Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy jó főnök mihez kezdene az...

Egy jó főnök mihez kezdene az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Adott "Józsi", aki 30+ éve dolgozik a cégnél, jelenleg egy csoport vezetőjeként.

És adott "Kinga", aki 2 éve dolgozik a cégnél, ő lenne Józsi jobbkeze.

Józsi mindent úgy csinál, ahogy a fejében jónak gondolja, két lábon járó IQ bajnok, le van ragadva valahol a 80-as években, fingja nincs az informatikához (munkaköréhez elengedhetetlen lenne az általánosnál nagyobb tudás), pontatlan, gondot okoz neki egyszerre akár egy dologra figyelni, trehány munkát végez, ezáltal szinte lehetetlen összedolgozni vele és mindenben csak azt keresi, hogyan tudja elsimlizni a dolgokat, mert utólag úgy is kimagyaráz/elcsal bármit (ebben a legjobb).

Kinga ennek pont az ellentéte: innovatív elképzelései vannak, felismeri a jelenlegi helyzet hibáit, amin szeretne is javítani, ám Józsi miatt képtelen bármit is máshogyan csinálni, mert Józsi szerint csak az a jó, ahogy ő gondolja (még akkor is, ha ordít róla, hogy hülyeség). Nyilván azért mondja, mert semmilyen új dologba nem tudna beletanulni. Ezek részben olyan dolgok, amik a végeredményben nem nyilvánulnak meg, de nagyon rombolják a munkamorált, és komolytalanná teszik az egész munkakört/céget.

Józsi úgy bánik a csoportjával, mint ha az iszákos haverjai lennének, akiken ezáltal semmi felelősség nincs, bármit tesznek, majd egy ejnye-bejnyével, meg viccelődéssel lerendezik.

Kinga szeretné, ha nagyobb fegyelem lenne a csoportban, mert egyre nehezebb szabályozni őket, de amíg Józsi mindenkinek mindent elnéz, addig ez szintén nem valósítható meg.


Ha ez a sztori eljutna egy olyan főnök fülébe, aki képes ezt a szituációt a legjobb módon megoldani, az mit tenne? Nagyon kíváncsi lennék.



2021. febr. 22. 22:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Például el kellene küldeni a jó büdös p..ba az ilyen szerencsétlen inkompetens f--t, és felvenni helyette egy fiatalt, vagy más ültetni a helyére.


Ezért nincs munkája sok fiatalnak.

2021. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy Józsit nemrég váltották le mert nem tudott fegyelmezni, szabályokat betartatni, dolgokat megkövetelni az emberektől. Helyére egy fiatal ambíciózus kolléga került.
2021. febr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

#1: teljes mértékben egyetértek, viszont a 30+ év lényeges infó. A vezetőség gyakorlatilag egy jófej családtagnak tekinti Józsit, így ilyen opció akkor sem állna fenn, ha zavarja a trehány munkája, vagy ha milliós károkat okozna a cégnek (ja, amúgy volt is rá példa, és fel sem merült, hogy elzavarják).

#2: az jó, ha másokat ennyi miatt is leváltanak, hogy nem tud fegyelmezni :D A fenti példa esetében ennél sokkal nagyobb a baj, de akárhányszor a vezetőség elé került a probléma, megvonták a vállukat, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni, régi motoros, elküldeni nem fogják, hozzá kell alkalmazkodni, mert ő az idős, és ő van ott régóta.

Szívem szerint én is kirúgnám a picsába (meg jó pár embert még rajta kívül), mert nem az a lényeg, hogy mióta van a cégnél, hanem az, hogy nem tudja tisztességesen ellátni a munkáját.

Ha mondjuk feltesszük, hogy a kirúgás jelen esetben egy A) opció, akkor mi lehetne a B)? Hogyan lehetne orvosolni ezt a helyzetet? Pár éve van nyugdíjig, ki lehet várni, de ezzel a hozzáállásával még az is nagyon sok idő. Főleg - el tudom képzelni -, hogy a vezetőség még marasztalná is.

2021. febr. 23. 06:40
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Első körben megvizsgálnám objektíven a helyzetet. Nyilván te vagy Kinga és utálod a főnököd.


Mivel a vezetőség olyan, amit írtál, feltételezem én most mint új vezető kerülnék ebbe a csapatba, Józsi feletti szintre. Így lenne hatásköröm kirúgni akár.

Ha az objektív vizsgálat azt mutatja, hogy valóban ennyire súlyos a helyzet, akkor valószínűleg menthetetlen Józsi, de ettől függetlenül kapna másfél esélyt. Egy személyes elbeszélgetés, plusz esetleg egy vezetői+IT tréning, hogy felnyissam a szemét. Ha ez hatástalan, akkor lapát.

2021. febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

#4: nem Kinga vagyok, hanem egy objektív szemlélő :)

És nem azért írtam le, hogy megoldást találjak, mert nyilván a jelenlegi környezetben erre egy megoldás lenne, hogy Józsit kirúgják, de ez nem fog megtörténni. Pusztán kíváncsi vagyok rá, hogy egy olyan főnök, aki valóban ért a dolgához, vagy egy vezetői beállítottságú egyén mit kezdene ezzel a helyzettel. Az ötlet egyébként tetszik, de a megvalósítása nagyon messze lenne attól, ami itt elképzelhető.

2021. febr. 23. 08:10
 6/35 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nem rúgták ki Józsit, mivel régi dolgozó. Többszöri figyelmeztetés után sem sikerült változtatnia, így felajánlottak neki egy alacsonyabb pozíciót, amit el is fogadott. Ezt tettem volna én is a vezetőség helyében.

2021. febr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
#6: mondjuk ez sem hülyeség, szerintem ez nálunk is kivitelezhető lehetne, ha azt mondanák, hogy alkalmatlan erre, és ha még akar itt dolgozni, akkor menjen egy másik részlegre.
2021. febr. 23. 09:32
 8/35 anonim ***** válasza:

Ez szerintem a legjárhatóbb út, mivel régi dolgozó nem küldeném el, de ha nem tudja ellátni a munkáját akkor abban a munkakörben nem hagynám. Így a cég is jobban jár és a Józsi sem veszítí el a munkáját :)

6-os voltam.

2021. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Nyilván a főnök sem akar első körben annyira drasztikus megoldást választani, akármilyen kompetens, ha sokan annyira szeretik Józsit... sztem az egy járható út, hogy tart egy hivatalos, privát teljesítményértékelést Józsival, elmondja neki, hogy a cégnek nem tesz jót a hozzáállása, változások lesznek... ad neki egy kis időt, hogy változtasson. Nyilván tanácsot is ad neki, hogy ezt az alatta dolgozókkal hogyan értesse meg. Ha pozitív változást lát, akkor megtarthatja a titulust, ha nem, akkor lefokozza és Kingát vagy vmi hasonló kvalitású embert nevez ki a helyére. Ha meg ekkor Józsi elkezd hőbörögni, akkor végső esetben kirúgás.
2021. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 molnarmarcell21 ***** válasza:

Ezt kívülről úgyse tudjuk megítélni. Józsi védelmében: ő vezető pozícióban van és van 30+ tapasztalata, jó eséllyel olyan szempontokat is figyelembe kell vennie, amiről Kinga még csak nem is sejti, hogy léteznek.


Nem biztos, hogy így van, de azért gyakran láttam már olyat, hogy jött egy Kinga és azt hitte magáról, hogy ő szrta a spanyolviaszt. Meg olyat is láttam, amit a kérdező írt le :D

2021. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!