Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kellene kinéznie egy...

Hogyan kellene kinéznie egy junior programozó önéletrajznak?

Figyelt kérdés

Dolgoztam kicsit több, mint egy évet szoftverfejlesztő gyakornokként egy kisebb cégnél de sajnos diplomaszerzés után nem tudtak átvenni 40 órás szerződéssel mivel a covid miatt csökkentek az ő bevételeik is (rajtam kívül még egy másik gyakornok volt, őt sem vették fel). Kérdésem az volna, hogy junior programozó állásra szeretnék jelentkezni, de az önéletrajzomban mit tüntessel fel, ami lényeges illetve milyen formában? Nem igazán találtam erről semmilyen használható leírást, illetve azt olvastam, hogy az europass nem jó (?). Ebben szeretném a segítségeteket kérni, akár valamilyen mintával vagy kisebb leírással miket tegyek bele és milyen formában.


Köszönöm!



2021. febr. 10. 14:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem ez alapján fognak behívni. A HR-es nem ért hozzá, az állásinterjún meg azt nézik junioroknál, hogy mennyire tudsz együttműködni.


Ott valószínűleg kapni fogsz egy egyszerűbb feladatot és el kell mondanod, hogy hogyan gondolkodtál, ha segíteni akarnak, azt el kell fogadni stb.

2021. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha volt jira, git meg hasonló, akkor azt érdemes beleírni, meg ha állásra küldöd be, akkor nézd meg, hogy mit írnak mire lesz szükség, és ha értesz hozzá azt is írd bele.
2021. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A LinkedIn sajnos ma csak arra jó, hogy elárasszanak kamu "állásajánlatokkal". Jelentkezel, napokig túráztatnak mindenféle teljesen életszerűtlen próbamunkákkal, aztán eltűnnek és nem is válaszolnak. Teljesen mindegy, milyen szakmai színvonalon vagy, akkor sem. Csak gyűjtik a CV-ket, hogy legyen mit mutogatni.


Sajnos maga az álláskeresés is egy rémálom, mert annak, hogy felvesznek-e, semmi köze a szakmai képességekhez, referenciákhoz, stb. Olyan ostoba kritériumokat agyalnak ki a szakmailag dilettáns HR-esek, amit lehetetlen megugrani, mert teljesen értelmetlen. Például elvárják, hogy legyen 10 év gyakorlatod JSON-ból. Vagy 5 év gyakorlatod _pontosan_ az Angular 6-ból. Nincs, akkor hess. Ja, hogy senkinek sincs. Akkor biztos mindenki hülye, és tovább kell keresgélni. Jaj, jaj, szörnyű ez a szakemberhiány!


Magyarországon annyival szerencsésebb lehetsz, hogy ott nincs tengernyi indiai meg pakisztáni éhenkórász szélhámos, akik elárasztják a CV-jeikkel a piacot. Itt Amerikában csaknem lehetetlen "utcáról" állást találni, mert szó szerint több tízezer jelentkezőt kap a legkisebb cég is, és sok szerencsét ebből kihalászni azt, amelyik tényleg szakember.

2021. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
8%

"És adott munkahelynél mondatokat írjak alá vagy felsorolásszerűen kulcsszavakat?"

A munkakör legyen részletesebb, mint a "szoftverfejlesztő" (esetleg -gyakornok). Kicsit bővebben ez lehet pl. Python tool fejlesztő, felsorolva a komolyabb Python modulokat és felhasználásokat; vagy mondjuk REST API developer, felsorolva hogy ezen belül konkrétabban mik voltak a feladataid. 3-4 pontban, félmondatokban mindegyikhez tudsz írni valamit. Külföldi oldalakon lehet olvasni hogy ilyen önfényező baromságokat írj: "200%-kal növeltem a kapacitást" meg "negyedére csökkentettem a downtimeot", ezt hagyd meg a bohócoknak, hadd röhögtessék meg az interjúztatókat.

2021. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%
14-es, ez elég rossz tanács. Ha az állásinterjún előadod az eredményeidet, és azt "hencegésnek" tekintik, akkor oda ne is akarj menni, azok nem cég, hanem pénzes prolik, akik csődbe is mennek pár hónapon belül.
2021. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Azért lássuk be, egy gyakornoknak ritkán vannak komolyabb eredményei. Vagy ha ő csak implementálta, de az ötlet, módszer mástól jött, akkor vajon beleírhatja az önéletrajzába? Ha az övé az ötlet, de a csapattal 10x átbeszélik, és az utolsó iteráció alapján csinálják meg, akkor is az ő eredménye? Hogy ellenőrzöd, hogy ő verte keresztül a menedzseren az ötletét, vagy csak egy fogaskerék volt a gépezetben? Bennem csak kétségeket keltenek az ilyen nagyzoló mondatok. Az interjún emelje ki hogy proaktív, mondjon példákat, de maradjon reális.
2021. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Azt a mondást hallottad már, hogy senior az, aki már nagyon régóta junior?
2021. febr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én dolgozok rossz projekteken, de én olyan senior fejlesztővel sem nagyon találkoztam, aki egyértelműen és biztosan tudott olyat mondani, hogy “negyedére csökkentettem a downtime-t”. Általában, annyira kicsi szokott lenni a downtime, hogy vagy egy évet kellene várni, hogy kiderüljön, hogy csökkent-e, de az alatt bemegy néhány fejlesztés, úgyhogy nehéz megállapítani, hogy melyik fejlesztőnk egyértelmű érdeme.


Illetve nálunk van dedikálva egy senior fejlesztő, aki futásidőt javít, egy fejlesztő, aki toolokat(és makrókat) gyárt és néha a vezető fejlesztő besegít nekik. A többiek funkciókat implementálnak és hibákat javítanak...

2021. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Esetleg van aki megnézné az önéletrajzomat? Szeretnék véleményt kapni rá. Privát üzenetben.
2021. febr. 11. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!