Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem kapják el a bolti...

Miért nem kapják el a bolti dolgozok a tolvajt?

Figyelt kérdés
Ismerősi körömben van egy bolti dolgozó aki munkahelyére CBA -ba visszajár nagy gyakorisággal egy bolti tolvaj, de nem kapják el az ott dolgozok, pedig látták már nem egyszer, hogy ellop dolgokat.

2020. dec. 28. 23:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem az ő dolguk.
2020. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizetik meg őket annyira, hogy esetleg a saját testi épségüket veszélyeztessék. Végül is nem az eladóktól lopnak , hanem a cégtől. Ha a céget zavarná, alkalmazna biztonsági őrt-
2020. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
100%
Nincs rá meghatalmazásuk, sem képesítés... Ha csak úgy elkapnák a tolvajt akkor megütnék a bokájukat elég rendesen.
2020. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd biztonsági őrnek is fizetik őket, és kiképzést is kapnak, akkor jogos ilyet elvárni.

Addig meg mégis minek kockáztatnák a testi epseguket pár krumpliért, vagy péksüteményért? Telepakolhat valaki egy egész szatyrot lopott holmival, az ilyen bolthálózatokat pedig jóformán semmi anyagi kár nem éri, ellenben egy alapból alulfizetett dolgozót igenis érheti kár abból, ha elkezd hősködni.


Abszurd kérdés.

2020. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az emberek úgy vannak vele, senkinek nincs kedve balhéba keveredni meg rendőrségre járni egy ilyen alak miatt. Főleg amikor egy retkes bűnözőnek is több joga van, mint az átlag embernek.
2020. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

nem abszurd a kérdés, nem érted, nincs előtted a szituáció. Azért gondolod így!


Kb. 500 nm2 terül el a bolt helyisége vannak benne sorok és mindé sor be van kamerázva(hogy rögzít e az nem tudom).

Ezen a területen van általában 6 8 dolgozó akik flangálnak a sorok között, a nagyobb termékeket tartalmazó sorokban áldóan van egy matató dolgozó, hogy nehezebb lehessen onnan lopni. ezeken a dolgozókon kívül vannak még a kasszások hárman - négyen és feltételezhetően a kamerák mögött is vannak dolgozok.



Tolvajt ismerik az ott dolgozok közül.


Na erre mi a válasz, hogy ebben az esetben miért nem tesznek semmit?

2020. dec. 28. 23:28
 7/44 anonim válasza:
93%
A tolvajok "elfogása" és visszatartása a biztonsági őrök, azaz a személy és vagyonőr feladata. A bolti dolgozó, pl kasszás ez ügyben nem tehet semmit. Nincs rá joga.
2020. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%
Én korábban patikában dolgoztam és ott is volt, hogy besurrant valaki rendszerfrissítés alatt hátra és ellopta a vezető pénztárcáját az összes iratával egxütt. Ismertük mi is az elkövetőt, a receptek alapján név, TAJ szám szerint feljelentettük és nem lett semmi az eljárásból, a rendőrség "ismeretlen tettes ellen megszűntette az eljárást". Na ezek után én se csodálkozom ha nem akarják annyira feljelenteni az ott dolgozók.
2020. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem értem, nem tudom fel fogni, hogy miért történik így ahogy.

Az ott dolgoznak ismerik a tolvajt, figyelik ahogyan lop, az lop is de nem tesznek semmit.

Feltételezhetően kamerafelvétel is van a lopásairól és még így sem tesznek semmit.

és nincs annyi az ott dolgozókban, hogy a tolvajhoz oda lépjenek közösen nem hősködve és megkérjék, hogy ne lopjon, mert tudják, hogy lop.

ha ott dolgozó lennék két munkatársammal ilyen esetben úgy gondolom, hogy odalépnék a tolvaj elé és megmondanám neki, hogy ne jöjjön be újra ebbe a boltba.

mi történhet a oda lépett dolgozóval? xD


komolyan nem értem ezt a tanult enerváltságból fakadó semmittevést!

2020. dec. 28. 23:46
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

de minek kéne szólniuk vagy odalépniük?


ha a vezetőséget, tulajt nem zavarja, akkor dolgozót miért kéne?

2020. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!