Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kellene kinéznie egy...

Hogyan kellene kinéznie egy junior programozó önéletrajznak?

Figyelt kérdés

Dolgoztam kicsit több, mint egy évet szoftverfejlesztő gyakornokként egy kisebb cégnél de sajnos diplomaszerzés után nem tudtak átvenni 40 órás szerződéssel mivel a covid miatt csökkentek az ő bevételeik is (rajtam kívül még egy másik gyakornok volt, őt sem vették fel). Kérdésem az volna, hogy junior programozó állásra szeretnék jelentkezni, de az önéletrajzomban mit tüntessel fel, ami lényeges illetve milyen formában? Nem igazán találtam erről semmilyen használható leírást, illetve azt olvastam, hogy az europass nem jó (?). Ebben szeretném a segítségeteket kérni, akár valamilyen mintával vagy kisebb leírással miket tegyek bele és milyen formában.


Köszönöm!



2021. febr. 10. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Szia! Az önéletrajzban segíteni sajnos nem tudok, de mihez értesz a programozáson belül?
2021. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Azt írd bele amit csináltál gyakornokként (lehetőleg a szakmaibb részekre helyezve hangsúlyt), illetve amit az egyetemen tanultál, mi az amihez (elvileg) értesz. Az europass tényleg nem jó, meg semmi ilyen csilli villi, magadat pontozós önéletrajz sem. Egy sima, egyszerű önéletrajz legyen, az elején írj pár sort magadról, utána a tanulmányaidat (ha van vmi spec eredmény akkor azt külön emeld ki), munka tapasztalataid, skillek, ismeretek, stb. Legyen rövid, de tartalmazzon minden fontos dolgot, a legtöbb hres pár másodperc alatt dönt egy adott önéletrajzról
2021. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Esetleg nem kifejezetten szakmai erősségeket is beleírhatsz. Pl. ha jól kommunikálsz, ha kellett segítened valakinek, akkor azt, hogy jól megértetted a másik fél problémáját. Ha volt valami csapatmunka jellegű feladat a suliban, ki kellett dolgoznotok valamit közösen, akkor azt. Milyen szoftvereket ismersz.
2021. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
Ez attól függ, hová írsz életrajzot. Európa? Amerika? Kanada? Mindenhol más a CV szerkezete. Keress rá, hogy "how to write a CV" és több napra el leszel látva tanácsokkal.
2021. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Magyarországi cégnek szeretnék CV-t írni. C# és Python, amikkel foglalkoztam az egyetemen, illetve gyakornokként. Ezeken belül leginkább webes dolgokkal: REST api (kiszolgáló szerver oldalról és kliens oldalról), tcp socket-es szerverek, kliensek, ilyesmik. csak nem tudom, hogyan kellene ezeket jól megfogalmazni. Illetve ha nem europassos akkor egy sima word doksi egyszerű betűtípussal vagy hogyan?
2021. febr. 10. 18:05
 6/19 A kérdező kommentje:
Tudnátok esetleg egy mintát mutatni egy képzeletbeli ember önéletrajzából? Aki tegyük fel még junior programozó is :D
2021. febr. 10. 18:06
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Linkedin-re regisztrálj egy fiókot, állítsd be, hogy kereshető legyél, töltsd ki a kérdéseket, aztán csinálj belőle önéletrajzot.
2021. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És adott munkahelynél mondatokat írjak alá vagy felsorolásszerűen kulcsszavakat?
2021. febr. 10. 18:27
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
A programnyelveket, libraryket kulcsszavakkal írd be. Azt is, hogy python, meg utána bontsd alá, mert a HR-es ez alapján szelektál a nála lévő listából. Vagyis minél többet talál meg a kulcsszavaiból, annál valószínűbb, hogy behív. Tehát a rest, python c# legyen ott mindenképp. Szakdolgozat témája szintén (főleg, ha releváns, amúgy csak plusz sorbak), erasmus program szintén.
2021. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És azt, hogy adott munkahelyen milyen projekteken dolgoztam mennyire részletesen írjam le?
2021. febr. 10. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!