Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan illeszkedjek be,...

Hogyan illeszkedjek be, szokjam meg ismét a munkás életet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 hónapig voltam munka nélkül egyéb okok miatt. Eléggé ellustultam, mentálisan nem vagyok a legjobban mostanában, közösségbe is alig jártam. Pár napja sikeresnek bizonyult az interjúm, mivel rákérdeztem utólag is, hogy hogy halad a papír aláírás és megerősítettek, hogy mindenképp alá lesz írva, meg kell nekik a dolgozó. Jövőhéten várnak rám még feladatok, de szerintem valamikor akkor már rendesen dolgozó ember leszek újra és ráadásul kórházban. Két műszakos leszek, ilyet már dolgoztam csak kicsit nehezen de bírtam. Interjú napján összeismerkedtem egy fiatal lánnyal aki egy iskolába járt velem meg más is lehet oda járt ott. Csendes lány létemre egészen nyugodtan kezdtem el vele beszélgetni, meg az interjúztatóval is. Régebben ezek nehezen mentek, de mostanában mintha más lennék, elmertem menni intézni dolgokat amiket sosem mertem. Rávettem magam erre az interjúra és sikeresnek bizonyult. Beszélgetésbe kezdtem bele, szóval mintha kicseréltek volna. De ettől függetlenül van bennem félelem bőven. Főleg a hibázástól félek, bár mondták, hogy nyugodtan kérdezzek de akkor is félek. Nagyon szeretném megtartani ezt a munkahelyet, mert mindenben tökéletes lenne, útvonala is jó, megközelítése szintén, nem eldugott helyen van, már elkezdtem ott ismerkedni, úgy néz ki velem is meg voltak elégedve, másik jelentkező nem jött el és ez által is több esélyem volt. Mintha a szerencse vagy a sors intézte volna ezt nekem, mivel 1 hónapja talán ha jelentkeztem azt hívtak mostanában :D...Szóval hogy illeszkedjek be könnyen, hogy bírjam ki az első napokat és a többi. Mit tanácsoltok? Nektek mi segített ezen? 20L



2021. jan. 30. 01:22
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Fogalmam sincs én sose voltam 1,5 évet otthon munka nélkül, 18 éves korom óta folyamatosan dolgozok


47 F

2021. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.köszönöm a semmit....

nem erre voltam kíváncsi.-_-

2021. jan. 30. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem pont ugyanez volt most sajna, vagy fél évig nem volt munkám (covid stb). Aztán ősszel végre sikerült elkezdenem egyet.

Én is elég introvertált lány vagyok, szóval rettenetesen paráztam, hogy ismét emberek között kell lenni, beszélni kell stb.

Szerintem a legfontosabb, hogy megértesd magaddal (ha kell mondogasd magadnak, vagy akár írd le)

-nem kell megfelelned senkinek, fogadjanak el a többiek téged úgy, ahogy vagy, mivel te is elfogadod őket, ahogy vannak

-felesleges stresszelni azon, hogy hibázol-e. Tudom ezt most nehéz elképzelni, de utólag, pár év múlva ha visszanézel a mostani énedre, bánni fogod, hogy feleslegesen aggodalmaskodtál. Mindenki hibázik, ha másik embert vesznek fel helyetted, az is fog.


Próbálj mindenkivel kedves lenni egy bizonyos határig, és ennyi.

2021. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3.Köszii

Tényleg túl aggódok mindent pedig nem kell

Na pont ilyen választ vártam nem olyat mint az első...

Legyen egészségére, hogy sosem volt munkanélküli és ne itt flexeljen vele...

2021. jan. 30. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Biztos kicsit dinka... 47 évesen itt írogat értelmetlenségeket.
2021. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5.Hát ja...egyáltalán nem a kérdésemhez írt választ hanem fintorgatta azt, hogy ő sosem volt munkanélküli, ő nem tudja milyen az...basszus. akkor ne írjon olyan kérdésekhez amik nem ezt kérik vagy nem írjon olyanokhoz amiknél fel van tüntetve, hogy munkanélküli...ENNYI!
2021. jan. 30. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyire parázol a munkától akkor olyan helyre menj dolgozni ahol nincsenek emberek
2021. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a cigi, leteszed és kész. Ez meg olyan, hogy belenyugszol, hogy nem te vagy a lottóötös/eurojackpot nyertese, így dolgoznod kell. Hogy anyósomat idézzem - meggyűlöltem ezt a szót, de ide ez passzol - ENNYI. Ennyi és nem több.
2021. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

7.mondj egyet mert érdeke :D

én introvertált vagyok és nagyon parázok az emberektől.

Beszélgetni meg sosincs kedvem nem hogy ismerkedni.

de legtöbb helyen van ember sajnos...

csoda kell ahhoz hogy olyat találj ahol nincs vagy alig van.

egyser voltam valahol ahol 5-en voltak de nagyon egymásra voltak hangolódva én meg tök csöndben dolgoztam és nagyon be voltam feszülve...

ilyenkor elgondolkozom néha jobb ha 100-an vannak és elvegyülsz köztük vagy kevesen de kitűnsz ott..:(

2021. febr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!