Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért becézget?

Miért becézget?

Figyelt kérdés

Nemrégiben tértem át másik munkahelyre, ahol a közvetlen munkatársam valamiért becézget, de csak akkor, ha többen vagyunk. Múltkor a főnök jelenléte mellett. Nem értem. Ez számomra kellemetlen és zavaró. Engem kifejezetten irritál, ha nem a rendes vagy a kedvenc nevemen szólítanak. A saját családomnak sem szoktam megengedni ezt, persze az más, ha szeretetből teszik. De ebben az esetben ? van a fejemben. Most ez mit jelentsen?


Útóirat: Ő úgy becézget, hogy ha Dávid lennék, akkor Dávidka. De normál esetben simán Dávidnak szólítana.



2020. dec. 12. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiúk esetében én akkor láttam ilyet, amikor kifejezetten alacsony, cuki, gyermeteg emberről volt szó.

Ha ez rád nem igaz, akkor lehet, hogy ez valami dominanciaharc lesz.

2020. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Alsóbbrendűnek néz
2020. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyit tudok mondani, hogy átlagos (175 cm magas vagyok). Huszonéves, de a legtöbben 18-nak vagy kevesebbnek szoktak engem nézni. Ő vagy 10 évvel idősebb és alacsonyabb tőlem. Csak pár hónapja, hogy ott dolgozom. Nem nagyon ismerkedtem vagy szoktam ismerkedni munkahelyen, persze közvetlen kollégát nyilván megismertem már, de senkivel sem haverkodok össze, mert nem akarok. Ezért is furcsállom.
2020. dec. 12. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha zavar, akkor szólj rá. Ha meg direkt csakazértis becézget, engedd el a füled mellett, pl.: te Dávidkához beszéltél, de én Dávid vagyok.
2020. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy szerintem is lekicsinylés jele, főleg hogy mások előtt becézget.
2020. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kedvességből szoktam a fiatalabb fiúkat. N32
2020. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt azzal van a probléma, hogy mások előtt! Múltkor műszak végén és az teljesen meglepett, kellemetlen volt, hogy sorban állásnál becézett.


Természetesen nemtől függetlenül is zavar a dolog, de ha egy nő csinálná, akkor kevésbé bosszantana!


Általában úgy szólítanak engem, ahogy azt szeretem és ez alap, tehát nem kell szóljak ezügyben. De csomószor szólítottak már így, amiről most szó van. Valamint van egy 3. verzió, de azt csak ritkán hallom. Rossz példát írtam!


Ha Zoltán lennék, akkor mindenki alapból Zolinak hívna! De a Zolika is felbukkanna, mint említettem. De Zoltánnak csak nagyon ritkán szólítanának. Számomra a Zoli becézés a legjobb.

2020. dec. 13. 07:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyisd fel az aortáját és székelj bele! Nálam az mindig segít a problémás helyzetekben! ;)
2020. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!