Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan munkahelyetek,...

Volt már olyan munkahelyetek, ahol alig volt munkátok, és tök haszontalannak éreztétek magatokat?

Figyelt kérdés

Tavaly sajnos elküldtek a korábbi a helyemről, mert a virus miatt visszaesett a cég forgalma, így több dolgozót is elküldtek, sajnos engem is. Az volt az első munkahelyem, 1 évig dolgoztam ott. Szerettem, mert jó volt a közösség is, meg magát a melót is élveztem.

Utána 2 hónappal sikerült elhelyezkednem az egyik önkormányzatnál közalkalmazottként. A fizetés a garantált bérminimum, szóval nem vagyok túlfizetve, de borzasztóan érzem magam. Igazábol be sem tanítottak rendesen, még mindig egy csomó mindent nem tudok, de igazából nem is foglalkoznak velem. Kb napi 2-3 órányi meló van, előfordul, hogy annyi sem, de 8 órában bent kell lenni. Eleinte el voltam, de most már kezdek bekattanni. Most elkezdtem Duolingon nyelvet tanulni, viszont ha látják, hogy mást csinálok, akkor jön a lebaszás, így mindig a tálcán van egy random Excel tábla megnyitva, ha esetleg szükség lenne rá. A kollégák borzalmasak. A többség már hosszú évek óta itt dolgozik, folyamatos a kibeszélés, a fúrás, a kavarás. A pályakezdő fiatalokat hamar elűzik. Legszívesebben felmondanék, de jelen helyzetben örülök hogy van munkám. De néha eszembe jutt, hogy egyáltalán minek vettek fel, ha jól láthatóan nincs is szükség a munkámra? Vagy miért nem küldenek el akkor? Amugy végzettséget nem igénylő adminisztrátori meló. Félek hogy teljesen eltunyulok, és utána nehéz lesz a beilleszkedés máshol.


2021. márc. 8. 09:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

20: Az a baj, nem érted meg, hogy attól még hogy egy munkahelyen nem kell semmit csinálni, az nem jelenti azt egyből, hogy nyugis.

Igen, én is éltem át hasonlókat, mint te, tudnék én is oldalakat írni miért kaptam idegösszeroppanást az egyik munkahelyemen. Én nem azt mondtam, hogy szerettem agyon dolgozni magam.

De egy pörgős, jó munkatársakkal teli munkahely még mindig jobb, mint ahol egész nap nem csinálsz semmi érdemlegeset, és olyan közegben vagy (olyan munkatársakkal), ahol rosszul érzed magad. Nincs mit csinálni, de megy a csesztetés, meg a bűntudat, hogy ezért kapod a fizetést.

Tehát inkább dolgozok 12 órába pörgősen, hasznosan, jó társaságba, mint 6 órában egy olyan helyen ahol rosszul érzem magam, rossz a társaság, rossz a fizetés, és "nem oda való vagyok".

2021. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#21 Értem,igazad van.

Minden ember különböző.

Engem már nagyon nem érdekel a társoság,eddig azért nem jutottam sehová mert mindig másokat helyeztem előtérbe akik le sem sza.tak,ennek mostmár vége.

Igazából ennek a munkának amit én végeztem volt olyan nap amikor kb semmi értelme nem volt,kaptam egy kisebb csomagot aztán expressben el kellet vinnem 2300 km odébb,na ennek az értelmét nem láttam,vagy csak egy szimpla borítékot 1800 km odébb. (Csak mentem,siettem hogy időre oda érjek,aztán a nagyon okos angol meg azt mondtad hogy Morning,az az oda értem időre és le sem 💩, innentől kezdve nem is stresszeltem,legalább bírtam egy jót aludni.

Számomra ezek a dolgok értelmetlenek voltak mikor a nagy semmi miatt hajtott.


Lehet hogy nem annyira jó az a nyugis meló hely de pár évet biztosan el töltenék ott.

2 év alatt öregettem vagy 5 évet,értelme kb semmi nem volt, de hát a fiatalokat még át lehet verni ugye,az elején még jó majd szépen lassan csak a mézes madzagot húzták tovább.

Így már kamionos sem szeretnék lenni,annyira megutáltam ezt az egészet.

Az sem érdekel ha hülyének néznek a meló helyen csak ne keljen hajtani.

Azt hittem milyen jó csak vezetni kell,na persze,kb mint a legrosszabb rémálom,nem is értem hogy bírtam eddig.

Ki is voltam égve rendesen.


Engem igazából már az sem érdekel hogy van e értelme?

Elvégzem a munkát,be mesélem magamnak hogy igen is volt értelem aztán hagyjanak békén.

Ha szurkálni akarnak a kollégák az sem hat meg,magasról teszek rájuk ha csesztetni szeretnének,tudom ez nem könnyű de a vége felé már én sem vettem fel a telefont csak üzenetekben komunikáltam, röviden és tömören.

2021. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!