Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van aki alapból Home Office-ba...

Van aki alapból Home Office-ban kezdett el dolgozni?

Figyelt kérdés
Nálam kemény 2 napig tartott az irodai munka, míg nem küldtek mindenkit korlátlan időre Home Office-ba. Elmondhatom, szörnyű! Itt ülök egész nap a szobámban, egyedül a főnökömmel tartom a kapcsolatot, de nagyon fura, hogy nem ülnek ott a kollégák, nincs kivel kimennem kávézni, elmenni ebédelni stb. Ti hogyan kezelitek ezt a helyzetet? Vagy inkább örültök neki, hogy több mindenre van időtök?

2020. nov. 5. 00:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Igen, tavasszal kapásból home officeban kezdtem. Nyáron pár napot voltam benn, de inkább maradtam otthon, mikor még lehetett választani, most megint visszaálltunk. Szeretek itthonról dolgozni, a kapcsolattartással sincs baj.
2020. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Én igy is folyamatosan nemzetközi kliensekkel és partnerekkel dolgoztam, a főnököm is hetente volt más országban, én is, szóval megszoktam a távmunkát. Március óta home office, és nekem sokkal jobb így.
2020. nov. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Én sem tudok mit kezdeni magammal itthon, hiányoznak a kollégákkal közős élmények. Telefonon nem ugyanaz..
2020. nov. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Mindig otthonról dolgoztam, sokkal jobb, mint amikor elrabolta az időmet a napi kétórás utazás. Hatékonyabb vagyok itthonról, kisvállalkozó vagyok, nem kell a kollégák fecsegését hallgatnom, mikor dolgoznék. Volt ugyan olyan munkahelyem, ahová szerettem bejárni az időpazarlás ellenére is, de ott kineveztek főnökké egy erőszakos kollégát, és egy éven belül mindenki felmondott.
2020. nov. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is sokkal jobb otthonról, bár nekem korábban sem volt időm kávézgatni meg ebédelgetni. Örülök, hogy végre nincs ez a fecsegés körülöttem, sokkal jobban be tudom osztani az időmet én is. Az ebédelgetéseket, üres fecsegéseket is időrablónak tartom amúgy. Kell pihenni persze, de én jobb szeretek mással foglalkozni kicsit mondjuk ebédszünetben, mint azokkal akikkel a hét öt napján legalàbb 8 órára össze voltam zàrva. Kapcsolattartással nálam sincs baj. De kérdező nálad azért lehet, mert nem ismernek, bár ahogy olvaslak, neked a kávézásokra is igényed van. Szerintem találj valami hobbit, vagy legyenek barátaid,én úgy látom, azok unatkoznak most leginkàbb ho-ban, akiknek alapvetően “nincs életük” és/vagy nem tudnak egyedül lenni.
2020. nov. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

Èn azt utálom ebben, hogy munkahely lesz az otthonombol. Hogy hiaba van minden, vagy a szabadság karnyujtàsnyira, a gépbe vagyok temetkezve, es minden Sos meg sürgös, meg ezt csinaljam azt csinaljam, es egy szendvicset se tudok megenni, hozzám sem tudnak szolni, mert utalok vagy ügyvednek irok vagy céges telon beszélek, vagy penzügyi adatokat ellenörzök stb.

Munkatars max annyiban hianyzik hogy nincs kivel megosztanom a szakmai sikereseket vagy stresszt vagy bánatot, vagy szakmailag megbeszélni pl hogyan logisztikazzuk ki a feladatokat szoval amiket altalaban szoban megoldunk(egymast tamogatjuk ha hajtàs van vagy baj van es pacsi ha vmi sikerült, együtt "sirunk nevetünk), mert ugye csak kollega làt bele mindenbe valojaban mi megy körülötted es ö érzi át, egy külsö meg nem.

De amugy ritka is az olyan kollega, akivel egy huron lehet lenni es nem idegesit mert hülye vagy provokálo.


Mondhatnàm ugy is inkabb egyedül, mint irritálo kollegakkal.

2020. nov. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
*egy külsős nem
2020. nov. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

2012-ben az első nem gyakornoki munkahelyemen kezdetektől home office-ban dolgoztam, leszámítva havi 1 alkalmat. Nyilván a legelső nap ilyen volt, mert munkaszerződést kellett aláírni, bemutatkoztam a munkatársaknak, beállította a rendszergazda a környezetet, stb., stb.


Nem éreztem magamat rosszul, a hazai főnököm nagyon jó fej volt, a külföldit meg bentről is távolról értem volna el. 3 év után azért léptem le, mert volt annyi tapasztalatom, hogy Bzdapestre költözve a dupláját keressem.

2020. nov. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk július elejétől október végéig be kellett járnunk... Most, hogy az open office-ban több beteg is van, végre közölték, hogy home office év végéig.


Én a bejárás miatt morogtam.



Tanulok + dolgozom, a napi 2 - 2,5 óra időnyereség nagyjából megváltás.

Ha körülöttem zaj, nyüzsgés, járkálás van, random emberek állnak be az aurámba (akik a mellettem, mögöttem ülőhöz jöttek), a konyhában beszélgetnek kocsmázást megszégyenítő hangerővel -- nos akkor nem fogok tudni koncentrálni.

A munkatársakkal való beszélgetés végképp nem hiányzik.

Nemhogy bírom az egyedüllétet, hanem szeretem és igénylem is.


Otthon síri csend van, ha melegem van, kitárva hagyom az ablakot, akkor kapcsolok villanyt, amikor akarok.

Nem kell másokhoz alkalmazkodni ebéd közben. Amúgy én ezeket a menzai kajálásokat kifejezetten rühellem, a sorban állással kezdve a válogatósságomon át a mindenig.

Tavasszal az erkélyen ebédeltem.

Ha nem főzök, akkor kényelmesen rendelek. Ha főztem, akkor nincs a kedvenc munkahelyi konyha, ahol vársz a mikróra, közben akárhol állsz meg, útban vagy, majd ehetsz egy übernyüzsgő méhkaptárban, hatszáz ember, járkálás, vihogás, üvöltés...



Lekopogom, eddig általában 8:30-kor elkezdtem dolgozni, fél óra ebédszünet a munkahelyi laptoptól távol majd 17-kor laptopot cseréltem az asztalon és aznapra annyi volt a munka..

2020. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ahogy mondja az egyik kommentelő, még nem ismernek. Ez nálunk úy megy, hogy 1x körbevezetnek, mindenki mosolyog fél percet aztán dolgozik tovább. Így 2 nap még arra se volt elég, hogy annak a 40 embernek megjegyezzem a nevét. Ebből a szempontból tényleg kihívás.
2020. nov. 5. 08:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!