Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolja azt a legtöbb...

Miért gondolja azt a legtöbb munkáltató egy része, hogy ha elmegy 1 ember, jön helyette 10 új?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallani, hogy ez ment el, az talált másikat.. Akik maradnak, azok nem éppen összetartóak. Én nem lennék jó főnök. Mindig új embereket megszokni. Aztán azok cserélődnének egy idő utàn. Én ennél ragaszkodóbb vagyok. Szerintetek is könnyen pótolhatók az üres helyek? (39/F)
2020. nov. 5. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy mennyi a munkanélkül mostanában, sajnos igen.
2020. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Én tudod mit nem értek kérdező? Azt, hogy a munkahelyemen, ha pótolható vagyok, azért csinálnak ki, azért akarnak elüldözni, akkor miért van az, hogy évek(!) óta nem találnak senkit a helyemre, mégiscsak rám vannak szorulva? ha pótolható lennék, már rég kirúgtak volna, mivel találtak volna másik balekot...
2020. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ. Van aki pótolható. Van aki nem. Utóbbi százezrekkel többet is keres.
2020. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

"a legtöbb munkáltató egy része"


XD

2020. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

400ezer munkanélküli lett tavasszal.

e miatt nem csak a munkakereső ember jóval több,de a nettó fizuk is estek 50-80ezret a szakmunkákban.

plusz a munkáltatók jelentős része,a munkájukat vesztett tömegek miatt azonnal visszatért a 90es évek béli stiklikhez,mint a 4 órás bejelentés,vagy a 8 órás,de minimál bérre,a többi zsebbe témához,mert most ezeket mind megtehetik.

ahol mostanában megfordultam azokon a helyeken 99%ban csak olyanok vannak,akik hozzám hasonlóan a vírus miatt mentek csődbe vagy vesztették el a melóhelyüket.

a másik ami miatt sok cég jobban szereti kirugdosni az embereket 2-3 hónap múlva,hogy a cég valójában csak pénzmosoda.

az meg nem jó nekik,ha vki túlzottan elkezdi kiismerni magát ott.

2020. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Mert régen így volt és rengeteg cégvezető még mindig ebben a hitben él. Azt sem akarják kimutatni, hogy a munkásnak előnye van, éreztetni akarják, hogy semmit sem ér. Plusz a legtöbb magyar főnöknek óriási az egója.

A vírus miatt, azért tényleg sok lett a munkanélküli és sok helyen tényleg úgyis lesz 10 új ember.

Amúgy az előző cégemnél az elmúlt 1 hónapban 10 jelentkező fordult meg. Meghallották a fizut és rögöve el is mentek. A főnök meg hangoztatja, hogy úgyis lesz 10 új ember mindenki helyére. Amikor anno emelést kértem, nálam is hangoztatta ezt a szöveget. Rá egy hónapra felmondtam és próbált füzögetni, hogy maradjak. Természetesen nem maradtam és az ottani haveroktól tudom, hogy egy normális embert sem találtak a helyemre.

2020. nov. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Valahol még így gondolkodnak.

Én mielőtt le számoltam a meló helyről mondtam a drága főnökömnek hogy keressen más h.lyét és menjen keletebre pl vegyen fel ukránt vagy románt ők ennyi pénzért is el dolgoznak és mindig a rendelkezésére állnak ja és havi szinten elég neki 2-4 nap pihenő is.


Miután már nem dolgoztam ott.

Telt az idő és félre tárcsázott a volt főnök.

Mondj szevasz Dimitrij, hol vagy? kész vagy már? már rég kész kéne lenned? Stb... szokásosan ahogy régen tette és 2 perc múlva be is fejezte,nagy orsz tudásommal köszönök neki,nagy csend és kérdezi ki vagy?

Mondom Dimitrij.

Ő,ne szórakozz velem.

Én,te hívtál ember.

Ő, ki vagy?

Én, az előző egyetlen alkalamzottad.

Ő, ja nem tudja fel hívin Dimitrij mert nem magyar száma van mit tegyen?

Én, örülök hogy megfogadta a tanácsomat és vettél fel jobb munkaerőt ezekután ki nyomtam és le tiltottam.

Nem egyszer hívott már direkt.


Egyébként mikor mondtam én le számolok el kezdett nyalizni, olyanokat hazudott ami vicc kategória és szerencsére egy kis pszichológiát tanultam így nem vert át.

Sajnos még a régebbi rendszer erősebb és valahogy megbírkóznak az új emberekkel, több helyen szerencsére már próbálják megtartani őket és emberszámba is nézik őket de hogy ez mindenhol legyen ahoz még el kell telnie sok időnek.

2020. nov. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%
Most mennyiségi és minőségi licit is van bizonyos szakmákban. Például aki vendéglátó egységet szeretne nyitni az válogathat a szakképzett munkaerőben. Viszont ha valaki jó pénzügyest, közgazdászt, mérnököt szeretne annak továbbra is zsebbe kell nyúlnia
2020. nov. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Mert barmok én is felmondtam a meló helyen lenémítottam a telom mit gondolsz hány nem fogadott hívás volt a főnöktől? Kb 30 na ennyit hogy 10 új ember jön a helyemre
2020. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8: Mérnökin vagyok. Egy ezzel kapcsolatos OKJ-m már van, a diplomám még nincs a kezemben, jövőre végzek.

10 cégből 1 vett fel, szakmunkás minimálbérrel. Az a helyzet, hogy a mérnökökre is tojnak az ország egy részében és alig akarnak pénzt adni. :/

De, amúgy jogos, amit írsz. JÓ mérnököt nehéz találni.

2020. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!