Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jelentkezzek...

Szerintetek jelentkezzek olyan munkahelyre, ahol elvárás a Word és Excel felhasználói szintű ismerete, de én nem tudom őket kezelni?

Figyelt kérdés
Anno vagy 8 éve tanultuk suliban, de én már nem emlékszem rá. Még a Word úgy ahogy, elvégre az csak sima szövegszerkesztés, de az Excelről fogalmam sincs már. Szerintetek betanítanának? Vagy hagyjam? Végzettségem elég lenne (középfokú), igaz sajnos tapasztalatom az nincs, de kéne már munka nagyon.

2021. jan. 4. 14:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a word meg az excel alapszintű ismerete annyira alap, hogy nem fognak kinlódni egy bajos kollégával. S ha még arra sem emlékszel, hogy valaha tanultál-e excelt, akor nem lehetsz valami észlény. Neked nem való irodai munka. Főleg ha még a jelentkezés is hezitálással tölt el, akkor ne erőltesd.
2021. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ne haragudj már Einstein, hogy nem emlékszem mit tanultam általánosban 13 évesen. Biztos ettől lesz "észlény" valaki, vagy nem. Igen, hezitálok, mert első munkahely lenne, és be vagyok tojva a dolgoktól, nem vagyok biztos magamban, de jó neked, hogy neked minden varázsütésre megy.
2021. jan. 4. 15:56
 13/20 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi, még jöhetnek válaszok.
2021. jan. 4. 15:56
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Érettségire felkészítő videókból meg tudod tanulni viszonylag kevés idő alatt. Ha ennyit sem tudsz, lehet, hogy kirúgnak, de végül is egy próbát megér még így is.
2021. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
6%

megsértődhetsz 11esre, de neki van igaza. a franc fogja a nyolcadikos anyagot korrepetálni, mikor lenne jobb dolga is. egyszerűbb ha olyat vesznek fel, aki alapszinten tudja használni a világ egyik legelterjedtebb szöveg-és táblázatszerkesztőjét.

szóval ne nyávogj hanem tanuld újra, vagy az életbe nem fogsz irodában dolgozni.

2021. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szinten kell az Excel, ha csak pár mutatós táblázatot kell csinálni alap képletekkel, az kb bárkinek megy, de ültethetnek olyan táblázat elé, hogy a füled ketté áll.

Bajlódni nem fog senki a betanításával, mert ez annyira alap dolog, hogy csak visszafogja a munkát (itt az alap képletekre gondolok). Viszont komolyabb excelezésnél szoktak olyat is, hogy az interjún tesztelnek, aztán kiderül, hogy mit tudsz.

Szóval ha bármilyen irodai munkát akarsz, akkor leülsz és megtanulod. YouTube-on tényleg rengeteg hasznos dolog van, meg barátod a google.

Szövegszerkesztésnél is tudni kell használni a bekezdéseket, a tabulátorokat, felsorolás, oldaltöréseket, beszúrásokat.... stb Van ahol direkt Word-be kérik a CV-t is, mert rádobják a "szövegkalapácsot" és minden formázást megmutat.

2021. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Betanítani betanítanak (illetve van ahol), de azért 0ról nem fog fog építkezni senki, mert úgy vannak vele a cégek hogy arra volt az iskola, ők inkább profitálni akarnak a tudásodból
2021. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ECDL-felkészítő videókat nézz, vagy ha van ismerős, volt osztálytárs, bárki családtag, aki ért hozzá, üljetek össze.

Word esetén nézhetsz billentyűparancsokat is, betűtípus állítása, sorkizárttá tétel, félkövér-dőlt-aláhúzott beállítása mind csak egy billentyűparancs, ha pár billentyűparancsot tanulsz meg, már azzal is gyorsítható a munka.

2021. jan. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg, simán benne van, hogy neki van igaza, és valóban nem foglalkoznak velem, csak nem értem mit kell észlényezni a másikat, csak mert nem emlékszem, hogy 8 évvel ezelőtt mit tanultam általánosban.
2021. jan. 5. 11:32
 20/20 anonim ***** válasza:

Amit nem használunk, azt egy idő után elfelejtjük. Használom az excelt egyszerű táblázatokra, viszont egy képlet megírása már nem menne, pedig régen tanultam, mivel sose volt rá szükségem, így az évek alatt kikopott.

Meg kell próbálni, ez ne tartson vissza, addig is lehet gyakorolni.

2021. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!