Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnöknek lehet még bármi...

Egy főnöknek lehet még bármi hatalma egy nyugdíjba menő felett? Menni akar, de a főnök nem engedi-ez kamu?

Figyelt kérdés

Kollega nyugdíjba megy, illetve ment, már nyugdíjas, de továbbra is bejár naponta, mert (őt idézem) a szemét főnök nem enged el.


Én nem értem ezt a kijelentést. egy nyugdíjas felett semmiféle hatalma nem lehet egy főnöknek, ha nem jön be többet, akkor nem jön be, semmit se tehet.

Nem lehet hogy arról van szó, hogy kevés a nyugdíj és kénytelen melózni? Vagyis a főnöknek semmi köze hozzá voltaképp?


2021. febr. 27. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg kevés a nyugdíja, mert nem volt rendesen bejelentve és amúgy teljesen jogosan a főnökét okolja.
2021. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"mert nem volt rendesen bejelentve és amúgy teljesen jogosan a főnökét okolja."


ez melléduma, mert kettőn áll a vásár... a főnöke csalt ő meg asszisztált hozzá. éppolyan vétkes ő is. miért nem hagyta ott miért nem jelentette fel stb...

nem tudom sajnálni.


van egy olyan ismerősöm, aki a minimál öregségi kapja, valami 30.000 ft-ot, mert noha végigdolgozta az életét, de soha egy napra se volt bejelentve sehova (vidék-gazdaság-tanyavilág)


hát ha AKKOR jó volt, legyen MOST IS jó.

2021. febr. 27. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Balu, sok abszurd kamusztorit kiagyaltál már, de ez viszi a pálmát. Jóhogynem már arról írsz, hogy a felmondott, és más munkahelyre átment dolgozót kényszeríti a főnök, hogy esténként járjon be oda továbbra is, és dolgozzon ingyen. :O
2021. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben semmi mellé duma nincs.

Ha valaki eleve olyan szektroban dolgozik, ahol az a trend, hogy aranyat lel az, aki olyan munkahelyet talál, ahol bejelentik, akkor talán meg lehet érteni, hogy az illető nem nagyon ágál ellene, mert fél, hogy kivágják.


Én nyomtam már fel emiatt céget teljesen eredménytelenül, mivel a könyvelés teljesen rendben volt.


Szóval lehet azzal jönni, hogy mellé duma, de fel is lehet fogni, hogy egy ilyen ember mennyire nehéz helyzetben van.


Elsősorban az lenne jó, ha a Munkaügyi Hivatal jobban ellenőrizné ezeket a cegeket és rommá büntetné vagy felszámolná őket.

2021. febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nyugdíj mellett is lehet dolgozni és elvileg ugyanúgy van munkaszerződés, amiben benne vannak a felmondási lehetőségek és az adott típusú felmondással jár. Tehát próbaidő alatt egyoldalúan és azonnal meg lehet szakítani a munkaviszonyt mindkét fél részééről. És vannak további felmondási esetek...


Mindegy, hogy nyugdíjas-e vagy sem, szerződése kell legyen akkor is és az számít ami abban van.

2021. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!