Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötekedő, sértegető, személyes...

Kötekedő, sértegető, személyeskedő kollégát hogy lehet leépíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos segítségnek állítja be, magát meg áldozatnak. A viselkedésével hátráltatja a munkavégzést, mert állandóan hárítani kell. Mi a teendő ilyenkor?

#kötekedő zaklató munkatárs
2020. dec. 7. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szembesíteni a h*eségével.
2020. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Asszertív kommunikációval. Konkrétabbat ennél nehéz írni, mert szituációfüggő.
2020. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, erre felbátorodott, azóta még jobban csinálja. Ennél sajnos az sem megoldás, hogy visszavágsz, mert mások elmondása és személyes tapasztalat alapján is elég pszicho. Tudtommal alkoholista is, régen napi 1 üveg tömény volt az adagja, mostanában csak sörözik, és ezért azt gondolja magáról, hogy már leállt a cuccal. Hiszen csak sört iszik. Eleinte jóban voltam vele, csak elkezdett állandóan a "hibáimmal" foglalkozni. Jeleztem neki, hogy átlépett egy bizonyos határt. Azóta durván, emberi méltóságot sértő módon tolja. És szövetségeseket is keres. Szerencsére eddig 1-2 kolléga szállt be vele a dologba, akik, ha ez nincs ott, akkor továbbra is normálisan viselkednek, lehet velük dolgozni, de ha ez ott van, akkor megváltozik a viselkedésük. Asszertív módon ezt nem, vagy csak nagyon nehezen lehetne megoldani, és akkor is szívnék miatta folyton.
2020. dec. 7. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Az asszertiv kommunikacio is jo(az pont hogy soha nem provokativ), vagy van olyan is hogy "szürke kö" technika.

[link]

2020. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt kipróbálom :D majd megírom, hogy sikerült, sajnos belekezdett az aknamunkába kőkeményen, így nem biztos, hogy elkezdek ilyenekkel próbálkozni, könnyebb új munkahely után nézni sok esetben.
2020. dec. 7. 18:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mi hajtja ezeket az embereket, mi van a háttérben?
2020. dec. 7. 18:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját magukkal van bajuk. Akkor érzik jobban magukat, ha másokat maguk alá tudnak gyűrni, ezzel fűtik az önbecsülésüket.

Egy kisebb részük pedig klinikailag pozitív szociopata.

2020. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Új munkahely. Én is belefutottam egy ilyenbe egy 50 éves "hölgy" személyében. Mindenféle frappáns okosságokkal próbáltam lerázni, de szerintem csak plusszban szórakoztatta, hogy látta, hogy ezzel is csak energiát fordítok rá. Aztán végül nem szóltam hozzá többet, csak ha munkával kapcsolatos volt, a kérdéseire se válaszoltam. Egyszerűen nem vette észre magát, akkor se állt le, ugyanúgy provokált, csak sajnáltatta a többieknek magát, hogy nem beszélek vele. Azóta megfogadtam, hogy ha a közvetlen környezetemben egy ilyen figyelemk.rva is megjelenik, azonnal felállok és új munkahelyet keresek. Még büszke is volt rá, hogy már többen is őrültnek bélyegezték...
2020. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem sem lehet ezeket leterelni. Viszont felmondáskor lehet alájuk tenni azért.
2020. dec. 14. 17:03
 10/10 anonim válasza:
Az ilyen ember a saját önbizalomhiányát akarja erősíteni, hogy másokat lehúz. És ha talál ilyen embert arra rácuppan. Azt tudod tenni, hogy nem veszed fel vele a kesztyűt, mert azzal fogást talál rajtad. Ne süllyedj le az ő szintjére. Legyél határotott és rövid. Egy mondattal szereld le. Tartsál neki tükröt. "Ettől most boldog vagy....? Nagyon tudlak sajnálni" és hasonló gondolatokkal tedd a helyére. Ne hagyd magad! Sok sikert!
2021. okt. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!