Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak engem idegesít, ha egyes...

Csak engem idegesít, ha egyes kollégák nem képesek helyesen írni, fogalmazni?

Figyelt kérdés

Nem nyelvtannáciskodásról van szó, hogy kiakadnék egy helyesírási hibán. Hanem arról, hogy sokat kommunikálunk emailben, és a többség megadja a tiszteletet a másiknak azzal, hogy negy kezdőbetűvel kezdi a mondatot és központozást használ, esetleg még sorközöket is, bár ez már extra.

Van viszont, aki ezek közül semmit, egy-egy odahányt, odavetett félmondat elgépelve, nesze paraszt, dekódoljad, hogy mit akarok. Emellé hab a tortán, hogy ha bármire hivatkozik, nem küld forrást, csak találd ki magadtól, hogy mit akar. És több ilyen van, ez egy faj?



2020. nov. 25. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De nekem, az a kollégám a kedvencem, aki több, vesszőt használ, az indokoltnál, mint most, én.
2020. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer kaptam egy e-mailt, amiben egy kérdés szerepelt. Kábé négy hosszú sorból állt, és egy darab megszakítás se volt benne.


Vicces volt, mert kezdő voltam, így felolvastam a tapasztaltabb kollégáknak hogy pontos választ tudjak adni - és így egy szuszra elég nehéz volt elmondani :D

2020. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az semmi, nálunk a főnök sem tud írni. Többször is látja, hogy a "mondd", "küldd", "add" szavak felszólító módban két "d" betű (lenne); erre eggyel írja, mert hát nem javítja a helyesírás-ellenőrző. Afelett még szemet hunyok, hogy az összetett szavak pontos helyesírását nem ismerik. Bevallom, azokon én is többször fennakadok. (Pl. "árajánlat kérés", ami helyesen "árajánlatkérés", vagy "árajánlat kérése" lenne.)
2020. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez egy bizonyos szinten felül engem is kiakaszt. Általában nem szoktam mondjuk az interneten belekötni emberek helyesírásába/fogalmazásába amíg értelmezhető amit mondani próbáltak. De a munkahely más, ott hiába lazább az irodai környezet esetleg, akkor sem informális kommunikáció a munkaügyben írt email. Ott szerintem elvárható legalább az alap nyelvhelyesség.

Persze ha nyilvánvalóan elütés (hiba helyett hibs) vagy valami apróság, mondjuk külön/egybe/kötőjelesen írás, vesszőhiba vagy dátum központozása afelett elsiklik az ember. Majd a végleges verzióban kijavítjuk ha valami nyilvánosnak szánt dokumentumról van szó. De amikor már tényleg dekódolni kell mert nem értelmesek a mondatok, ötödszöri olvasásra se találom az állítmányt, kapok ömlesztve fél oldal szöveget ami három mondatból és egy bekezdésből áll vagy olyan szinten tele van alap helyesírási hibákkal hogy az már igénytelen, akkor kedvem lenne visszaküldeni néha hogy akkor újra légyszi, de magyarul.

2020. nov. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!