Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem kapják el a bolti...

Miért nem kapják el a bolti dolgozok a tolvajt?

Figyelt kérdés
Ismerősi körömben van egy bolti dolgozó aki munkahelyére CBA -ba visszajár nagy gyakorisággal egy bolti tolvaj, de nem kapják el az ott dolgozok, pedig látták már nem egyszer, hogy ellop dolgokat.

2020. dec. 28. 23:09
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Mert bűn nem lopni?

Látsz valakit akit vernek az utcán és már a földre került és még mindig ütik/ rúgják akkor sem teszel semmit mert nem vagy hatósági-személy?

Mi van ha meghal szerencsétlen ember akit ütnek agyba-főbe?


ugyan az a példa látsz valami helytelent de nem teszel semmit?

Boltban még csak verést sem kapnál max ijedelmében a tolvaj kiszaladna a boltból és nem jönne újra vissza, de hát meg sem próbálják csak nézik.

Ok. nem velem van a baj, megnyugodtam.


Felfogni egyszerűen nem tudom és ezen rugózik az agyam már napok óta, hogy semmit nem tesznek az ott dolgozok, csak nézik mint a borjúk az a bizonyos új kaput...

2020. dec. 28. 23:57
 12/44 anonim ***** válasza:
97%

Sokan már leírták és szerintem helyesen, hogy nincsen rá jogod. Ha valaki lop, jelzed felé, hogy láttad és van felvétel róla. Ha elfut, akkor meg hívod a rendőrséget. Ha nincs kamera akkor valóban a tulajnak kell biztonsági őrt alkalmaznia.


Sokkal nagyobb kárt tudsz okozni magadnak, ha közbelépsz. Akár magadnak, vagy akár a tolvajnak is amiből komoly probléma lehet. Ez nem india, hogy jönnek a rendőrök és megveregetik a válladat mert furkósbottal elláttad egy tolvaj baját.


Az amúgyis csak egy termék amit ellop. Jelented és kész. Ha ismerős, ha nem, muszáj vagy mert ha rajtakapják és te nem tettél semmit, akkor kirúgnak és még bűnrészességet is a nyakadba varrják.

2020. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

na tessék, ha a dolgozó látja, hogy lop valaki de enm jelzi senkinek akkor ezért miért nem dobják ki őket?

Kamerafelvételen ez is ott van.

Még egy csavar. Lehet tényleg nincs értelem erről tovább beszélni mert csak magamnak okozom a fejfájást.

2020. dec. 29. 00:07
 14/44 A kérdező kommentje:

Normális világban szerintem az egyik polgártárs oda léphetne a másikhoz mindenféle OKJ -s képzettség nélkül és elmondhatná neki, hogy NE LOPJON.

Főleg ha ez a munkahelyén történik.


Szerintem ez egy hungarikum: hagyom, hogy lopjon a munkahelyemen a tolvaj s amikor végzett akkor teszem amit elvitt a raktárról.


Hjóó!

2020. dec. 29. 00:13
 15/44 anonim ***** válasza:
70%

#12 vagyok.


Nem tudhatod, hogy valójában nem tesznek ellene feljelentést. Ha a bevételnél és a készletnél nem fognak stimmelni a számok, biztos átvizsgálják a kamerafelvételeket. Akkor meg már bukta.

2020. dec. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
ezeket a kamerafelvételeket maximum 2 hétig tárolják utána törlik mert nincs annyi szalagjuk/ HDD -jük, hogy hónapokra visszamenőleg napi 6 - 10 -12 órányi anyagot tároljanak.
2020. dec. 29. 00:19
 17/44 anonim ***** válasza:
73%

"Látsz valakit akit vernek az utcán és már a földre került és még mindig ütik/ rúgják akkor sem teszel semmit mert nem vagy hatósági-személy?


Mi van ha meghal szerencsétlen ember akit ütnek agyba-főbe?"


Semmit nem tudnék tenni, max engem is elkezdenének verni.


Szintén ha lopnak, és odaszólok, megvárnak utána a bolt előtt, és engem is kirabolnak.

