Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova vennék fel a fiamat úgy,...

Hova vennék fel a fiamat úgy, hogy lényegében 32 éves és egy naplopó? Pár hónap munkatapasztalata van csak árufeltöltőként, mit lehetne vele kezdeni, tanfolyam, vagy csak gyári munkák jöhetnek szóba? Azt nem akarja csinálni.

Figyelt kérdés
2020. dec. 26. 09:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
90%
A naplopó az naplopó marad akkor is, ha elvégez egy OKJ-t, úgyhogy én abba nem fektetnék be a helyedben. Amit megtehetsz az az, hogy megnehezíted az életét. Azért nem vált még le rólad, és azért nincs igénye a saját életre, mert baromi kényelmesen elvan most a szülői házban. Bár ezt nem említetted, de feltételezem hogy a szülőknél lakik. Ha nincsenek szabályok az életében, ha délig alhat, akkor minek is álljon tovább, minek is akarjon más életet?
2020. dec. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
79%

A gyereked 32 éves és naplopó = te jellemezted így.

Hol a te felelősséged???

Vagy tíz évet elkéstél a munkába állításával, húsz évet a megnevelésével, és most a gyakorin siránkozol, hogy nem akar gyári munkás lenni?

Te "nevelted", te rontottad el. Engedd el a kezét, talán megembereli magát. Lehet, hogy tovább süllyed a semmittevésben, lehet, hogy dolgozni kezd, ki tudja? Felnőtt régen a kisfiad, már az ő dolga, mit kezd magával.

2020. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Girlll3 ***** válasza:
100%
Te cseszted el. Viszont az fura, hogy nem akar önálló életet és keresetet. Gondolom megkap mindent. De majd rájön, hogy ti sem éltek örökké és akkor neki kellene valamilyen tisztességes úton fenntartania magát. Ehhez meg értenie kellene valamihez. Én is haaonló cipőben jártam, csak én akartam dolgozni, de nem vettek fel sehova és aztán képzést sem fizettek otthon, pedig én akartam. Nem lehet túl okos... Se a nőknek nem fog kelleni, sem megélni nem fog tudni, ha nincs munkája.
2020. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
73%
Bszd ki otthonról, zárd el a pénzcsapot aztán majd megjön a kedve a munkához :)
2020. dec. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
88%

Te csinálhatsz bármit is, kudarc lesz a vége, amíg ő maga nem akar változtatni. Pl. betolhatod a kicsi valagát egy középszar állásba, de ha nem teljesít, pár hónap után kivágják, mint szaros macskát a hóba (bónuszként megerősíti abban a hitében, hogy nem kell neki ez). Az OKJ ugyanez csak pepitában: vagy év közben kibukik vagy év végén bukik ki, vagy átblöfföli magát a vizsgán is és lesz egy használhatatlan papírja, ami mögött szaktudás nincs.


Szerintem a kialakult helyzet két dolog kombinációja:

1. Gyönyörűen bele lehet tunyulni abba, hogy minden a segge alá van tolva. Javaslom kezdj elvárni dolgokat tőle, legalább háztartáson belül (és vedd észre, dicsérd meg, ha csinál valamit, akármilyen pici is legyen. Jutalomfalat, buksisimi).

2. Van benne egy gát, ami miatt nem tanul, illetve nem dolgozik. 32 évesen már nem fogod tudni eltoloncolni pszichológushoz, life coachhoz, karrier tanácsadóhoz, ha ő maga nem akar menni. Pedig szerintem megérne egy kört.


És maximálisan egyetértek azzal a hozzászólóval, aki azt javasolta, hogy részmunkaidőben kezdjen dolgozni. Ennyi kihagyás után részmunkaidővel is nehéz lesz visszaszokni (munkába járás, emberek, koncentráció), teljes 8 órától kibukhat.


Az utolsó utáni javaslat az, hogy próbáljatok olyan dolgokat vinni az életébe, ami sikerélményt hozhat. Ez teljesen egyén függő, hogy kinek mi válik be. Szokták javasolni a sportot, ha van a háznál kutya, cica azzal is elkezdhettek mélyebben foglalkozni (igen, közösen, nem véletlen a királyi többes), a modern társasjátékok is adnak pozitív visszaigazolást apróbb célkitűzések teljesítésével, fejlesztik a kommunikációt stb.

2020. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
69%

"Azt nem akarja csinálni"


Nem ért semmihez, de még válogat is.

2020. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
84%

26. A gyári munkát én sem csinálnám, és nem is várnám el senkitől!

Megértem, hogy sokan muszájból csinálják, hogy eltartsák a gyereküket vagy a családjukat.

De ha én egyedülálló lennék, inkább éhen halnék, mert a mindennapi monoton véget nem érő gyári munkától még a halál is jobb!

2020. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
75%
27esnel a pont. Undorító munka. Egyenlő a halállal
2020. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarja....??!!

Miért nem??

Nincs más választása nem tanult akkor ez maradt. Ennyi.

2020. dec. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
78%
29# így van. sokmindent nem akarunk, de muszáj csinálni, ha csak valameddig is, az is erőrelépés. Meg egyébként is, még csak 32 éves, fiatal, 45 évesen még megérteném ha nem akarja, de most per pillanat kezdésnek muszáj.
2020. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!