Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél ha ez kiderülne?

Mit tennél ha ez kiderülne?

Figyelt kérdés

Hogy egy multinál egy kolléganőd négyszeres fizetést kap ugyanazért a munkáért amit te végzel,


csupán azért, mert a férje kiküldetésben jött aki a külföldi cég itteni vezetésébe dolgozni, természetesen jóval magasabb fizetésért, és így ő is munkát kapott.


DE!!!


Eközben viszont az egyik legalaposabb, legszorgalmasabb munkatárs, hozza az eredményeket is, de a többi kollégád béremelési igényét elutasítják büdzsé hiányra hivatkozva.


2020. dec. 18. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, nem rám tartozik hogy a kollégáim mennyit kapnak.

Ha nekem megfelel az összeg amit kapok akkor csinálom tovább zokszó nélkül és nem azon csámcsogok hogy a másik mennyit keres, ha meg nem felel meg, akkor olyan munkahelyet keresek ahol arányosnak érzem az elvégzett munkámért kapott pénzt.

2020. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az irigységet félretéve legyünk objektívek. Én szoftverfejlesztő vagyok. 4 éve vagyok a szakmába, Debrecenben 600K bruttóért, ami a szakmában nem számít egy jó fizetésnek. De cserébe a munkám nem stresszes, a kollégáim nem áskálódóak, nem mikromenedzselnek (nem róják a fejemre, ha közben Facebook-ozok, vagy valami más, nem munkához tartozó dologgal ütöm el az időmet, ha a munka el van végezve). Rendszeresen kapok állásajánlatokat, hogy menjek Budapestre dolgozni bruttó 1 millió feletti összegért.


Én igénylem a megszokottságot, a kiszámítható, stabil környezetet, és nehezen viselem a változást - megéri-e nekem váltani, feladni a jól ismert, nyugodt környezetemet a nagyobb fizetésért, holott lehet, hogy az új helyem nem lesz olyan jó, mint a mostani?


Akarom mondani, ez nagyon a helyzettől függ, és attól a tényezőtől is, hogy én kértem-e annyi pénzt, amennyit keresek. Ha igen, és egyébként elégedett vagyok... nos, nyilván irigykednék, de maradnék a helyemen. Ha nem, akkor mennék új munkahelyre, és megpróbálnék magasabb fizetést kialkudni.


27/F

2020. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
És még mindig a fideszre szavazol? 🤦‍♂️
2020. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%
"objektívek" - objektívak.
2020. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!