Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit várnak el a pályakezdőktől...

Mit várnak el a pályakezdőktől a munkahelyek?

Figyelt kérdés

2 helyzet van jelenleg. Egy, hogy pályakezdő vagyok és nincs tapasztalatom, a végzettségem kb semmit se ér nekik. Kettő, hogy megfelelnék minden szempontból, de nem tudom eladni magam és bizonytalan vagyok még a 10. állásinterjú után is.

Valahol borzasztó kedvesek és megértőek de "sajnos" nem rám esik a választás, vagy bunkók és lekezelőek és nem hívnak vissza.

Mit kéne nekik nyújtanom?



2020. nov. 19. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
3-5 év tapasztalatot. Az én szakmámban vannak pozíciók amik évekig nyitottak, mert elvárják a tapasztalatot, de akiknek van már mind dolgozik. Pályakezdő jelentkezik sok, de azokat elhajtják.
2020. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ha most estem ki az iskolapadból akkor honnan legyen tapasztalatom? A szóban is benne van, hogy most szeretném elkezdeni az adott pályát.
2020. nov. 19. 13:16
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Például az iskola által szervezett gyakorlat már tapasztalat. Meg a diplomamunka/szakdolgozat. Persze ez közel se 3 év, amit elvárnak a legtöbb helyen.
2020. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem újdonság. Üdv a való életben.

Protekció kell sajnos mindenhez.

2020. nov. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

Nem protekció kell, hanem proaktivitás.

Mire befejeztem a sulit, évekig vezettem diákprojekteket, volt saját kutatómunkám, projekteket menedzseltem, önkénteskedtem, start-up céget alapítottam, satöbbi. Voltak kontaktjaim, tapasztalataim, és nem csak csorgott a nyál a számból az iskolapadra évekig. Már a diplomázás pillanatában volt teljes állású munkám, ahol jól kerestem. Fél évre rá még feljebb akartam váltani, 3 helyre jelentkeztem (köztük ENSZ szervezet, egy amerikai kutatócsoport, stb) és mindegyikre felvettek, csak döntenem kellett mit szeretnék ténylegesen. Nem a sült galambra kell várni, hanem dolgozni és kialakítani a lehetőségeidet.

2020. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
mennyit keresnél?
2020. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6-os nem tudom, hogy tőlem kérdezed-e de én nagyon max a garantált bérminimumot kapnám, érettségim és szakmám van. Volt egy hely, ahol állásinterjún voltam, ott folyamatos munkarendben 12 órában, ünnepnap hétvége nem számítana semmit, kiszúrták volna a szemem 500 ft-os órabérrel, és jó esetben kijött volna a hónap végére a nettó 90-110 ezer. Bár a semminél nekem az is jobb lett volna, elvállaltam volna, de végül nem engem választottak.

5-ös ez mind szuper, legyél büszke magadra, tényleg. Én sajnos elég introvertált vagyon, nincs olyan ismeretségem, csak a folyamatos önéletrajzküldés minden létező helyre.

2020. nov. 19. 13:42
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

6 diplomát

6 felsőfokú nyelvvizsgát

30 év szakmai tapasztalatot

20 évesnél ne legyen idősebb az ember

feltétel nélküli lojalitást, - azaz 7/48 rendelkezésre állást

0 bérigény / 5-6 (sehol hitelesen le nem írt, meg nem nevezett) betöltött munkakör


A munkáltatók jelenlegi trendjei szerint ez az "optimális" munkaerő.

2020. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

#8

Azért elfelejted, hogy az sem árt, ha cserébe topmodell a jelentkező, mert a pofára felvétel is jellemző.

2020. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Plusz pont ha feladnak a cégek egy hirdetést és annyit sem írnak vissza, hogy nem kellünk nekik. De hát kik vagyunk mi, hogy elvárjunk ilyen hatalmas dolgot.
2020. nov. 19. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!