Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szólnak meg a munkahelye...

Miért szólnak meg a munkahelyen ilyen szokások miatt?

Figyelt kérdés

Megszólnak azért mert a mosdóban megfésülöm hajam vagy megmosom a fogam.

Úgy néznek rám mintha másik bolygóról jöttem volna.

Mi ezen olyan furcsa vagy vicces?



2021. febr. 16. 06:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát valami én is ilyet akartam írni,de inkább szolidabban fogalmaztam..
2021. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"Az azért elég undi, hogy reggel nem mosol fogat. Éjjel jól berohad a szád, úgy üdvözlöd reggel a munkatársakat? Aztán később olyan büdös lesz a leheleted, hogy ott bent kell fogat mosnod."


Felkelés után nekem első a reggeli, csak utána megyek munkába/el otthonról.

Reggeli után fogat mosok tehát nem megyek szájszaggal munkába.

Ha a munkahelyen iszom egy kávét vagy cukrosat eszem megmosom szájvízzel és fogkefével, amit mindig hordok a táskámban. :)


Azért érdekes hogy a kérdés arról szólt hogy miért szólnak meg amiért fogat mosok, te meg azt írod hogy igénytelen vagyok mert nem mosom. Elolvastad a kérdést alaposan? :)

2021. febr. 16. 18:06
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Hát őszintén nekem is fura, hogy fogmosás nélkül indulsz el otthonról. Én nem reggelizek otthon, mert 6-ra járok dolgozni és olyan korán nem tudok enni, de nekem evidens hogy felkelés után fogat mosok, nem csak reggeli után. Ha nem kerülsz interakcióba másokkal addig, és téged nem zavar az állott szájszag, akkor még oké, de én el nem tudnám képzelni, hogy szájszaggal menjek be, és üdvözöljem a kollégákat...
2021. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13/13

Nem vagyunk egyformák. Én eszek mert így kezdem a napot, meg a vércukorszintem is leesik ha nem reggelizek.

Nem a szájszag miatt mosom a fogam napközben, hanem az ételmaradék miatt mint ahogy azt már írtam.

Ellenben engem nem zavar ha más nem így tesz. A kérdés az bolt hogy másoknak ez miért probléma, hiszen semmilyen negatív hatással nincs rájuk nézve.

2021. febr. 16. 19:48
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem szokás, azért. Mint ahogy az alsóneműt se a munkahelyen mossuk ki, úgy fogat sem mosunk. Meg ahol 30 emberre van 1 mosdó, ott azért katasztrófa lenne, ha mind nekiállna fogat mosni.
2021. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Jah hogy nem szokás. Tehát nekem feltétlenül követnem kell a csordát ugye?

A baj csak az hogy én nem szeretem a birka szellemet követni. Szokásokat meg általában az egyéniség határozza meg, nem a tömeg.

Ha ilyen alapon helyeznénk el a normákat akkor mind úgy viselkednénk mint a majmok.

Várj csak, ez nem is annyira életszerűtlen a jelen globális helyzetben.


Ugyanakkor sok munkahelyen vannak tusolók is, tehát figat mosni nem illik te a testeded lemoshatod?

Gondoljuk csak végig logikusan. Nem inkább csak azzal van baj hogy neked ez személy szerint nem tetszik és igyekezel magad alá gyűrnia véleményeddel.

Neked nem szokásod a munkahelyen fogat mosni, a Józsinak meg a Ferinek sem, akkor más se tegye. Mert az annyira elüt attól a fásult és konzervatív látószögtől amit megszoktunk és lemásoltunk hogy ha más nem így tesz azt ki kell taszítani és nyilvános meg kell alázni. Tanulja meg hogy "Rómában viselkedj úgy mint a rómaiak vagy megszívod"

Nos ezzel én szívesen és bátran szállok szembe mert nem tetszik ha le akarnak húzni egy szintre mondva csinált indokokkal.

A fogmosás a munkahelyen szerintem egyáltalán nem gusztustalan, szokatlan vagy nem oda illő. Ha tusolni és "sz@rni" lehet egy közös vizesblokkokban akkor lehessen fogat is mosni. Akkor is ha ez a helyi papucsos tahónak nem tetszik.

Ha van méghozzászólni valód szívesen elolvasom de ezen túl szerintem felesleges vitatkozni mert te nem azt akarod amit én, ugyanez igaz fordítva is.

Kellemes hetet.

2021. febr. 16. 22:08
 17/23 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezel?
2021. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha szereted a munkád, igenis valamilyen szinten követned kell a csordeaszellemet. Mert először jön a kipofázás, majd a kiközösítés. Megéri neked? Te döntöd el.
2021. febr. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

17/18


Mert van rá lehetőség hogy kérdezzek és érdekel mások véleménye is.

Erről szól az oldal.

2021. febr. 17. 06:20
 20/23 anonim ***** válasza:
Jó,megkérdezted,mi válaszoltunk,a véleményünket nem fogadtad el,a stílusodon van mit csiszolni.
2021. febr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!