Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Régi ismerősnek (volt osztályt...

Régi ismerősnek (volt osztálytárs) kínos állást ajánlani? Ti hogy reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

Jól megy a vállalkozásom, kellene segítség, feladtam álláshirdetést, de a jelentkezők... ne menjünk bele.

Szóval számba vettem, hogy az ismerőseim közül ki tudná ellátni a feladatot, és igazából csak egy volt osztálytársam van, akire teljes mértékben mindent rá mernék bízni, mert megbízható, precíz és jól intézi a dolgokat.


Kérdés, hogy kínos lenne? Vagy nem is tudom hogy fogalmazzak - nekem jól megy, neki meg van egy minimálbéres munkahelye... nem gáz így felkeresni?


2021. febr. 7. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a része kínos. Hanem ha nem működik a dolog, az kínos.
2021. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én simán elfogadnám az ilyen lehetőséget, szóval szerintem ajánld fel neki :D
2021. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hm, ideje bevallom, hogy felajánlottam neki (facen írtam rá), de kapásból visszautasított, majd letiltott... és nem értem, hogy megsértettem volna valamivel, vagy mi más oka lehet.
2021. febr. 7. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Én jelen helyzetemben örülnék egy ilyen lehetőségnek és élnék vele. Nyilván, ha úgy venném észre később, hogy ez a jó kapcsolatunk rovására menne, akkor inkább hagynám.

A te ismerősöd reakcióját nem igazán értem, bár kérdés, hogy milyen módon ajánlottad fel neki a munkát. Lehet, hogy valamiféle szánalmat érzett, azt általában nem viselik jól az emberek. Abból én sem kérnék.

2021. febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen munkáró van szó?

Amúgy megértem,küldtek nekem is már linket,sztm megalázó,professionon én is tudok keresni.

2021. febr. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Szakmai fejlődési lehetőséget kellett volna kigangsúlyoznod,semmiképp nem a minimálbéres fizetésére utalnod (ha esetleg így tetted).

Ha valahogy el tudod érni,egyszerűsített foglalkoztatást ajálhatsz neki,akkor nem kell otthagynia a munkahelyét.

2021. febr. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet azt gondolta mlm
2021. febr. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Régen jóban voltunk, de évek óta nem beszéltünk - szakmailag tökéletesen megfelelne, ezért gondoltam rá, illetve kölcsönösen tudjuk, hogy megbízhatunk a másikban.


"sztm megalázó, professionon én is tudok keresni" - Szerintem Ő is így érezte...


"semmiképp nem a minimálbéres fizetésére utalnod" - Üzletember vagyok, így természetesen utaltam rá, hogy milyen s..r helyen dolgozik, minimál pénzért... és kapásból az 1.5 x-ét ajánlottam fel. (Ügyfeleknél meggyőző, ha a konkurenciát szidom - aki a konkurenciánál dolgozik, annál ezek szerint nem válik be.)

2021. febr. 8. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!