Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire okos dolog a felfelé...

Mennyire okos dolog a felfelé nyalás, avagy a nálam magasabb rangban lévő emberekhez való odahúzódzkodás, simulás, kedveskedés, helyezkedés?

Figyelt kérdés
Még életemben nem csináltam a kérdésben foglaltakat a munkahelyeimen, szóval ezért kérdezem meg, mert akinek van ebben tapasztalata, legyen szíves ossza meg már velem, hogy megéri ezt így csinálni vagy sem? Növeli egyáltalán a túlélési esélyeket a munkahelyen vagy sem? Mondjuk őszintén leírom, már most undorodom a gondolatától is.

2021. márc. 20. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha értékelvű ember vagy, semennyire, utálni fogod magad. Ha meg nem érdkeelnek az elvek, és csak az előrejutás érdekel, a legjobb megoldás.

Szerintem egy elég jó középút, ha nyitott vagy meg építgeted a kapcsolatokat, de nem kezdesz el olyanoknak puncsolni, akiket emberileg semmire nem tartasz.

2021. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, nincs haszna, tedd, amit tudsz, csinálsz, dolgozz jól, és az elég.
2021. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Okos, de csak ha okosan csinálod. Tudod, az gáz ha a főnök vagy a kollégáid látják hogy mire megy ki a játék
2021. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1.:Inkább köszi, de nem csinálom. Addig megyek amíg a határ van a témában, de tovább nem. Azért ennyire nem kell ez a munka vagy munkahely. 3.:Ahhoz hogy okosan lehessen csinálni, okosnak kéne legyek, de segghülye vagyok hozzá. Szóval marad a 2.-es vázlat lényegi vonalakban. Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 20. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Helyzetfüggő, van a cégnél olyan, aki nem tartana ott, ahol, ha nem csinálná. Én magam inkább a szakmai eredményekre esküszöm és az eredmények engem igazolnak. Ettől még nyilván máshogy fogalmazok meg kritikát, ellenvéleményt egy nálam magasabb beosztásúval szemben, mint lefelé, de nem nevezném nyalásnak
2021. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen 5-ös, a jó kritika megfogalmazó készség különböző embereknek és rangúaknak fontos. Ment a pipa, köszi.
2021. márc. 20. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez cégtől is függ, de a vezetői megítélés többet nyom a latba előléptetésnél, mint a teljesítmény. Ennek köszönhető azért láttam pár inkompetens ember kiemelését.
2021. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb eljut mindenki arra a munkahelyre ahová már pont nem való. Az eggyel előbbi volt az igazi számára.
2021. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!