Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Orvosi alkalmasság nélkül...

Orvosi alkalmasság nélkül kötelezhet a munkáltató a felmondási idő ledolgozására?

Figyelt kérdés

9 honapja vagyok a cégnél

Szerződést fél év után kaptam,amiben ugyan bennevan a 30napos felmondási idő,de orvosnál nemvoltam azota sem alkalmassági vizsgálaton.


A munkáltató “kicseszésből” nem enged el, ragaszkodik a felmondási időhöz, söt megjegyezte hogy sok jót ne várjak ebbe a 30napba.

Meg hogy ő jófejségből sosem írt nekem táppénzt hanem odaadta a teljes béremet (ez igaz). De én ilyet nem kértem sosem tőle.


Ez ellen tudok tenni valamit? Táppéznre menni? Bàrmit?



#Felmondasi ido
2021. márc. 8. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
te felmondtál/ felmondasz? akkor szivatják az embert, igazából kötelesek arra, amire a törvény kötelezi őket. azt is meg tudod csinálni, hogy csak úgy elmész (azt nem tehetik meg, hogy nem fizetnek ki!, a táppénzt kötelesek, szóban meg azt is mondhatják neked hogy a rabszolgájuk vagy)
2021. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

En mondtam fel ma igen.

Hat eppen megtudja tenni hogy nem fizet ki mivel nyilvsn minimalra vagyok bejelentve a tobbi boritek...azt megteheti hogy nem adja oda sajnos


Viszont a kerdesem arra iranyult hogy uzemorvosi nelkul egyaltalan dolgozhatnek e? Mert en ugytudom hogy nem. Es akkor a felmondasi ido ellen ezzel tudok ervelni.

2021. márc. 8. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!