Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg rá kellett volna...

Tényleg rá kellett volna hagynom a főnökre, hogy igaza van?

Figyelt kérdés

Főnököm átküldött a raktárba, hogy hozzak neki dolgokat. Írt is egy listát, 6 dolog volt rajta. Oda akarta adni, mondtam nem kell, megjegyeztem. Kérdi, biztos??? Mondom igen. Vissza is jöttem a dolgokkal, nem felejtettem el semmit. Azt mondja, olajat nem hoztam. Mondom az nem volt fölírva. Azt mondja, de igen, azt is fölírta. Ugye, ugye, el kellett volna vinni a Listát. Mondom biztos, hogy nem, emlékszem mi volt az első dolog, magam előtt van a lista, olaj nem volt rajta. Akkor rám hagyta, hogy akkor lehet elfelejtette fölírni... de úgy mondta, hogy ezt ő sem hitte el, hanem ő azt hitte elfelejtettem, mert nem vittem magammal a listát. Engem viszont nem hagyott nyugodni. Fogtam magam, és kikerestem a szemetesből a cetlit, mert tudtam, hogy nekem van igazam. Meg is találtam, és tényleg nem volt rajta olaj... utánamentem, és megmutattam neki, hogy ő is lássa. Ő meg csak néz, hogy képes voltam kikukázni??? Azt mondja jól van igazam volt, most jobb?? Mondom igen. Azt mondták a többiek, rá kellett volna hagynom, mert most b_ssza a csőrét hogy nekem volt igazam és ezt mindenki előtt be is bizonyítottam. Ezzel tényleg olyan rosszat csináltam? Inkább rá kellett volna hagynom, csak mert ő a főnök?

L24


2020. nov. 30. 12:05
 1/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Hadd b-ssza a csőrét, legközelebb majd hátha sikerül felelősséget vállalnia és nem hárítani. Az én főnököm is van, hogy mond valamit, megcsinálom, aztán izél, hogy miért így csináltam, miért nem amúgy meg ilyenek. Én megmondom neki, hogy mert ezt beszéltük meg, engem ne nézzen senki hülyének, meg én nem fogom vállalni a felelősséget olyasmiért, ami az ő dolga/mulasztása. Fölöslegesen nem vitázok meg pofázok, de a saját igazamért kiállok mindig.
2020. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem azért kellett volna rá hagyni mert ő a főnök, egyszerűen csak irritáló ha valaki bármire képes (jelen esetben kukázás), hogy bizonyítsa az igazát egy jelentéktelen apróságba. Kell olaj is, így úgy is el kell hozni, mindegy dél volt-e írva, mert szükség van rá. Nem az bassza szerintem a cs*rét, hogy mindenki előtt bebizonyítottad hogy igaza van, hanem meglepődött a viselkedéseden, hogy egy olyan dolgon, amin átlag ember nem szórakozik, ok lemaradt így vagy úgy, te ekkora drámát csinálsz.
2020. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eljárásod szenzitív része az volt, hogy nem négyszemközt szembesítetted a tévedésével! Sok problémád lehet még az életedben, ha mindent ilyen véresen komolyan fogsz venni! Félreértés ne essék: a precízség legalább annyira pozitív tulajdonság, mint amennyire nem, de akkor kamatozik a legjobban a precízség, ha az ember tud szelektálni a vele történtek folyamán abban, hogy melyek azok a részletek, amelyek miatt később kínos helyzetbe kerülhet. Nem kellemes érzés, amikor azzal szembesül az ember, hogy hülyének nézik vagy felületesen kezelik, de vannak olyan momentumok, amikor érvényes a mondás: "Neked van "igazad", nekem meg nyugtom!"
2020. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánosan meghazudtolni semmiképp nem kellett volna, ez fordított helyzetben neked sem esne jól. Ha már mindenáron jelezni akartad neki a dolgot, akkor mondhattad volna négyszemközt. Egyébként meg igazuk van az előttem szólóknak, ha lényegtelen apróságokon ennyit pörögsz, azzal a saját életedet nehezíted meg. Lesznek ennél hülyébb főnökeid is, hidd el. Ezeket a dolgokat meg kell tanulni elengedni.
2020. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ő is tudta, hogy igazad van. Mindegy, hogy beismeri-e, vagy nem, így aztán az egész feszengés csak "olaj" a tűzre :)
2020. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Tanulság: legközelebb föl kell írni. Nem azért, mert nem tudod megjegyezni, hanem hogy tudd bizonyítani, hogy mi volt fölírva, mi nem. :-)

Amúgy ne foglalkozz vele többet. Holnapra ő is elfelejti.

2020. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól felfújtad. Nem leszel nagy favorit a cégnél, az biztos. Vagyis már nem vagy az.
2020. dec. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!