Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak az állásinterjún,...

Mit mondjak az állásinterjún, miért mondtam fel az előző munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Rengeteg oka volt, egy idő után betelt a pohár. Eddig csak annyit mondtam, hogy nem akartak táppénzt és szabadságot fizetni. Erre a nő kiforgatta a szavaim, és arra jutott hogy én mindig betegeskedek, pedig erről szó sincs. Anyósom szerint mondjam azt, hogy nem akartak bejelenteni, de sztem ebbe is bele lehet kötni. De akkor mit mondjak mégis??? Hogy 7 napon keresztül akartak 12 óráztatni, ami mellesleg nem is igaz?
2013. okt. 1. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél úgy őszinte, hogy közben ne szidd az előző munkáltatót, mert azt egyik állásinterjún sem részesítik előnyben, arról nem beszélve, hogy a másik felet nem hallják.


Én azt mondanám erre a kérdésre, hogy azért mondtam fel, mert egy tisztességesen bejelentett állást tisztességes feltételekkel szerettem volna, de ezt az előző cég nem tudta biztosítani. Úgy érzem, hogy szakmailag többre vagyok képes, így minden a mellett szólt, hogy tovább keressem a megfelelő munkahelyet.

2013. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Én azt mondanám erre a kérdésre, hogy azért mondtam fel, mert egy tisztességesen bejelentett állást tisztességes feltételekkel szerettem volna, de ezt az előző cég nem tudta biztosítani."


Szomoru, de a legtobb ceg MO-n nem kulonb az elozo munkahelyenel, es ezzel a mondattal nagyon antipatikussa fog valni.


Inkabb olyansmit kene kamuzni, hogy nem nyujtott eleg kihivast, lehetoseget szakmai fejlodesre... Persze munkakortol fugg, hogy mit erdemes kamuzni.

2013. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én őszinte lennék, és megmondanám, hogy nem akartak táppénzt és szabadságot fizetni. Vagy ha aggódsz, hogy betegesnek néznek, akár a táppénzt ki is hagyhatod, egyszerűen megmondod, hogy nem akarták kiadni a szabadnapjaidat, márpedig ahhoz ragaszkodsz. Ahol ebbe belekötnek, ott valószínűleg ők maguk sem szeretnek táppénzt és szabadságot fizetni, így jobb ha már az interjún kiderül, hogy oda sem érdemes menned.
2013. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Mondd az igazat, mindig az a nyerő. Ha nagyon kozmetikázni akarsz felejtsd el a táppénzt, mondd csak a szabadságot, ez már önmagában is elég durva.


De tőlem még sosem kérdezték, meg, hogy miért mondtam fel az előző munkahelyemen...

2013. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
őszintének kell lenni, nem voltál tisztességesen foglalkoztatva ennyi!Ez épp elég ok szerintem.Ha ebbe is beleköt akkor a felvételiztető sincs tisztában a munkajogok fogalmával. Megerősítheted az állásinterjún hogy te egy törvénytisztelő állampolgár s törvényes keretek között várod el a foglalkoztatást is.Szerintem még mindig jobb s örüljön is az elöző munkáltatód hogy így léptél ki, minthogy a NAV felé jelentetted volna a tisztességtelen bánásmódot!Ezt lelkiismeretesen kijelentheted ha nem tetszik nekik áll fel s menj el.A dolgozónak joga van a táppénzre a szabadságok kifizetésére h mindezt nem teszi meg a munkáltató joga van az illetékes szervekhez fordulni.Az interjúztató ezek szerint ugyancsak nem tisztességes dolgokban gondolkodik hogy kiforgatja az egyébként egyértelmű okát a kilépésednek.
2013. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én anno mindig azt mondtam, h nem voltam megelégedve a bérezéssel, vagy legalábbis nem állt egyenes arányban az elvégzett munkával. többre érzem magam hivatottnak, amit remélem ezen a helyen bizonyíthatok.
2013. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!