2020. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ez lehet mind a 10 -12 ember fejében, hogy a tolvaj elveri őket

zárás/ sötétedés után. Ez így számomra szürreális, annyira, hogy nem tudok rajta hosszan nevetni, de egy kisebb röhögést megindított bennem.


ha valakit vernek és oda szólsz a tömegből, hogy elég már te fa**fejű és elfordulsz mire rád tudna nézni akkor meg az egész tömeget elverik, érthető! Ezen már jobban nevettem!

2020. dec. 29. 00:29
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom fel fogni" -- egyéni probléma.


Mondjuk ezek után lehet, hogy hiába próbálom elmagyarázni, mert aki ennyit nem bír felfogni... áhh, mindegy.


Van az egésznek egy nagyon egyszerű biztonságtechnikai oka. Mégpedig az, hogy az emberélet, illetve a testi épség megőrzése fontosabb, mint az anyagi kár elhárítása.

Most persze, gondolhatod azt, hogy ez úgy működik, hogy odamész hozzá, és szépen megkéred, hogy "kérem, ne lopjon". Majd ő becsületszavára megígéri, hogy többet nem lop, sőt, visszaadja az eltulajdonított javakat, és mindenki boldog...

Nos, álomvilágban ez lehet, hogy így működik. De a valóság ennél zordabb. Kriminológiai tény, hogy a lebukás sokszor durvább következményekkel jár, mint maga a bűncselekmény. A fülön csípett tolvaj egyáltalán nem biztos, hogy békésen távozik, könnyen lehet, hogy összetűzésbe kerül a lebuktatójával. Amire persze jöhetnél azzal, hogy "de hát ez belefér"... Nem, nem fér bele. Sem jogilag, sem morálisan. Azt a bolti alkalmazottat nem azért vették fel, hogy adott esetben a testi épségét kockáztassa. Egyébként sem várható el egyetlen alkalmazottól sem, hogy veszélybe sodorja magát. (Kivéve, ha kifejezetten ilyen munkakörre jelentkezik, de akkor is csak a megfelelő képzés, és óvintézkedések után.) Akkor sem, ha csak egy pofon az. De lehet, hogy komoly, akár maradandó sérüléseket is szenvedhet. Honnan tudja, hogy a tolvajnál nincs-e fegyver? De még ha nincs is nála, akármit, ami a keze ügyébe kerül, felhasználhat védekezésre. Hadd ne mondjam, hogy egy keze ügyébe kerülő kemény, hegyes tárgy komoly zúzódásokat, de szerencsétlenebb esetben, ha az arcát veszi célba, még akár vakságot is eredményezhet. Megér ennyit egy ellopott Fütyülős? Mert szerintem nem. Ja, hogy "de hát csak ezerből egy eset ennyire súlyos"? Akkor sem fér bele. Mert ha éppen ő az ezerből az egy, akkor sokra megy vele...


Továbbá jogi oka is van annak, amiért nem ajánlott csak úgy közbelépni.

Ha van biztonsági kamerás felvétel, akkor az alapján az erre szakosodott szervek úgyis megteszik a szükséges lépéseket. Viszont mindenféle magánakcióba kezdeni nem szerencsés, mert az akár még önbíráskodás gyanújához is vezethet. Sőt, ha mondjuk véletlenül tévesen vádolják meg az egyént, a bolt a többszörösét fizetheti ki kártérítésnek, mint amennyi a vélt kár összege lett volna. Arról nem is beszélve, hogy ha feltartóztatnak valakit, akit tévesen gondoltak tolvajnak, az személyi szabadság elleni bűncselekmény.

2020. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

"ha valakit vernek és oda szólsz a tömegből, hogy elég már te fa**fejű és elfordulsz mire rád tudna nézni akkor meg az egész tömeget elverik, érthető! Ezen már jobban nevettem!"


De milyen tömegből? Én nem tömegbe képzeltem el a jelenetet, ahol több ember elver egy szerencsétlent, hanem valami félreeső helyre.


Továbbra sem szólok oda. Szóljon oda az, aki férfi, két méter magas, és állandóan az edzőteremben van. Ha már izmos, legyen haszna.

2020. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!