Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell munkába menni...

Miért kell munkába menni aznap is amikor az ember hulla fáradt?

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 09:12
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:
67%

"De előfordulhat ilyen úgy 25-30-szor."


Szóval az éves munkanapjaid 10%-ában. Az azért szép arány.



Keresgélj olyan munkahelyet, ahol akkor nem mész, amikor nem akarsz, aznap fizetetlen szabival.

Nem sok lesz, ahol az ilyen is elmegy.

Tutira nem a mostani fizud 90%-áért.


Ez kábé az a kategória, mit az átlagos alkalmi árokásogató melósok csinálnak. Egy-két hétig megy dolgozni, megkapja a pénzt aztán három napig nem látják, amíg elissza, aztán szomjas lesz és megint megy.

Na olyan pénzért is, amennyire megbízható munkaerő.


Van amúgy jól fizetett meló is, ahol a koncentrációt csökkentő fáradtsággal nem kell dolgozni, mert nem lehet.

Minősített hegesztő, repülési forgalomirányító stb.

De nem azért, mert sajnálják, hogy szegény fáradt, hanem mert emberéletek múlhatnak azon, hogy oda tud-e figyelni arra, amit csinál.


És bizony akármilyen jó pénz amúgy, a "lumpolt" napra nincs pénz. A többin meg baromi nagy a felelősség és sokkal fárasztóbb meló, mint ami neked most annyira fáj.


Menjél éjjeliőrnek vagy utcaseprőnek. Abba nem halsz bele fáradtan sem.

Persze, xar pénzért. Valamit valamiért.


Amúgy ha csak egy kicsit is gondolkodnál, nem csak lusta lennél, akkor nem a munka, hanem a fáradtság ellen próbálnál tenni valamit.

Életmód-változtatás, több pihenés, mikor nem dolgozol, jobb időbeosztás, kis sport, egészségesebb életmód, bármi.


Minden nap ötkor kelek.

Rájöttem, hogy ehhez este tízkor aludni kel menni, plusz ebéd után sem árt egy óra szunya. És hétvégén is inkább korábban fekszem, korábban kelek, minthogy délig hemperegjek és borítsam a beállt heti biológiai órámat. Már úgy beállt, hogy hétvégén is magamtól kelek 6-7 közt.


Mellé kis mozgás, normális mennyiségű és minőségű kaja, kávé tea és láss csodát, em vagyok hulla reggelente.


Vagyis de, konkrétan tegnap az voltam.

Mert este éjfélig néztem SpaceX élő adást. Meg is borított mindent, reggel olyan voltam ,mint egy zombi.

Egyszer belefér.

És tudom, hogy én okoztam magamnak, nem azon sírok, hogy jaj, dolgozni kell.

2020. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

"Esetleg kiszolgálnak azok akik épp nem fáradtak."


Na látod, a munkáltatók is pontosan ugyanezt a logikát követik. Ha te túl fáradt vagy ahhoz, hogy bemenj dolgozni, akkor alkalmaznak helyetted olyan embert, aki nem túl fáradt hozzá.

2020. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A legtöbb ember akkor is megy, ha fáradt. Azt lehet csinálni, hogy megnézni ez milyen fáradtság és annak megfelelően csinálni ezt azt, hogy ez megszűnjön.


Ezek biztosan befolyásolják a fáradtságot:


- alszol-e rendszeresen ugyanannyit?

- alszol-e elegendő mennyiséget?

- eszel-e rendszeresen?

- eszel-e elegendő mennyiséget?

- megfelelő-e az amit eszel (normális kaja, nem édes péksütemény...)

- nem alszol-e túl sokat?

- van-e friss levegő ott ahol vagy?

- ivás! bizony a kevés víz (nem kóla) az egyik, ami erőtlenséget okoz

- esetleg egy ideig erős mega dózisú vitaminkúra is jól jönne

- van akinek a sok cukor fáradtságot okoz, akkor édesítőre kell áttérni


Plusz:

- esetleg nem túl nehéz-e az a munka amit végzel? (mert ez is egy lehetőség)

- vagy a váltott műszak is borít a szervezetben dolgokat, van aki nem bírja jól

2020. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, lehetsz szabadúszó is, és akkor úgy osztod be az idődet, ahogy akarod. Az egészséges napjaidon dolgozol 16 órát, a döglött napjaidon pedig pihensz.
2020. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg, ez is megoldás.

Csak akkor ez olyan, mint a horgászás, ha nincs kapás, nincs evés.

Meg saját beosztású munkaidővel dolgozik sok programozó, író stb.

Van egy adott projekt, van egy határideje, az alatt úgy osztod be az idődet, ahogy akarod.


Gondolom belátható, hogy ez inkább a kreatív melókra jellemző, nem a Suzuki Swiftre futószalagon bal első kerék felrakásra.

2020. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én szabadúszó vagyok, alapjáraton tényleg úgy osztom be az időmet, ahogy akarom, legalábbis olyan értelemben, hogy ha egyik nap valami okból nem tudok/akarok dolgozni, eltolhatom egy nappal a munkát. Cserébe viszont nincs olyan, hogy elmegyek nyaralni 1 hétre és az alatt semmi munka, mert ha pont abban az egy hétben jön megrendelés, akkor azzal bizony nyaralás alatt is foglalkozni kell, különben megy a konkurenshez és ugrott egy ügyfél. Akinek annyira büdös a munka, hogy fáradtan nem akar bemenni dolgozni, annak szabadúszóként csak még rosszabb lenne.
2020. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16


Egyetértek. Vállalkozóként többszörösen rossz, még kevesebb a szabadidőd.

2020. dec. 11. 20:39
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

Na ja, vállalkozáshoz nekem is volt szerencsém pár évig. Rájöttem, hogy nem volt még gcibb főnököm, mint én magam.

Soha máshol nem kellett hajnali háromkor kelnem, hogy meglegyen minden időben.

2020. dec. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!