Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van-e valamilyen megkülönbözte...

Van-e valamilyen megkülönböztetés a terhes nőkkel szemben munka szempontjából? Bármilyen pozitív diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Kolléganőm terhes lett és eddig is lusta volt, de most közölte, hogy bejelenti,a terhességét, és onnantól se éjszakára nem járhat, se nem túlórázhat (mi meg megszakadunk) plusz emelni, hajlongani sem fog. Ez így lehetséges?
2021. márc. 22. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehetséges, sőt ha olyan a munkakör, akkor az orvosi veheti egyből táppénzre is, és akkor egy jó darabig a munkahely környékére se megy.
2021. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Az, mivel a baba érdeke azt kívanja. Amugy eleve aluszékonyabbak a kismamák, komolyan elvárnád hogy éjszakázzon? Meg emelgessen amikor attól meg elvetélhet?

( igen, tudom mindjart jönnek a szuperanyak akik 8 hónapos terhesen is 50kilos zsakokat cipeltek, a gyerekuk meg sajat magat rágta ki az anyaméhből)

2021. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Másnapra ki fogják rúgni. Nem fognak olyan embert alkalmazni, aki bármikor elmehet szülni és 2 évig nem látják. Vagy ha nem is másnap rúgják ki, elkezdik keresni az embert a helyére.
2021. márc. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta, nem rúghatják ki, mert emailben is elküldi a bejelentést, és annak nyoma van. Innentől ő érinthetetlen vagy mi a szösz
2021. márc. 22. 16:54
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ez így van. Ha írásban bejelenti onnantól védve vana kirúgás ellen. Vagy ha mégis kiruúgják és feljelenti a céget úgy megbünetetik mint a huzat. Én is ha teherbe esek, így fogok eljárni, mert attól, hogy Valaki babát vár még élni kell vmiből. Miért fáj ez neked?
2021. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy lehetséges. Azért remélem te sem várod el egy terhes nőtől, hogy emelgessen.
2021. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy van. Pl. Nem rúghatják ki.

Sőt, mivel terhes így mindenki ugrani fog neki, megcsinál helyette mindent.

2021. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Dehogy várom el, hogy terhesen emelgessen. Eddig se nagyon akaródzott neki. Állandóan a fiúkkal cipeltetett ki magának mindent a raktárból, mert jajj a dereka, jajj a háta stb.

Lusta dög volt eddig is, mindig húzta a száját, ha 10-12 órát kellett dolgoznia. Most majd akkor dolgozhatunk helyette hivatalosan is. Csak azt nem értem, aki nem bírja a munkát terhesen, az miért nem megy el táppénzre? Én dolgozzak helyette? Én kértem, hogy csináltassa fel magát? Hát nem.

2021. márc. 22. 18:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert a táppénz kevesebb mint a bére..azert.
2021. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nyilván azért kevesebb, mert azért nem kell megdolgozni. Amit ő nem is akar. Most így gyakorlatilag ácsorog majd ugyanazért a fizetésért, amiért más a belét is kihajtja. Ez igazságos?
2021. márc. 22. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!