Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen "megmaradni"...

A munkahelyen "megmaradni" manapság nehéz?

Figyelt kérdés
Tehát, ha bekerültél egy munkahelyre mostanság, akkor a munkahelyen megmaradni - nem felmondani, és persze igyekszik az ember, hogy nem rúgják ki - baromira nehéz? Pláne betanított munkákra gondolok. Vagy máshol is nagy lett a fluktuáció a válság alatt?

2021. febr. 15. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ahol fluktuáció van, ott nem hajítják ki az embereket, hanem maguktól mondanak fel.
2021. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A fluktuáció már a válság előtt is nagy volt a legtöbb helyen. Mivel a jelenlegi munka törvénykönyve minden jogtól megfosztotta a munkavállalót, csak a cégek érdekeit nézi a dolgozóval szemben, az élhetetlen munkahelyi környezetben nehezen marad meg hosszú távon bárki is. A bérek alacsonyak, a keleti régiókban még mindig vannak 130 000 huf körüli fizetések ami nagyjából semmire nem elég. Az emberek dobbantanak ezekből az állásokból amint kilátásba kerül egy jobb meló. Az igaz hogy voltak elbocsátások a válság következményeként de jellemzően a másod és harmadosztályú dolgozóktól váltak meg. Olyanoktól akik korábban csak ha ló nincs akkor a szamár is jó alapon voltak a cégnél. A normális munkaerőt igyekeztek megtartani maguknak a vállalatok mert a nulláról nagyon nehéz később ismét felépíteni egy igazán jól működő csapatot. Persze a visszaeséstől leginkább súlytott ágazatokban válogatás nélkül rúgtak ki mindenkit, hiába volt akármennyi tapasztalata is az illetőnek az adott területen, mert egyszerűen nincsen számukra munka. Tragédia a jelenlegi helyzet nagyon sokak számára és még sajnos nem látni ennek az egésznek a végét.
2021. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanolyan átláthatatlanság megy e téren is, mint mindenhol: kell, az ember mindenhova, de hagyják őket egymást b*tatni, csak a mani, a pínz a lényeg, legyen termelés, a többi nem lényeg.
2021. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább azért nagy a fluktuáció a betanított munkáknál, mert a legtöbb embert már rövid távon lepusztítja droiddá. Ráadásul a betanított munkásokat sokan tényleg nem veszik ember számba (ez csúnya dolog szerintem), sok esetben hallottam olyat hogy vállalhatatlan munkakörülmények közé kényszerítik őket
2021. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Raktarban dolgozom, eleg gyoker a ceg neha, szoval nem csodalkozom, ha valaki felmond, plane egy ertelmesebb kollega, aki talal siman jobb allast. De nagyon sokan vannak, akik valami apro hulyeseg miatt mennek el, ok is talalhatnak jobb allast nyilvan, csak eleve a hozzaallasuk eleg fura, mert hiaba vannak lazabb munkahelyek, olyan azert eleg keves van, ahol az az elv, hogy mindenki azt csinal egesz nap amit akar :D Es nagyon sok az ilyen ember, akik nem birjak, hogy meg van szabva a napjuk, tobbek kozott en sem birom, epp ezert rakok felre a vallalkozasinditasra, hogy ne fonokok, hanem ugyfelek szabjak meg a napjaim :DD Addig meg elviselem, ami most van.

A kirugasok pedig altalaban jogosak, ritka kivetelekkel. Eddigi tapasztalataim alapjan annyira konnyen azert nem rugdosnak ki embereket, a gyengebb dolgozo is kap eselyt, hogy felzarkozzon, de a vegtelensegig nyilvan senki nem fog varni. A cegnek nem eri meg gyengen teljesito embereket foglalkoztatni, amikor johet helyette akar 3 jo ember is. Es annyira azert nem bonyolult (a raktarnal maradva) egy kicsit gyorsabban lepkedni, illetve nem leallni 3 percenkent csevegni valakivel.

Szoval ja, annak nehez megmaradni egy munkahelyen, aki nem erti, hogy a munkahely nem azert van, hogy neki jo legyen, hanem o van azert, hogy a munkahelynek jo legyen.

2021. febr. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1: Ha átlátják hogy nekik nem jó, akkor miért maradnának?

2:Ez egy igazán komplex válasz, nagyon is jó! A későbbiekben lehet válaszolok erre külön hszben!

3:Ebben nagy az igazságod, egyszerűen én is ezt látom, hogy nem érdekel ha megölik egymást a dolgozók, csak legyen meg a napi norma, a pénz, és kész. A többi luxus.

4. Droidok lesznek, bizony. 3 műszak leépít...

5:Szóval a cég érdeke fontosabb, mint a dolgozó? Sajnos én olyan helyeket láttam mostanában ( Munkahelyek ) ahol a dolgozók elkezdték a hangsúlyt fektetni önmagukra, a cég meg kapja be. (Egy multi összeszerelő cég és egy kerámia ipari cégnél tapasztaltam ezt legutóbb.) A több másik cégnél pedig évekkel ezelőtt azt vettem észre, amit te is írsz: A cégnek legyen jó, az alkalmazott pedig fogadja el, ami mondjuk szokott szülni tényleg olyan munkahelyeket, ahol aztán rettentő kemény fluktuáció lesz ebből.

2021. febr. 16. 10:19
 7/7 A kérdező kommentje:
2:A fluktuáció nagyon erős volt jó pár cégnél Magyarországon a válság előtt is, sőt, most még jobban kijött ez. Az élhetetlen munkahelyi környezet pedig megtapasztaltam, hogy nagyon ott megvan sok helyen: akár a munkakörülmények, akár a kollégák között és így tovább. Az alföld (vagy keleti országrész) meg egy durva hely így is úgy is. Elbocsátásokról pedig: tehát azt akarod írni, hogy ahol leépítések voltak, ott a használhatatlan vagy kevésbé hasznos embereket kirúgták, mert csak létszám kiegészítésként voltak ott, és egyébként bárhol bármikor boldogan megszabadulnának az ilyen emberektől ha jön helyettük jobb? Én megértem, csak picit furcsa, hogy aki ott volt x évig és tök lojális volt, akkor kirúgják emiatt vagy másra hivatkozva? Csapatépítés szempontjából ez jó, csak ez furcsa azért is. Ahol ha nem megy a biznisz és nem fog menni a biznisz, ott nincs miről beszélni, mert nyilván nem lehet azokat az embereket vissza venni és alkalmazni, ahol nincsenek megfelelő tartalékok és fizetni egy embert, csak azért, mert van. Sajnos tudom hogy ez így van, és így lesz. Sajnálatos, és gyalázatos szerintem, hogy ez megtörténhetett a világon az, hogy egy egész iparágat egy pillanat alatt lekapcsolhatnak világszerte szinte...
2021. febr. 16. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!