Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak miért rúgtak ki...

Mit mondjak miért rúgtak ki az előző munkahelyemről egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Holnap megyek egy pénzügyi pozícióra állásinterjúra...

általában megszokták kérdezni és mivel csak fél évet voltam az előző helyen, valószínűsítem, hogy meg fogják kérdezni...


Úgy alakult, hogy amúgy sem voltam valamiért szimpatikus a főnöknek, és tulajdonképpen durván megalázott és lecseszett minden dologért... pedig pályakezdőnek számítottam a pozíción belül. Majd a nagy stressz, és a folyamatos terror miatt már bennem is megszületett a döntés, illetve el is kezdtem nézelődni már munka után, amikor egy papírt véletlenül lefűztem egy mappába és mint kiderült a főnökasszony kezébe kellett volna adnom.

Mikor egy mappában megtalálta behívott és kirúgott.


Nem csak velem csinálta ezt.... de pl én kimaradtam a karácsonyi pénzosztásból is, mikor a később érkezők is kaptak.. szóval...


mindegy is :D csak ezt egy interjún nem mondhatom el.


Mit szoktatok ilyenkor mondani? Vagy ebben az esetben mit mondanátok?


2021. jan. 26. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván ciki bevallani és nem is célszerű, hogy béna voltál.

Kb. azt mondd, hogy nem volt számodra megfelelő a munkakör, nem volt fejlődési lehetőség és hasonlók. A rossz légkört csak finoman. Senki sem szereti azokat, aki köpköd az előző helyére

2021. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Az igazat, mert úgyis felhívják az előző helyet, ha ez annyira fontos.
2021. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindenképpen az igazat mondanám. De nyílván egy apró figyelmetlenséget senki sem hinne el... :D pedig tényleg ez volt.

Csak egyszerűen én nem nyaltam sosem be magam és valószínű kipécézett magának és mivel sértette az egóját, így kirúgott. :)

2021. jan. 26. 14:21
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Eddig egyik főnökömet se erdekelte, miert valtok munkat. Igy nem voltak eloiteletek sem.

De ha megis rakerdez, en megmondanam az igazat, de finoman fogalmazva, nem kell pocskondiazni az előzőt, csak hogy nem erezted ott jol magad, rogton melyvizbe dobtak.

2021. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem valószínű, hogy felhívják az előző helyet, ha meg igen, lényegtelen, hogy mit mondtál.

Én az 1-es szerint járnék el.

De: véletlenül lefűztem mappába egy papírt -"papírtól" függően lehet kis hiba, vagy nagyon nagy hiba. Valószínű máshonnan is kirugnak ilyen "hiba" miatt.

2021. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha fel is hívják az előző munkahelyed, semmilyen információt nem adhatnak ki. GDPR
2021. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Azt, amit 1-es írt.

Nem, ne mondd el, hogy hibáztál. Ez nem az a pillanat, amikor igazat kell mondani.

Előző helyet nem hívják fel. Akkor hívják fel, ha egy fontos pozícióra egy tapasztalt embert keresnek, és előző helyén referenciát kérnek róla. Fél év munka után senkiről se kérnek referenciát.

2021. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket :)
2021. jan. 26. 15:07
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem kérdeztek engem sem erről. Egyébként mond azt hogy nem érezted megfelelőnek a környezetet.
2021. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudhatja egyáltalán az új munkáltatód a régi munkahelyed elérhetőségèt?Kértek referenciàt?
2021. júl. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!