Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki kell fizetni a túlórát, ha...

Ki kell fizetni a túlórát, ha saját hibám miatt kell tovább maradnom a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Szóval valamit elrontok, és muszáj még aznap kijavítani, emiatt tovább ottmaradok a munkahelyen. Ilyenkor ki kell fizetnie a munkáltatónak a túlórázásomat?

2020. aug. 2. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
nem
2020. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2020. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nalunk kifizetik a hibajavitasokkal elszàllt munkaidöt is.

(Nincsenek tuloràk soha nalunk mindent mu kaidön belül végzünk)


Egyszer elszàllt ugyan a föni idegrendszere, hogy ezentul nem fizeti ki es napi jelentest kell irni folyamat, hogy melyik percben mit csinalunk, de miota elment az egyik kollega, erdekes nincsenek kollektiv hibàk meg javitàsok.

2020. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Söt masik mu kahelyemen s kifizették a hibajavitasi idöket.


Igazabol a vezetö csopvez stb frladata lenne az olyan szintü ellenörzes megvalositasa amivrl kivedhetök azok a dolgok hogy aztan egy egész gyàrnak be kelljen menni hetvegen helyreallitani valamit.

2020. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Orulj ha nem billentenek feneken a hibad miatt meg persze, hogy kijavitod a hibad.
2020. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Aki dolgozik az hibazik is.

A human eröforrasba ez bele van kalkulalva. C.ganysag ingyen elvàrni.

2020. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6.vagyok csak vallalatgazdasagtanon ezt tanitjàk.

A human eröforras hibaszazaleka nagyban meghaladja a gepi hibaszazalekot ezek szamitasat külön ràtàk is vannak, alap hogy a költsegekbe bele kell legyen kalkulalva mint kockazati faktor.

2020. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nalunk kifizetik a hibajavitasokkal elszàllt munkaidöt is."

Nyilván kifizethetik, semmi nem tiltja. De nem is kötelező.

2020. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megállapodás kérdése.


A szerződésben az van, ha 8 óránál többet dolgozol (tök mindegy miért), túlórának számít?


A hibát szándékosan csináltad, vagy tévedésből? Az sem mindegy. Fegyelmi adatnak, ha szándékos, de túlóra akkor is törvény szerint túlóra.


Megállapodás szólhat arról, hogy ezt most kijavítotod, de péntek délután lecsúszhatod az extra órát.


Ez biznisz. Nem azért jár senki dolgozni, mert nincs jobb dolga. A munkaidőben azt csinálok, amit kérnek, semmi többet, mert nem leszek előrébb. A szabad időmben azt csinálok, amit akarok és nem azt, ami szabad.

Ha javítani kell vmit, és gyorsan, megbeszélem a főnökkel.


Ha valakit azért büntetnek, mert egyszer tévedett, sohaa többet nem akar majd tévedni, így kockázatot sem fog vállalni. Ha nincs kockázat, nincs rizikó. Ha nincs rizikó, nincs fejlődés, nincs tempó.

Lapát támasztásra nevel az, ha büntetnek véletlen hiba miatt. Nalunk is ez van. Csak a hülyék dolgoznak, a többiek dolgozgatnak a cég meg mindenkinek fizetget.


Sok hibát javítottam, amit más cseszett el. Ráadásul túlórában.

Semmit nem fizetett a cég. Ezt fél évig csináltam. Gondolatod, mikor javítok ki más hibájából valamikor bármit is legközelebb? Ha írásban kapom az utasítást a közvetlen főnökömtől.


Saját hibám is megvár másnap.

Amikor még nem várhat, másnap annyival később megyek be melóba. De! Erről előre egyeztetek a főnökkel.

Sietni meg nem kell, mert annak kapkodás a vége és újabb hibák.


Voltam én fiatal és gyors. Nem becsületék. Most tapasztalt vagyok és kimért és komótos. Kevesebb hiba, precízebb munkavégzés, kevesebb stressz és este van energiám másra is. A munka meg azért van, hogy másnap is legyen mit csinálni, nem azért, hogy minden nap új dologba kezdjek.

2020. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve attól függ, hogy hogyan vezetik a munkaidőt. Irodai munkahelyen sokszor van az, hogy nem írnak be túlórát soha.
2020. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!