Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok többet dolgozni?

Nem akarok többet dolgozni?

Figyelt kérdés

Annyi az értelme a munkának, hogy életben tartom magam (eszem-iszom-alszom), azért, hogy dolgozni tudjak azért, hogy fizessek magam után adót. Tervekre, célokra, álmokra semmi nem marad. Inkább hazaköltözöm a szülői házba, keresek havi nettó 50-et valami kis - nem megerőltető - munkával, aztán inkább elvagyok, a kajámat állom, a rezsi négyfelé oszlik. Ugyanott vagyok, mint ha teljes munkaidőben dolgoznék, albit fenntartva, stb. Sőt. Még jobban is jövök ki, mert nem amortizálódom le lelkileg-testileg napi 8 óra terrorban valahol, és még tanulni is tudok autodidakta módon.

Családalapításról, saját lakásról, házról már rég lemondtam. Esetleg öröklés útján jutok majd házhoz, ahhoz is majd 120 évesen, addigra meg már a kilenc is páros lesz.

Mi erről a véleményetek?

28/N



2021. márc. 11. 19:29
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

#9-es: Emlékszem még, amikor pályakezdő voltam, otthon éltem, nettó 120-cal azt éreztem, enyém a világ. :D

Aztán egy szép napon ráébred az ember, hogy ha saját, hosszútávú, komoly egzisztenciát akar, nyugdíjmegtakival és néha jó lenne megnézni, hogy a várostáblán túl mi van, még a duplája sem lesz elég. De talán a triplája sem. :D

2021. márc. 11. 20:18
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
11-es: igy-igy.... Majd mész a multihoz jobb esetben, és mérik a "teljesitmenyedet", mint egy szarvasmarhanak, hogy mennyit tudsz tejelni. Undorító.
2021. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Modern rabszolgatartás :D
2021. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Az, semmivel sem jobb, mintha jobbágy lennél, max van ingyen kávé XD

A derekad meg úgyis tönkremegy a 8 órás ulesben.

2021. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez az, hogy egyetem vége felé, amikor már tudtam mellette dolgozgatni, kollégiumban, meg most a vírus miatt itthon tök jól elvagyok 200+ fizetésből, most tervezek vmi olcsóbb használtautót venni. De ha saját albérletet kéne fenntartanom - márpedig nyilván szeretnék külön költözni minél előbb - akkor megint ott fogok tartani, hogy semmire nem elég a fizu, nemhogy ingatlanra gyűjteni. Mondjuk az legalább pozitív, hogy én megtaláltam azt, ami érdekel, és aránylag szívesen csinálom, ezért nem úgy megyek be, mint akit vernek, meg állami többségi tulajdonú cég, ezért nem is tapossák ki az ember belét. 24/f
2021. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok neked, bár szülőkkel én már nem tudnék élni. Mondjuk nem tudom, hogy a tieid milyenek. Az enyémek nagyon lazának számítanak a korosztályukhoz képest (anyám kereken 50, apám 53), mégis túl fárasztónak érzem őket, amikor hazalátogatok. Viszont a vírus miatt elképzelhető, hogy néhány hónapon belül muszáj lesz visszamennem a gyerekszobámba...


Párkapcsolati szempontból is teljesen igazad van. A mai világban az a divat, ha a másik hízik 8-10 kilót, vagy 20-30 kilométerrel arrébb költözik, akkor keresni kell valaki "optimálisabbat". Teljesen piaci alapon működik az egész, mint valami lóvásár. Az emberek saját magukat tárgyiasítják. (Nem vagyok incel, bárcsak az lennék, mert akkor nem tapasztaltam volna meg ezeket személyesen.)


Sokszor úgy érzem, hogy minden mindegy. Gimis osztálytársam nyáron öngyilkos lett, rengeteget gondolok rá. Mázlista.


Szóval összegezve, hasonlóan érzek, mint te. Nem tudom, manapság hogyan lehet családot alapítani, amikor a saját magam életéhez nincs idegrendszerem, hát még másokéhoz...


26/F

2021. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
#16: Pontosan! Nem tudom, hogy aki 3 gyereket nevel, az nem készül ki idegileg?
2021. márc. 11. 21:31
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok.


"Nem tudom, hogy aki 3 gyereket nevel, az nem készül ki idegileg?"


Szerintem a többség de, csak titkolják. Anyáméknak 2 gyerek is túl sok volt. "Felnőtt fejjel" utólag visszaemlékezve úgy gondolom, hogy ők maguk is gyerekek voltak, amikor bevállaltak minket tesómmal.

2021. márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
100%
Úristen, mennyire átérzem... Igaz, van "munkám" (ha ezt annak lehet nevezni, legalább a TB-m zöld) és én a párommal lakom már sok éve, de egyáltalán nem érzem magamban, hogy én valakinek akarok dolgozni, mert az hű de jó. Van egy állásom, amit home officeból csinálok már lassan 4 éve (mióta befejeztem a főiskolát) és 125 ezer kemény forintot kapok érte... Miközben a főnököm 3-4 ügyfél után tesz zsebre ennyit (van kb. 30-40 ügyfél, meg 2 órás bejelentésem...) nekem meg kinyomja a szemem ezzel a zsebpénzzel, amivel semmire nem mennék, ha nem "saját" (szülőktől kapott, befektetésnek vásárolták 20 éve) lakásban élnénk... Pedig amúgy folyamatosan keresek egy másik kiegészítő munkát, mert félretenni többet meg hasonlókat jó lenne, de még csak visszajelzés sincs. :( A másik melót, ami kb. 70-et hozott, elvitte a korona 1 éve, pedig úgy egész jó volt, de azóta minden egy kalap kaki. Persze próbálom hasznossá tenni magam, minden nap főzök és persze enyém az összes házimunka, bevásárlás, pénz beosztása okosan, postára, bankba, okmányirodába mászkálás a párom helyett stb... 27/N
2021. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Havi 50 ből nem fedezed az étkezésed meg a rezsit szerintem. Nagyon megdrágult a világ az utóbbi évben.
2021. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!