

Miért gondolják egyből azt, hogy széttetem a lábam a főnöknek, csak mert följebb kerültem?

Figyelt kérdés
Fölkerültem a tervező osztályra, és mivel viszonylag fiatal vagyok, 25 éves, 3 év munkatapasztalattal, ez sokaknak nem tetszik. Pont olyanoknak, akik 40-50 évesen ugyanott vannak, ahol 20 évesen kezdtek. A fiataloknál nem tapasztalom ezt a rosszindulatot. De ezek az idősebb kollégák nem vették jó néven, hogy följebb kerültem, és konkrétan az egyik azt hangoztatja, hogy egy büdös k_rva vagyok, biztos csak azért kerültem oda, mert a főnöknek a kedvére tettem (ő csúnyábban fogalmazott). És ezzel van még aki egyetért. Biztos savanyú neki a szőlő, hogy ő 40 év alatt nem került oda, ahova én, 3 év után, de erről nem én tehetek. Csakis a munkámnak köszönhetem, hogy ott vagyok most ahol, semmi olyan dolgot nem tettem érte, ami erkölcstelen lenne. Főleg, hogy a főnökeim mind házas emberek! De miért kell ilyen rosszindulatúnak lenni, hogy egyből erre gondolnak az emberek? És még híresztelik is? Mi jó nekik ebben?
2020. nov. 14. 16:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
Magukból indulnak ki.
2020. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%
Aki ilyet mond, azzal közöld, hogy amennyiben nem hagja abba, feljelenést teszel ellene rágalmazás miatt!
2020. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy te is írod csak savanyú a szőlő. Plusz lehet hogy ehhez - akaratlanul - hozzá teszel a kinézeteddel, viselkedéseddel. Ne kérdezt pontosan mivel , akármi csípheti a szemüket


Off, de amúgy az hogy valaki házas az még nem jelenti, hogy nincs viszonya valakivel

2020. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
valószínűleg abból, hoyg szép vagy, jól tudsz mosolyogni és csinosan öltözködsz, illetve van egy agresszívabb természeted. Nálunk is volt egy csaj, aki osztályvezető lett, ő is szép volt nagyon, de volt benne valami belső agresszivitás, amit ugyan kedveséggel meg megértéssel leplezett, de mindenki érezte rajta, pl. elég sok csúnya szót használt amikor kifejtette vmről a véleményét, vagy ha jött vm idősebb nő a céghez, akkor fúrta, de okos észérvekkel. Aztán ő is került a helyére. Ez a nő persze tudta a szakmáját, de azért nem dolgfozott többet vagy alaposabban mint más, mégis fenn tudta tartani a látszatot hogy ő többet dolgozik, pl. mert kereste a feletteseivel a kommunikációt. Van oylan eset is, amikor van egy szép nő, de egyben kedves, mindneki szereti, viszont annyira szorgalmas, hogy a végén mindenki azt mondja rá, hogy ez a lány nagyon megérdemelte az előreléptetést, mert sokat dolgozott érte. Ha téged utálnak, akkor biztos nem ez a kategória vagy, hanem a céltudatos törető, csak magadnak sem vallod be.
2020. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"de amúgy az hogy valaki házas az még nem jelenti, hogy nincs viszonya valakivel"


Hogy ő tart-e viszonyt a felesége mellett, az nem az én dolgom. Én sose kezdenék házas emberrel, úgy értettem.

2020. nov. 14. 17:11
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Mert 25 évesen tényleg ritka, hogy valaki feljebb tudjon jutni, rengeteg munkahelyen még egy vacak melóhoz is több éves tapasztalatot kérnek.
2020. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szép, se haverkodós típus. Viszont jól dolgozom, ezt tudom magamról. Szorgalmas vagyok, lehet rám számítani, keveset vagyok beteg, és jó vagyok abban, amit csinálok.
2020. nov. 14. 17:13
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
Az én munkahelyemen akiket jobb pozícióba vettek fel, szinte mind protekciósan került oda.
2020. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
66%
de a főnöknek biztosan nyaliztál, még ha átvitt értelemben de akkor is. Miondenki tudja hogy a stréberek, főnökök kis kedvencei lesznek a következő csoportvezetők. Csak maga a szorgalom nem juttana fejebb, mert ha nem nyalizol, akkor láthatatlan vagy és a munkád babérjait egyszerűen learatja más.
2020. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
11%

Na de miért baj az, hogy "a főnöknek a kedvére tettél"?

Ez csak a kettőtökre tartozik.

:)

2020. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!