Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális végzettség nélkül...

Normális végzettség nélkül van esélyem nem fizikai munkát végezni?

Figyelt kérdés

Eddig dolgoztam hipermarketben kasszásként, másik multinál bolti eladóként és dohányboltban, de ezektől már olyan szinten rosszul vagyok, hogy inkább mennék a gyártósorra.

Jelentkeztem kulturáltabb üzletekbe (ruha, ékszer), érettségit (vagy akár azt sem) igénylő irodai/adminisztratív munkákra, amelyeknél a tapasztalat nem volt elvárás, de sehonnan nem hívtak vissza.


2021. márc. 13. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Van de nem sok. Csinálj valami bootleg programozó 1 éves képzést és lesz munkád.
2021. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos értségi nélkül marad a gyártósor Vagy gyorstalpaló fodrász:)
2021. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem igazán. De nem is javaslom. Könnyű fizikai munkákkal másfél kétszer annyit keresel, mint az alja irodaiakkal, ahova legkönnyebben be tudnál jutni.


Vagy ha jó a beszélőkéd, akkor értékesítést bárki csinálhat. Ahhoz nem egyetem kell, hanem személyiség, és sok olvasás a témában.

2021. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 alletta ***** válasza:
67%
irodai munkával próbálkozzál. minél több helyre add be az önéletrajzodat. nem könnyű most munkát találni. kitartást kívánok, és egy jó munkahelyet!
2021. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bölcsész büfédiplomám van egyébként, ha minden igaz, most megfejelem egy társadalomtudományos büfé mesterdiplomával. Azzal már több esélyem lehet valami (akár minimálbéres) irodai munkára? Plusz 2 nyelvvizsga (egy közép-, egy felsőfok), de csak ilyen mindenki által beszélt basic nyelvekből, mint az angol és a német. Vidéki kisvárosban élek egyébként.
2021. márc. 13. 12:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Legutóbb könyvkiadóhoz jelentkeztem szerkesztői munkára, érettségin, egy nyelv középfokú ismeretén és jó helyesírási/fogalmazási készségen kívül nem volt semmilyen más elvárás. Azt hittem, még akár előnyt is jelenthet a bölcsész diploma, de természetesen nem jeleztek vissza.
2021. márc. 13. 12:16
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
5: öööööö..... azért nem semmi, hogy magadat annyira alulértékeled, hogy diplomával kasszázni vagy gyártósorra mész...
2021. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mivel nincs más opcióm...? Nincsenek is másfajta állások meghirdetve, hiába keresgélek, ismerőseim pedig nincsenek, akik be tudnak ajánlani ide-oda. Tudjuk, mennyit érnek manapság az ilyen viccdiplomák. Megbántam, tanulhattam volna valami normális szakmát, de így alakult.
2021. márc. 13. 12:21
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
konkrétan miről szól a diplomád?
2021. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha éppenséggel nem is lenne semmi papírod, akkor se a szalag az alapértelmezett, még gyári munkánál sem. Ott se csak a segédmunkás meg a felsővezető van. Vannak meósok, anyagmozgatók, csoportvezetők, műszakvezetők stb. Ezekhez se kell középfokú végzettségnél több, és jobban keresnek, mint a legalja.
2021. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!