Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha látja rajtam a főnök, hogy...

Ha látja rajtam a főnök, hogy élelmet tudok biztosítani magamnak, akkor már nem is számíthatok prémiumra?

Figyelt kérdés
Azt terveztem, hogy a családomnak (feleségemnek, 2 fiamnak) a karácsonyra kapott prémium felhasználásával veszek ajándékokat. Viszont, közölte nem olyan rég, hogy senki sem kap több pénzt a munkájuk után, helyette ad egy csomagot, amiben 3 konzerv lesz, 2 üveg befőtt, 2 csomag tészta, 3 csomag liszt. Örülünk az ajándéknak természetesen, de nem erre számítottunk. Mit mondjunk a főnöknek? 38/F
2020. nov. 30. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Azt, hogy köszönöm.
2020. nov. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Vélhetően a mostani krízisben a legkisebb gondja is nagyobb a cégnek (mégha a profil elsőre nem is feltételezi), mint az évvégi prémium.
2020. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit.Főnöknek a felesége, lánya is ezt fog kapni, alkalmazottként dolgoznak a cégnél.
2020. nov. 30. 23:42
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Manapság örülj, ha nem a felmondólevelet kapod!
2020. dec. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy a maga mutogatás vezérel téged, hogy erre is futja, vagy tényleg ennyire ki..ott vak vagy? Attól, hogy jól megy neked az egy dolog szivi, de válság van. Munkanélküliség 300-400 ezer fő körül, 22800ft a segély(már nem az a neve, tudom), vendéglátás kész vége meghalt, jól fizető autóipari meló köszöni szépen majd visszatért 6 év múlva buksit csókolva. Sovány karácsony lesz, nem gazdag. Valaki ma lett csöves, valaki meghalt (Covid, éhség, öngyilkosság, stb.), és akkor hadd ne folytassam.


Örülj neki hogy egyáltalán többet kapsz mint a jelenkori minimálbér, és nem szorulsz más segítségére. Gondolkozz néha el, te semmire való gazdag pénzes nárcisz. Majd mikor a sarki kisboltbol kijossz este 6kor, és leszurnak, mert Adidas cipod volt, majd észbe kapsz hogy hol és milyen helyen élsz te... Rom.

2020. dec. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Köszönd meg, mert van olyan jófej, hogy

1. A cég nehézségei ellenére ad valamit.

2. Előre közli, hogy ne pénzre számítsatok, ne legyen senki, aki ezzel kalkulál, és ezért megszívja.

2020. dec. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

#5


Nekem eddig ez volt a legnyereségesebb évem, az év végi prémiumom pedig messze túlszárnyalta a fizetésemet. Attól még, hogy neked nem jött be, nem kell rögtön farkast kiálltani.


A vendéglátás szektor valóban leállt, de kora tavasszal újraindul, addig remélhetőleg volt az embereknek megtakarítása/támogató családja, melyek által eléldegélnek. Az autóiparnak pedig amúgy is átalakításon kell átesnie, ugyanis jelenleg nem fenntartható ütemben adták el a robbanómotoros gépjárműveket. Egy recesszió pedig mindig is kilátásban volt már, a covid-19 pedig megtolta egy picit, így hamarabb ideért. Ennyi a történet.

Ha pedig egy bolt előtt leszúrnak téged a cipődért, akkor nagyon-nagyon rossz helyen jársz.

2020. dec. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Ez így nekem sértő lenne,nem vagyok csöves.

Mi az,hogy konzerv.

Anyum spejzében roskadoznak a házilag eltett befőttek.

Három tésztát bármikor megveszek.

Inkább ne adjon semmit,vagy adjon egy jobb bonbont (vagy rendeljen egy pizzát)és sussz,meg kapjam meg normálisan a fizetésem.

2020. dec. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Vagy vegyen minden alkalmazotzjának 2000ft- ért egy szép,jobb fajta szaloncukrot,most a fajtája hirtelen nem jut eszembe,de ennyiért láttam a cba-ba.

De ez így nagyon gáz,egy liszt 100ft körül van.

Előző voltam.

2020. dec. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Anyám és a kollégái csak egy levelet kaptak, amiben kellemes ünnepeket kívántak nekik. 😇😂 Smucig parasztok ezek a főnökök. Én pl. semmit sem kaptam. Sokan vagyunk így.
2020. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!