Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emelt bér utalása lehet...

Emelt bér utalása lehet „tisztességteszt“ egy munkahelyen? Hogy szólok-e magamtól?

Figyelt kérdés

Ha emelt bért kapok utalva, anélkül hogy bárki szólt volna erről, akkor az lehet sima tévedés.

Meg lehet hogy nem tévedés, hanem egy tudatos szándékos akció? A tét: szólok-e magamtól vagy zsebre teszem az emelt bért és hallgatok?

Lehet ez is mögötte?

Amolyan lejáratás-kísérlet? Ha szólok, akkor nem jött be a trükk, de ha nem szólok, akkor máris van muníció ellenem?


2021. febr. 7. 10:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem úgy működik, hogy a dolgozónak magyarázat nélkül kevesebbet utalunk, de ő azért legyen becsületes. Amúgy is mindenhol úgy állnak hozzá, hogy a dolgozók úgyis lopnak. Nyilván bekalkulálják, hogy "annyival is" kevesebb eleve a bér...
2021. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés kamu.

De velem közmunkában dolgozva megesett, hogy kb. 15 ezerrel többet fizettek, majd kiderült, hogy nemcsak nekem, hanem mindenkinek. Vissza nem kérték, hanem utána a következő hónapban mindenki annyival kevesebbet kapott. De ezt előre közölték, 2 nappal a hibás utalás után. Persze, ha jól emlékszem emlékszem, voltak olyanok, akik a hibás fizu megkapásakor a különbözetet valami legális extrának vélték, és azon nyomban elkocsmázták meg pókergépezték. Utána a csökkentett fizetéskor meg szívtak, mint a torkosborz.

2021. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Teszt vagy sem, én szólnék, hogy többet kaptam. Később úgyis kiderül, aztán a pénzügy és a főnökség rád néz ferde szemmel.
2021. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal felhívtam a főnökömet, hogy történt-e valami, amiről nem tudok - és kiderült, hogy elfelejtett szólni nekem a rendkívüli jutalomról, amelyhez egy lélegzettel gratulált is. De hallgatni NEM arany - ilyenkor!
2021. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

"De hallgatni NEM arany - ilyenkor!"


Nos, mint írtam, 2017ben 3 hónapon keresztül csak úgy nulla értesítéssel jogszerűtlenül megcsonkították az akkori béremet, melyet azóta sem adtak oda.


Akkor ezt a többletet betudom abba a 4 évvel ezelőtti tartozásba és még mindig a cég van mínuszban.

Gondolom, ez így beleköthetetlen.

2021. febr. 7. 13:07
 26/34 anonim ***** válasza:
83%
25: És mi állt a fizetési papíron, hogy miért kapsz kevesebbet?
2021. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk nekem meg lehet fel sem tűnne. Nyilván ha hirtelen milliók teremnének a számlámon, az igen, de amúgy nem szoktam nézni mennyit kapok. Ha pár tízezer Ft-al több jönne, észre nem venném.
2021. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"25: És mi állt a fizetési papíron, hogy miért kapsz kevesebbet?"


Semmi. A bérlap szerint én a teljes béremet megkaptam. Miközben nem kaptam. És ugye utaltak már akkor is, és nem kicsit szánalmas hogy a cég kiad egy bérlapot hogy ő utalt nekem X ft-ot és ott a banki kivonat hogy nem annyi jött.

Hát akkor a bank lopta el. Nyilván.

Ez egy ilyen kkv szektoros kupleráj hely mit lehet tőlük várni. Még hazudni is csak ostobán tudnak.

2021. febr. 7. 14:41
 29/34 anonim ***** válasza:
54%
Ez olyan mitn a rubikkockás hogy kitesznek egy rubikkockát hozzányulhatok-e?:D
2021. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Hát én bizony hozzányúlok.Ha számon kérik előveszem a 17-es bankszámla kivonatot és rámutatok.

Tudni fogják majd miről beszélek!! ha nekik szabad csalni lopni akkor nekem is.

2021. febr. 7. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!