Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha pszichiáterhez jártam még...

Ha pszichiáterhez jártam még régebben, akkor abból lesz hátrányom a munkavállalást illetően?

Figyelt kérdés
Most egyetemre járok, de ha végzek, akkor emiatt lehet, hogy nem kapok majd munkát?

2020. nov. 27. 10:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

10: de kell nyilatkozni!


Én abszolút irodai környezetben dolgozom, semmiféle veszélyes körülmény, semmi... Évente van munkaorvosi vizsgálat, és minden évben alá kell írni, hogy nincs eltitkolt betegségem!

2020. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

10-re:


Nekem eddig minden üzemorvosin kellett erről nyilatkoznom.

Nem államvédelmis vagyok. :-)))))))))))))))))))


A mentális egészség egyébként ugyanúgy lehet orvosi vizsgálat tárgya. Pl. mit szólnál hozzá, ha idegbeteg embereket válogatás nélkül fölvennének katonának, rendőrnek, és fegyvert adnának a kezükbe? Aztán, ha fölcseszte az agyukat a feleségük, vagy a parancsnokuk, akkor igazoltatás címén beléd kötnének az utcán és lelőnének. Tetszene ez az opció?

De még egy buszsofőrnél sem életbiztosítás, ha idegbetegen jár dolgozni. Te szívesen szállnál föl így buszra? Volt egy német repülőgép-vezető pár éve, aki öngyilkos akart lenni, és egy utasokkal teli repülőgéppel szándékosan zuhant le. Kiderült, ott is eltitkolta az üzemorvos elől, hogy pszichiáterhez jár.


Csupán ennyi köze van az üzemorvosnak a dolgozó mentális egészségéhez!

2020. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
26%

Akkor majd aláírja és kész!


Ugyan már gondolj bele, hogy milyen fóbiákkal, mániákkal, zavarokkal járnak emberek pszichiáterhez, ami a legbensőbb titkuk és senki másra nem tartozik.

Nehogy már egy munkahelyen be kelljen számolni, hogy hullákkal való szeretkezésről fantáziál, vagy akkor boldog és elégedett, ha szétkenheti a székletét a falon...és egyebek.

2020. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát nyugtatóért évente még járok hozzá és valószínűleg életem végéig fogok. Vagyis nagyon remélem, hogy nem lesz az, hogy nem írja fel többet, mert akkor megint elő fog jönni. :)
2020. nov. 27. 14:56
 15/26 anonim ***** válasza:
65%
13: a munkaorvos NEM kolléga, hanem az esetek túlnyomó részében egy szerződött munkaorvosi KÜLSŐS cég!
2020. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%

#15

13-as vagyok és nem tudom hogy jön ide, hogy honnan jön az orvos?

Én arra válaszoltam, hogy alá kell írnia (nyilatkoznia kell) hogy nincs eltitkolt betegsége.

Erre írtam, hogy akkor majd aláírja (...hogy nincs)

Vagy nem tudom miről beszélsz?

2020. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%
Ha visszajársz hozzá, jobb, ha az üzemorvosnál ezt bevallod. Vidd a pszichiátertől kapott legutolsó papírodat, az beszéljen helyetted.
2020. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

16: Ott a félmondatod, hogy ...."Nehogy már egy munkahelyen be kelljen számolni"



Mióta munkahelyen való beszámolás az, ha az orvosnak válaszol????


Amúgy - és most nem a kérdező konkrét esetére reflektálok - nagyon megszívhatja, ha hamisan nyilatkozott! Mert történik bármi, munkahelyi baleset, rosszul lesz, stb. stb. - és nem fog 100%-os táppénzt kapni, mert eltitkolta a betegségét...

2020. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

18-ra:

AZ még a legkevesebb, hogy 100% helyett 60% táppénzt kap. De ha a rosszullétével kárt okoz (pl. autóvezetés közben rosszul lesz és karambolozik, vagy egy értékes műszer tönkre megy, vagy pláne ha egy másik embernek okoz sérülést a rosszulléte miatt), akkor ebből kártérítési per, vagy akár büntetőbírósági per is lehet.


Tudom, szélsőséges példa, de ha buszvezetőként eltitkolod, hogy alvásproblémáid vannak, aztán elalszol vezetés közben, aztán Verona környékén nekihajtasz egy betonoszlopnak és kigyullad a buszod, amiben vagy 20 ember bennég - akkor piszok nagy bajban leszel.

2020. nov. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
49%

Ennyi erővel, pl ha valaki gyászol és szomorú azt nem lehetne foglalkoztatni. Az is lelki gond és sokan mennek szakértőhöz ezzel. Egyebkent aki nem érez a tetteiért felelősséget az is mentálisan megkérdőjelezhető.

Időben is változó. Ez nagyon vékony jég. A folyamatos az más.

2020. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!