Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy találtad meg a hivatásod...

Hogy találtad meg a hivatásod amit szívesen csinálsz minden nap? Szeretném én is megtalálni mi az amit tényleg csinálnom kéne, és élvezem, szeretem is.

Figyelt kérdés
És el is tudom tartani magam belőle.

2021. márc. 19. 23:47
A kérdező szavazást indított:
Megtaláltam a hivatásom
Még mindig keresem a hivatásom
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már gyerekkorom óta voltak elképzeléseim, amik az idő folyamán komolyodtak és kicsit átalakultak. Ovis koromban három szakma iránt voltam szenvedélyes, amik az alábbi módon váltak valósággá:

- űrhajós, ami elég sok okból nem lettem, így "csak" hobbicsillagászattal foglalkozom.

- festő, amihez kiderült nincs sok gyakorlati érzékem, viszont az elméletért odáig vagyok, így egy múzeumban helyezkedtem el, és imádom. A sors tréfája, hogy a párom festő.

- író, ami jelenleg folyamatban van és idén lesz meg életem első valódi kiadása.

Ezenkívül vannak még bőven dolgok amik érdekelnek és szívesen foglalkoznék velük hivatásszerűen (például nyelvek és utazás), de azok megmaradtak szabadidős tevékenységnek, illetve néha hasznosak a munkámhoz.

25/N

2021. márc. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem ez a munkám a hivatásom / nem kifejezetten imádom, de sztem ezt a hivatásdolgot túlmisztifikálják sokan. Én most örülök annak, hogy van egy munkám, amit nem utálok, és élesen el tudom különíteni a hobbijaimtól és a magánéletemtől.
2021. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Imádok emberekkel foglalkozni, mindig is rengeteget kérdeztem, igy egyértelmű h értékesítő lettem.
2021. márc. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megtaláltam, és jó úton haladok felé, hogy el is végezzem a szakmám.

Évek óta könyvelő akartam lenni. Közgazdasági szakon végeztem középsuliban, most pénzügyi-számviteli ügyintéző technikumban tanulok, jövőre emellett elkezdek egy mérlegképes könyvelőit, jelenleg pedig az online oktatás alatt egy könyvelőirodában is dolgozok. Terveim szerint suli után ott is szeretnék elhelyezkedni.

2021. márc. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hosszú történet az enyém, 35 éves korom utánra realizálódott az egész. Addig csak kerülgettem a dolgot.


A lényeg, hogy meg kellett találnom először azt, hogy mit NEM akarok csinálni, illetve HOGYAN nem akarom.


Azután építettem fel szép lassan a kiutat, majd már több lehetőség közül tudtam választani, hiszen vállalkozóként arra mehettem tovább, amerre éreztem, hogy kompetens és lelkes vagyok.


Úgy vélem általánosságban, hogy ehhez az önfejlesztésen, önismereten keresztül vezet az út. Egyrészt az ember tisztába kerül a valós belső késztetéseivel (és képességeivel), valamint meri és tudja fejleszteni azt az oldalát, ami a célja eléréséhez szükséges.

2021. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 🙂 5-ös, gondolkodom rajta hogy el kellene járnom valamilyen önismereti csoportba, vagy pszichológushoz, hátha segít, szóval köszi a megerősítést! 🙂 Egyébként már van egy szakmám, de nem érzem hivatásnak, csak muszájból pénzszerzésnek és ettől már rosszul vagyok.
2021. márc. 20. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!