Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit várnak el a pályakezdőktől...

Mit várnak el a pályakezdőktől a munkahelyek?

Figyelt kérdés

2 helyzet van jelenleg. Egy, hogy pályakezdő vagyok és nincs tapasztalatom, a végzettségem kb semmit se ér nekik. Kettő, hogy megfelelnék minden szempontból, de nem tudom eladni magam és bizonytalan vagyok még a 10. állásinterjú után is.

Valahol borzasztó kedvesek és megértőek de "sajnos" nem rám esik a választás, vagy bunkók és lekezelőek és nem hívnak vissza.

Mit kéne nekik nyújtanom?



2020. nov. 19. 13:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Pályakezdőként két dologgal tudsz kitűnni.

Az egyetemi/szakképzési évek alatti plusz munkákkal, projectekkel, szakmai gyakorlatokkal és értelmes szakdolgozat témával. A másik pedig a nyelvtudás és a szoft szkillek. Utóbbival nyilván komoly gondok vannak, ezeket fejleszteni kell. Így marad a kérdés, hogy az előbbi terén mi a helyzet?

2020. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
10# ROMMÁ (!) büntetném azokat a cégeket, amelyek nem takarítják el maguk után a szarukat, - miután nem aktuális a hirdetésük. Az egyik legnagyobb szélhámosság, amit a munkaadók nap mint nap megtesznek az állásokra jelentkezőkkel, álláskeresőkkel.
2020. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11-es 4 nyáron voltam szakmai gyakorlaton, amiből 2-nek volt értelme és egyáltalán csináltam is valamit. 2-szer voltam helyileg nem, de ugyanazon a helyen és nem tudtak semmi feladatot adni, így csak üldögéltünk. De most írom újra az önéletrajzom, beleírom ezt is, hátha. De ha nem ebbe, akkor majd másba kötnek bele.

12-es teljesen egyetértek. Hónapokig van fent a hirdetés, már többször is jelentkeztem és semmi. A másik meg amikor lejár egy hirdetés, amire jelentkeztem, semmi válasz, majd újra felrakják ugyanazt a hirdetést, amire szintén jelentkezek és szintén semmi válasz. Majd újra és újra megtörténik ez.

Legutóbb voltam egy állásinterjún és előtte az önéletrajzomba naivan beleírtam, hogy csapatban és egyénileg is megállnám a helyem. Megkérdezi a nő, aki egyébként világi bunkó volt, hogy ha nem dolgoztam még sehol, akkor ezt mire alapozom? Annyira beleégett ez a fejembe, hogy azonnal ki is töröltem itthon az önéletrajzomból. Egyébként azt válaszoltam, hogy amikor az iskolában voltak feladatok akkor az egyéni és a csapatfeladatot is meg tudtam oldani. Őrület...

2020. nov. 19. 15:38
 14/18 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező,

eddig milyen önéletrajzod volt, ha a minimális infót se tetted bele? Nem csoda, hogy nem jutsz így semmire.

Egyébként ne gyárts prekoncepciókat. Eleve béna vagy interjúhelyzetben, erre még ráteszel egy lapáttal, hogy ráparáztatod magad.


#11

2020. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Jelentéktelennek tartottam azt a gyakorlatnak nem nevezhető semmittevést, azért nem tettem bele.

Igen, béna vagyok és borzasztóan félek az interjúk előtt.

2020. nov. 19. 15:58
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy van olyan részlet, amellyel hatékonyabb lehetnél, de alapvetően a munkáltatók mostanában támasztott követelményrendszere meríti ki a lehetetlen küldetés kategóriát.
2020. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
39%

Te magad írtad, hogy 4-ből 2-nek volt értelme. Azt bele kell írni. Bármi eredmény, amit ott elértél és tudsz róla mondani két mondatot mehet bele. Ebből látszik, hogy nem azért voltál ott, hogy teljen az idő, ahogy előttem is írták.

Ezt is pontozd le nyugodtan.

#14

2020. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17-es köszi szépen. És egyébként nem pontoztalak le.
2020. nov. 19. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!