Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát végezzek introve...

Milyen munkát végezzek introvertáltként?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, eddig életem során 8 hónapot dolgoztam körmösként, de ott hagytam, mert nem tudok emberekkel bánni, félek tőlük, nem tudok konfliktushelyzeteket kezelni, kiállni magamért, nagyon érzékeny vagyok, könnyen elsírom magam stb. Járok pszichológushoz is már pár hónapja, de nem tapasztalok egyenlőre változást.

10 osztályom van, mert suliba se nagyon jártam régen, nem voltam jó tanuló se és szorongtam is az iskolában. Ehelyett sokat voltam otthon, szerettem mindig egyedül lenni. Emberek társaságban csendes vagyok, kedvesnek, segítőkésznek tartom magam, de beszélgetni nem nagyon szoktam, csak ha kérdeznek, én nem igazán kezdeményezek beszélgetést.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen munkalehetőségeim vannak így egy vidéki nagyvárosban? Milyen olyan szakmák vannak amik 10 osztállyal is elvégezhetők és nem kell emberekkel foglalkozni? Nincs hobbim, nem érdekel különösen semmi, ezért nem tudok olyan munkaterületet megnevezni, ami érdekelne. Ezért minden ilyen szakmára nyitott vagyok, ahol nem kell emberekkel foglalkozni és azért nem olyan nehéz fizikai munka.


Jelenleg a virágkötő és virágkereskedő szakmát kezdtem el, de erősen gondolkodom rajta, hogy ott hagyjam a tanfolyamot, mert vállalkozást sose fogok nyitni, drága is a tanfolyam, virágkötőként meg szerintem nincs sok munkalehetőség, tehát azt kezdtem el érezni, hogy csak kidobott pénz lenne, és ott is emberekkel kell foglalkozni, mint minden szakmában, amiket 8 általánossal lehet tanulni.


Érettségit nem tervezek csinálni, mert nem hiszem, hogy sikerülne és érettségire épülő munkakörök közül se tudnék olyat, amit szívesen tanulnék/dolgoznék.



2021. jan. 11. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Mehetsz postára leveleket feldolgozni. Az elég intro munka. Vagy futárnak.
2021. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

A futár folyamatosan kommunikál. És egyébként is elég stresszes.

Mindenhol kell vmennyit kommunikálni. Irodai munkánál is.

Talán levéltári kutató.

2021. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha megtanulsz jól egy idegennyelvet, lehetsz fordító. Azt otthon is csinálhatod. :)

Esetleg állatokkal foglalkozni? Kutyakozmetika, ilyesmi.

Aztán szerintem nem olyan nehéz fizikai munka a takarítónő, ha jó helyre kerülsz. Illetve néhány gyárban is lehet elviselhető a munka. Most én is ilyen helyen dolgozom, és mellette tanulok.

23/L

2021. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én éjszakai takarítok, van normális végzettségem, de ezt jobban megfizetik, plusz nem találkozok emberekkel, úgyhogy introvertáltként elégedett vagyok és a munkakörnyezet is kulturált. Nekem a kertészeti munka is tetszik, nyugis.

Esetleg raktáros, biztonsági kamera megfigyelő, állatgondozó, informatikai munka? Néhány egyéb ötlet:

[link]

2021. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Introvertált vagyok és a könyvtár számomra a tökéletes munkahely. De azért itt is vannak emberek és pont ez benne a jó. Szerintem egy introvertáltnak nem tesz jót, ha teljesen elszeparálja magát az emberektől. Én pont azért szeretem a könyvtárat, mert baromi nyugis időnként, időnként meg túlságosan is pörgős. Vírushelyzeten kívül rendszeres rendezvények, ahol nem kerülheted el az embereket. De mégsem egy művelődési ház, ahol minden mindig állandóan erről szól. Nekem kifjezetten jót tesz, hogy ha nagyon befordulnék, a könyvtárban kirángat a többi ember magamból. A többi kolléga, az olvasók, vagy egy rendezvény, aminek kapcsán szintén más emberekkel kerülök kapcsolatba. Viszont mégsem arról szól, hogy non-stop emberekkel dolgozol. Feldolgozó könyvtáros például elég sokat visszavonulhat magába.

De ha nem szeretsz olvasni, akkor ne menj könyvtárosnak, csak rosszat teszel a szakmának, nem kell lejáratni. És persze tanulni se árt hozzá.

2021. jan. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármi szóba jöhet, ami éjszakai műszakos, ha van is ott valaki más rajtad kívül az se egy nagy társasági ember lesz. És még éjszakai pótlékot is fogsz kapni.
2021. jan. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Virágkötést hagyd a fenébe, valóban kidobott pénz, ha csak nincs virág boltos ismerősöd ahova lenne protekciód...


Azt tisztázzuk hogy a pszichológus mit mondott ?!


Mert sok embernél összemosódik a depresszió/szociális fóbia és kvázi belekényszerítik magukat ebben az introvertált "szerepkörbe".


Az érettségit csináld meg, mert jóval több lehetősséged lesz így, illetve tök könnyű ha csak a kettesre hajtasz, ha már megvan a 10 osztály akkor 100% hogy menni fog az is!


Most a teljesség igény nélkül, felsorolok pár szakmát ahol csak szinte csak nőket látok, és szerintem jó lenne az intronak:


-Fogászati asszisztens (ide kell érettségi) orvosi asszisztens

-Bolti eladó

-könyvtáros

-nővér-ápoló


Esetleg takarító valahol.


Illetve kifoghatsz olyan gyárat ahol igazi biorobot lehetsz, és egy munkaállomáson vagy egész nap...


Azt azért tisztázzuk, olyan munkahely nincs ahol nem kell emberekkel foglalkozni valamilyen szinten...


Sajnos most vírushelyzet van, illetve az OKJ képzések átalakulásával sok mindent nem lehet még tanulni :S

2021. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Legyél mérnök. A legtöbb mérnök magányos. Erről még mémek is vannak.



Bár, téged nőként lehet sokan megkörnyékeznének...

De őket meg visszautasíthatod. Egy irodában, esetleg homeoffice-ban végzett munkával mégiscsak kevesebb szociális interakció jár.

2021. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Vagy akár programozó távmunkában...de látod azt írja nem igazán akar érettségizni se...:D
2021. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

#9


Az eredeti kérdésre válaszoltam. A leírást figyelmen kívül hagytam, mert a legtöbb "kényelmes" munkához általában diploma megléte szükséges.

2021. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!