Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden platformon megy a hiszti és mégsem olyan egyszerű megfelelő munkaerőt találni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy munkaerő közvetítő cégnél dolgozom. Mivel a mi üzleti portfóliónkba nem fér bele az szürke zónázás sem ezért megválogatjuk a partnereinek munkaadó és munkavállalói részről is. A jelenlegi helyzetben naivan azt hitte legtöbbünk, hogy majd válogathatunk a szabadpiacon a sok felszabadult munkaerő között viszont ez tévedés volt. Rámentünk a vendéglátásból kiesettekre mert lett egy hazai partnerünk aki egy multi bolt láncba keresett kasszásokat, értékesítőket. Kerestünk irodai munkákra is embert amihez elég volt egy érettségi. Mikor a bértárgyalásig jutottunk akkor jött a meglepetés különösen a budapesti exvendéglátósok köréből. Lényegében majdnem minden levél arról szólt, hogy ő pedig az előző helyén többet kapott. Mint kiderült valaki be sem volt jelentve de ő akkor is többet kapott. A most piacon lévő ajánlatok nagy része nem egy csúcs karrier de arra alkalmas, hogy átvészeljék a jelenlegi időszakot az emberek. Így is kötünk szerződést az esetek döntő többségében. Minden honnan csak azt hallom, hogy nincs munka nincs semmi munka. Értem én, hogy fáj lehajolni a pénzért és egyszerűbb otthon sírni a telefon előtt. Viszont nem értem ennek mi értelme van.

2021. jan. 15. 08:09
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
57%
Így működnek az emberek. Sírni a legkönnyebb.
2021. jan. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%

Nem pontosan értem, mi a baj, kérdező. Alapvető közgazdasági tudással belátható, mi folyik a két fél közt.


Ez a vállakozói kapitalizmus lényege: a kizsákmányolt és a kizsákmányoló megfelelő (még épp elfogadható) harmóniában igyekszik az érdekellentéteiket áthidalni. Jelenleg annyiért, amennyit a munkáltató kínál, nem kapni megfelelően képzett munkaerőt. Valaki a végén engedni fog. Ennyi.

2021. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk azért vicc kategória amikor ilyen 250 nettókat akarnak budapesti cégek fizetni. 150 egy albi bakker, nem azért dolgozik az ember, hogy hónapról hónapra éljen és a cég meg ebből gazdagodjon.
2021. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
92%
Talán normális fizetést kéne ajánlani az embereknek, nem pedig azt gondolni, hogy a vírus miatt majd lehet őket rabszolgabérrel dolgoztatni. Főleg, hogy akil vendéglátóztak, normális esetben jattot is kaptak tehát jobban megérte a kemény munka. Tulajdonképpen ki akarjátok használni az emberek helyzetét.
2021. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
25%

"Mondjuk azért vicc kategória amikor ilyen 250 nettókat akarnak budapesti cégek fizetni"


Én pesti cégnél 2 diplomával 20 éve a pályán vagyok és 210 bruttót/140 nettót kapok.

Hol vannak a lesajnált 250-es nettós cégek? Megyek oda!

Nekem még 250-et nem nettóban de bruttóban se kínált soha senki.

2021. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
39%
Nem nyúlsimogatásból kellett volna talán diplomázni.
2021. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván mindenki legyen gazdasági miniisten, aztán lehet nézegetni egymást... Baromság, kvázi ingyen senki nem fog dolgozni, és itt a cégeknek van tere alkalmazkodni. Inkább éldegélnek őrlángon meg bizniszelgetnek, tökéletesen érthető, háromjegyű IQ-val legalábbis.
2021. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
9%

Ha elbizniszelgetnek és otthon ülnek akkor ebben az országban nem hogy szegénység nincsen, de GAZDAG emberek lakják.

Érdekes....

2021. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
52%
Mondom őrlángon. Ne sarkítgasd!
2021. jan. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%

"ad1 Az albérletárakhoz a munkáltatódnak 0, azaz NULLA köze van."


Ahhoz tényleg nincs. De, ahhoz már lesz, hogy a munkavállaló azért nem fogadja el az ajánlatot, mert képtelen annyiból megélni az albérletárak miatt.

Aztán mehet a mantra, hogy nem lehet munkaerőt találni.

2021. jan. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!