Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vélemények arról, ha valaki...

Vélemények arról, ha valaki előre megírt felmondólevéllel megy a főnökhöz bértárgyalásra?

Figyelt kérdés

Kollega(volt kollega) bement a főnökhöz az idei emelésről tárgyalni. Egy szóval se mondta hogy fel akar mondani. Rövid beszélgetés volt a főnök előadta a szokásos jajj rosszul megy talán jövőre dumát. A kollega a beszélgetés végén felállt szépen megköszönte a beszélgetést majd egy mozdulattal nyúlt is be a táskájába kihúzott egy papírt és mondta: akkor ide kérek egy aláírást.

kerekedett a főnök szeme rendesen, de aláírta.

Vélemények erről az esetről?


2021. márc. 12. 08:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

"Van aki nem rabszolgának született"


átmegy egyik helyről a másikra. ugyanúgy szar pénzes huszadrangú senki lesz. nincs változás. nem rabszolgának született-dehogynem. és az is marad amíg él.

2021. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Csak ugy btw. Ha felmondott van meg par honapja amig tenyleg elmehet onnan nem? Minimum 1. Vagy rosszul tudom?
2021. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12!


Attól függ...Elvileg van felmondási idő, ami legtöbbször 30 nap. Ez lehet jóval több is, ha hosszú ideje van a cégnél vagy speciális szerződése van. Mivel ő mondott fel, le kell töltenie a felmomdasi idot, kiveve ha a főnök úgy dönt, mégsem szükséges.

2021. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél biztos benne hogy nincs másik hely és a semmire mondott fel, vannak olyan információk amiket én sem osztok meg senkivel, főleg nem (volt) kollégával. Senkinek semmi köze hozzá, hogy hova megyek dolgozni. Sőt, mondtam már én is úgy fel, hogy azt mondtam majd meglátom mi lesz, és már volt új helyem.


10-es, te pedig tipikus példája vagy a 30 évvel ezelőtti életfelfogásnak, mert juj nehogy felmondj, hát miből fizeted a számlákat és az legalább biztos volt stbstb. Így éltek le emberek egy életet, hogy fostak minden lépéstől. Ez egy sz.r élet. Hétvégén WC-re se menj, mert a nem munkaidőben történő WC-zést nem fizeti senki. Én akar 1 évet is otthon ülhetnék munkát keresve, mert bőven van annyi pénzem, hogy arra fordítsam az időmet, hogy olyan munkát keressek, ahol 2x annyit keressek mint ahol most vagyok.

2021. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%
Balu, ha húsz millád van, akkor mireföl hőzöngsz itt nap mint nap a zsarnokoskodó főnöködről?
2021. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Csak az alapjan lehet megitelni, hogy jol tette-e, ha latjuk a teljes kepet.

Ha nincs ajanlata, de ismeri a piacot ES a sajat kepessegeit is jol latja, es ezek alapjan ugy veli, hogy belathato idon belul talal munkat, es ebben igaza is van, akkor jol tette.

Ha barmelyikben tevedesben van, pl. rosszul latja a munkaeropiacot vagy eppen legtobb esetben a sajat erteket, akkor bizony nem volt a legokosabb dolog, es most jon a szivas resze.


En is mondtam fel a semmire kozepvezetokent, 30 nap felmondasi idovel. Ugy voltam vele, hogy szeretek jo helyre menni, valogatok, realisan 2-3 honap alatt talalok uj helyet. Vegul 33 nap lett a felmondastol szamitva, azaz a ket munkahely kozott 3 napig voltam “igazi” munkanelkuli. :)

2021. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Jól tette.

"A semmire mondott fel." És? Neked ehhez mi közöd van? Amúgy meg lehet, hogy van másik hely, de nem köti az ilyen idióták orrára, mint te vagy.

2021. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Valószínű az új helyen többet kap majd. Úgy volt vele ha megadják ott ahol most van akkor marad, ha nem akkor megy. Ezt hívják úgy, hogy alkupozíció. Nem adták, viszlát. Új munkahelyet én sem osztanék meg senkivel.
2021. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
29%
Elég primitív módja a tárgyalásnak, de hát az alapítványi iskolában elmegy.
2021. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jo neki, hogy ö ezt megteheti.

En csak almodom rola, hogy benyujtom a felmondasom.


Az allaskereses is stressz, ezt nem szeretnem ujra atelni.

Egy hét azert gyorsabban telik munkaval mint tétlenséggel és várakozással, az allasportalok figyelésével.

2021. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!