Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tegyek félre havi...

Hogyan tegyek félre havi nettó 310-ből? Képtelen vagyok!

Figyelt kérdés
120 a szoba, rezsi, telefon. 10 a bérlet. 50 a gyerektartás. 18 ezer havonta a gyógyszerem. Hogy tegyek félre így?

#takaréskoskodás
2021. febr. 25. 15:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek.


Ha 110 van kajára, félretenni és ott a gyerek, aki néha átjön, menni vele ide-oda vagy épp beszállni... Akkor extrább igényre már abszolút nem jut. Tehát ruhát akkor lehet venni, ha már nagyon kell, pénzes hobbira nem lehet költeni, kényelmi eszközökre sem.


Szerintem amikor van rá erőd, főzz magadra - én párszor leosztottam és kb 300 forintra jön ki egy adag ebédem, pedig általában csirkemelles, nem töltök időt akcióleséssel és online vásárolok.

Azzal is sokat lehet spórolni, ha nem péksüteményt veszel reggelire, hanem van otthon kenyér, felvágott, zöldség és magad elkészíted.


Biztos sokat lehet spórolni az akciók lesésével is, de nekem se energiám, se kedvem és munka + esti egyetem mellett időm se arra, hogy akciós újságokat lessek és elslattyogjak abba a boltba, ahol épp olcsóbb a csirke. Eleve rosszabb minőségű élelmiszert meg nem veszek.


Úgy vettem észre magamnál, hogy az impulzusvásárlások visznek rengeteg pénzt illetve ha néha főzök magamra, azzal is brutál sokat spórolok. Hó végén ez érezhető.

2021. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Egyébként az nem opció hogy esetleg veszel egy lakást? Mármint nem tudom mennyi megtakarításod van. De még ha hitelt is kell felvenni rá még úgy is sokkal jobban jössz ki havonta ha azt torleszted és a végén az a tiéd. Ez persze csak egy ötlet meg sok mindentől függ.. de ha átszámolod már a lakhatási költségeken spórolnal. :)


16voltam

2021. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Konkrétan 0 Ft megtakarításom van.
2021. febr. 26. 14:57
 24/37 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk ne pazarolj. Meg ne élj albérletbe.
2021. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Akkor hol éljek? Anyukámmal Szabolcsban?
2021. febr. 26. 19:24
 26/37 anonim ***** válasza:
21%
25 Na, mondtam jönnek majd a nagyon bölcs kibicek. Hát biztos úgy gondolta lakj valami munkásszállón, vagy legyél hajléktalan és megmarad a bérleti díj. Ezek így gondolkoznak.
2021. febr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
94%
25 Ha pl. úgysem főzöl magadra, akkor elég szobát is bérelned, akkor mindjárt félre tudsz tenni. Vagy ha közösen bérelsz másokkal. Igen, ez elég szívés, de így már félre tudsz tenni. Meg ha nyáron biciklivel jársz. Stb. A 310 azért egy jó fizunak számít, a költségeidet kéne lefaragni.
2021. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
ocs, most nézem hogy 120 a szoba rezsivel. De ez azért elég drága így is.
2021. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Azt a krva. Azert meglepődök neha ezen a gyerektartáson. Nekem peldaul marhára nem kerül havi 50-be se egy gyerek, pedig nem rongyokba jaratom, nem paprikas krumplin elunk, es igy is mindent megkap, még programozni is szoktunk. Amikor egyetemista is voltam, anyamektol havi 60-at kaptam osszvissz, abbol eldegeltem tök egyedül, es mindent magamnak vettem belole, meg a mososzert is. Itt meg a gyerek CSAK az apjától kap havi 50-et. Ne haragudj, tudom a gyerek az elso. De talan ha havi ennyi penzt kiadsz, nem kellene meg ide oda vinni pluszban tízezrekért. Oke, a gyerek az elso, de igy beloled sem lesz semmi. Egye azt ami nalad kaja van ha ott van, vagy elmentek max hambizni, lángosozni nem a legdragabb helyre, es ingyenes programokra menj vele, setalni, biciklizni, nezelodni stb. Azert Pesten eleg sok ingyenes lehetoseg van, amit egy gyerek elvezhet. Sot, otthon is lehet vele maradni, filmet nezni, tarsasozni, gepezni stb. Nem kell minden alkalommal valami elszallt dologra kolteni, mintha cirkusz lenne minden masodik heten peldaul.
2021. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdés túl túl lett tárgyalva. Ha havi 310ből ketten nem tudtok megélni, akkor nálad van a probléma forrása.
2021. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!