Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A pizzafutárok gpsel tájékozód...

A pizzafutárok gpsel tájékozódnak?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki felvesznek diákmunkára futárnak a közelünkbe levő vàrosba. (falusi vagyok)


Ugye én nem ismerem az utcákat helyeket,hogy fogok tudni , így eligazodni?

Meg, ha tegyük fel adnak 10 pizzát( gondolom rájuk írják a címeket) akkor én,honnan tudjam melyikkel kezdjem?

Valaki,aki volt már futár segíthetne, megköszönném.

Autót adnak, nem tudom van e benne gps 😅😅



2021. jan. 15. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Telefonról szokták használni a GPS-t, ha kell. Nyilván senki nem úgy kezdte, hogy ismert minden utcát, minden bokrot, de idővel kialakul a helyismeret, a visszatérő rendelések miatt sok futár már a nevemet hallva tudja, hogy hova kell jönnie. Sőt, munkaidőben tudják, hogy a munkahelyemre, hétvégén meg otthonra, max. rákérdeznek, hogy dolgozok vagy otthon vagyok-e.

Oké, ez nem nagy város, de a rutin csodákra képes. Azt meg az első pár hét után tudni fogod, hogy érdemes összerakni egy kiszállítást, ha több címre kell menned. Gondolom a pizzériában is ellátnak majd tanáccsal. Nem tudom, mekkora a város, de szerintem azért olyan ritkán lesz, hogy 10 különböző címre kell menned, mert ennyi kiszállításnál már simán több futás is kellhet.

Én úgy képzelem el, hogy két kiszállítás között úgyis bemész a pizzibe, megmondják, hogy milyen rendelések futottak be, amit nem ismersz, azt megnézed ott bent laptopon vagy telefonon, h melyik cím hol van, aztán majd látod, hogy a város két túlsó oldalára kell menned, vagy mi hogy esik útba.

A Google maps működik hangvezérléssel is, az jó dolog lehet, hogy nem kell bepötyögnöd, hogy Kazincbarcika, Munkácsy Mihály utca, hanem csak kimondod, és már tudja is a csodálatos technika.

Ne félj semmitől, max. az elején kicsit lassabb leszel, de hát szarakodással együtt is 2-3 percekről beszélhetünk, amíg nem megy rutinszerűen.

Ha a megrendelő megadta a telefonszámát, kiszállítás előtt 1-2 perccel jó, ha felhívod (én szeretem, ha ezt teszik), hogy mindjárt érkezel, akkor még tudjátok pontosítani, ha valami nem tiszta, hogy hova vidd (cég esetén pl. melyik épület, van-e porta, hol találkoztok, ha nagy a terület), aztán így neked is könnyebb és gyorsabb, valamint az ügyfél is hálás lehet. Ha a megrendelővel beszélsz, legyél kedves, barátságos, ha borravalót kapsz, köszönd meg szépen, és kívánj jó étvágyat. Ez semmiségnek tűnik, mégis sok mamlasz futár van, és ha kitűnsz közülük, az jót tesz az üzletnek is, szívesebben rendelnek majd az emberek olyan helyről, ahol a kiszállítás is udvarias, és ha nagyobb a forgalom, az neked is több pénz, ha másból nem, borravalóból.

Hajrá!

2021. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elírtam az előzőben: Nem tudom, mekkora a város, de szerintem azért olyan ritkán lesz, hogy 10 különböző címre kell menned, mert ennyi kiszállításnál már simán több futáR is kellhet. (Futár, nem futás)

Amúgy meg, ha van jelenleg futáruk, neked meg belefér az idődbe, kísérd el a jelenlegi futárt, ülj be mellé az autóba, és segíts neki pár napig. Én sokszor látok ilyet, hogy ketten jönnek, szerintem ilyenkor bőven lehet annyit tanulni pár nap alatt, ami elég ahhoz, hogy ne legyél kétségbe esve, ha egyedül kell majd csinálnod.

2021. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes válaszod! :)


Egyébként nem tudom,hogy csak találomra írtad e a Kazincbarcikát , de pont Miskolcon lenne ez a munka, gondolom,akkor te is borsodi vagy :D

2021. jan. 15. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok borsodi, csak ahogy leírtad a sztorit, meg ahogy elképzeltem, valahogy az a környék tűnt logikusnak. Amúgy csak gondolkoztam valami hosszú címen, amit példának írhatok. :)
2021. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!