Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A "Munkába bele akarunk...

A "Munkába bele akarunk halni" hozzáállás szellemi munkakörökben is elterjedt?

Figyelt kérdés
Vagy ez kifejezetten a betanított és szakmunkás rétegben szokás?

2020. dec. 17. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Én még egy embertől sem hallottam ilyet. :D
2020. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

# 1


Én szinte az összestől, elege van a munkából már mikor kezdi, nem szereti , gyűlöli de már 40 éve ott dolgozik , de mégsem tett semmit azért hogy jobbá tegye saját életét.

2020. dec. 17. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk is ez megy. Egyszerűen lusták, hiányzott belőlük a munkaszeretere nevelés.
2020. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Azt kihagytam, hogy főleg szellemi munkát végzünk, de akad fizikai is.
2020. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Minden munkára jellemző, ahol valamilyen szinten stressz van, a munkavédelemnek meg ezzel foglalkozni kell balesetmegelőzési céllal.
2020. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Sokan nem azért dolgoznak ott ahol mert ott is akarnak, hanem a kényszer viszi rá őket. A gyár jól fizet, vagy egyszerűen nincs más. Én is gyárban dolgozom, mert a szakmámban nem tudtam elhelyezkedni és már 3 emberrel találkoztam a gyárban akiknek ugyanez a szakmájuk. Elég elkeserítő. Legyek őszinte? Sokszor utálom csinálni. Nyomjad a darabszámot mint egy droid. Viszont van előnye is a gyárnak, legalábbis itt van sok jó dolog is. Hétköznap dolgozom, két műszakban, napi 8 óra. Minden be van tartva, ünnepnapokon nincs meló. Eddig 99% akkor mentem el szabira amikor akartam, mindig megoldották valahogy. Nem leszek piszkos, nem veszélyezteti semmi az egészségem (max.az idegrendszeremet meg a vérnyomásomat =D ). Kollégáim jók, bár vigyázni kell mert ilyen helyen megfordul mindenféle ember.
2020. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem kicsit, nagyon.
2020. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen volt olyan, aki konkrétan bele is halt. Olyan szinten voltak stresszesek a munkakörülmények, hogy hazafelé a villamoson kapott agyvérzést 40 évesen. Kollégáim közül sokan betegedtek meg: magas vérnyomás, cukorbetegség, daganatok. Volt egy időszak, amikor megdöbbentően sok eset fordult elő egyszerre, nagyrészt a 40-50 közötti korosztályból. 2 éve nem dolgozom ott, a vérnyomásom már rendbe jött. Szellemi munka volt, közigazgatásban dolgoztam, ügyfelekkel foglalkoztunk. Mondjuk ritkán panaszkodtunk, de talán többet kellett volna, hogy ne gyűljön belül a feszültség. Ki kellett volna ereszteni a gőzt. Gyakran tapasztaltuk, ha valaki elment máshová vagy nyugdíjba ment és pár hónap múlva meglátogatott minket, ég és föld volt a különbség. Kisimultak voltak, nyugodtak és mosolygósak. Mi meg mint a zombik. Mikor én mentem egyszer vissza látogatóba, nekem is mondták, hogy látványos a változás. Sajnos vannak ilyen munkahelyek.
2020. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol elterjedt, nézzetek körül. A cégek nagyon kis hányada foglalkozik az alkalmazottak lelki és fizikai állapotával. 90+%-uk csak pótolható egyszer használatos alkatrész.
2020. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Sose hallottam ezt a baromságot.
2020. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!