Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent pontosan a pedagógu...

Mit jelent pontosan a pedagógus minősítés? És mi az a portfólió készítés?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:
13%

Jajj, ne is mondd, 2 db, egyenként 20 oldalas portfóliót kell megírnom dec. 12-ig. :'(


(Nem pedagógus vagyok, ezek kurzusportfófiók az egyetemen. Első félévben. Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszoltam.)

2020. nov. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki pedagógusnak áll, a diploma után gyakornok lesz. 2 év gyakornokság után adhatja le először a portfólióját, amibe bemutatja az intézményt, ahol dolgozik, oraterveket, módszereket stb. Ez általában 60 oldalnál kezdődik. Aztán mennek csekkolni hogy tart órát és vagy elfogadják a portfóliót, vagy nem. Ha nem, írhatja újra és 1 év múlva adhatja le megint. Ha elfogadták, megkapja a Ped1 minősítést és nő a fizuja kb 10 ezer forinttal. Azt hiszem 6 év után ismételheti a folyamatot, hogy Ped2 minősítést kapjon. Extra szívatás, annyi pénzért, amiből meg jócskán éhen halhatsz.
2020. nov. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hivatalos minositshez szukseges papirmunka. Egyébként nem ördögtől való ötlet, a versenypiacon lenne értelme. Én külföldi egyetemeken tanítok, és nekem is van, sok helyen elvárás.
2020. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!