Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnátok, ha lenne...

Mit szólnátok, ha lenne kollégátok aki betegen jár be dolgozni?

Figyelt kérdés

A covid óta nem először van, hogy valamelyik kollégám betegen jön be, és a 17-23 fokban is nagykabátban ül mert remeg.

Mindenki "csak influenzás" és nem maradnak otthon, volt aki mint utólag elmondta 40 fokos lázzal jött be. (2-3 ilyen fazon van)

A vicc és a felháborító, hogy nem rúg ki senkit sem a főnök a betegszabadság miatt, biztos hogy nem venné rossz néven, volt aki sérülés miatt 1 hónapig nem jött be, és fizeti a bér 70%-át mindig.

Soha nem szarozott ilyen miatt, viszed a papírt és fizet.

Nekem szétrobban a fejem az ilyen emberektől, és hiába mondom nekik még ők háborodnak fel, a többiek meg kussolnak.

Eleve amíg nem volt covid megvoltak azok akik influenzával is bejöttek, én már attól idegbeteg vagyok, mert gyűlölök betegnek lenni, ellenben én az első tünetre elsősorban magam miatt maradok otthon.

Másodlagos a többiek egészsége, de az is fontos.

Viszont ebben a helyzetben, tényleg agyvérzést kapok, hogy a büdös francért nem lehet otthon maradni?

Miért jó mindenkivel kib---ni ha kiderül, hogy covidos?


A főnököm meg hangulatember, gondolkozom, hogy szólok neki (mivel ő nem jár be pont a covid miatt, csak ha nagyon muszáj akkor benéz 1-2 órára) csak ő meg utálja ha egymásra köpködünk, és a hangulatingadozásai miatt nem tudom, hogy hogy jönne le neki.

De érdekelne, hogy szerintetek jogos a felháborodásom?



2021. márc. 4. 20:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
98%
Szia, szerintem teljesen jogos. Amíg volt rendes iskola és ha beteg voltam, én nem jártam be. Főleg most emiatt a vírus miatt kellene komolyan venniük sz otthon maradást.
2021. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, szólni kell az ilyennek.
2021. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is van ilyen kollégám, mint te. Ha beteg mentem be (még a korona előtt), azért morcizott, hogy terjesztem a bacikat, ha tp-n maradtam, akkor meg azért, mert az én részemet másnak kell megcsinálnia.


Amúgy én megértem azokat is, akik bejárnak még betegen is. A táppénz nem fizet olyan jól, és az emberek többsége az országban ugye nincs eleresztve anyagilag + a családot is el kell látni, házat, kocsit fenntartani, stb. Van, akiknek nem mindegy, hogy teljes fizut kapnak, vagy egy része kiesik a tp miatt.

2021. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Aki ilyen járvány idejében is bemegy dolgozni, arra csak szalonképtelen jelzőket tudok mondani. Kár hogy a törvény nem bünteti, hogy mások gészségét veszélyezteti. Szerencsére normális munkahelyen ezt nem nézik el.
2021. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

5-ös


Rögtön megsajnálom, de az kit érdekel ha a többi 20 kollégáját úgy kiüti a vírus, hogy lábra se tudnak állni, nekik jó lesz a 70%-os pénz nem?

Esetleg az is kit érdekel ha valaki belehal a covid okozta szövődményekbe (persze, tudom a hozzád hasonló iq fighterek szerint nincs semmiféle vírus), de ha mégis...de maradjunk csak abban, hogy ha az én szervezetem akár egy influenzára is úgy reagál, hogy nem bírok lábra állni, akkor nekem jó a 70%-os lóvé is, nem?!

2021. márc. 4. 21:15
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Aki ebben a helyzetben betegen bemegy dolgozni, azt gondatlan veszélyeztetést követ el, de lehet, hogy gondatlanságból elkövetett emberölést.
2021. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Cecinek szólj hogy mi a teendő.
2021. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Scream85 ***** válasza:
100%
Én is egy ilyen "jófej" kolléga miatt kaptam el és vittem haza a fertőzést, minek következményeképp a feleségem is elkapta és közel 2hétre kórházba is került (asztmás)
2021. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 krwkco ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, hogy nem akarod, hogy mások kockára tegyék az egészségedet és a családod egészségét.

Erre van is megfelelő törvény, de nem a kollégádra ró kötelezettséget, hanem a munkakadóra. A munkaadó feladata, hogy biztosítsa az egészséget nem veszélyeztető munkakörülményeket.

Persze ez sem egyszerűsíti a dolgot, mert nem a munkatársaddal, hanem a főnököddel kell konfrontálódni. De ha ő csak az árulkodást nem szereti, és egyébként gerinces ember, akkor lehet, hogy jobban sül el, ha az ő figyelmét hívod fel, hogy éppen törvényt szeg. Talán azt is megérti, hogy ha nem küldi táppénzre a betegeket, akkor ezzel nem csak a dolgozóit, hanem a cég termelőképességét is "megbetegítheti".

De valóban nem egyszerű a helyzet.

2021. márc. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Én megvagyok fázva, és mégis dolgozok ma is. Engem aztán nem tartanak otthon, pláne egy ilyen pitiáner betegség miatt, pláne, hogy lázam sincs, csak az orrom folyik meg néha tüsszentek. De hát a maszk megvéd, igaz? ;)
2021. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!