Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme jelentkezni egy...

Van értelme jelentkezni egy olyan munkára ismét, ahonnan már egyszer visszautasítottak?

Figyelt kérdés

Kb fél éve találtam egy számomra szimpatikus munkát egy olyat ami nagyon feküdt volna nekem. Az állásinterjú azt gondolom jól sikerült. A "leendő főnök " is nagyon szimpatikus volt. Úgy tűnt h kölcsönös is. Azt éreztem h nemcsak a munka lenne jó, de kitűnően be is tudnék illeszkedni a csapatba. Azt gondoltam hogy tuti h felvesznek...

De jött az email h nem engem választottak...

Nagyon szomorú voltam. Pár napja ismét meg lett hirdetve ez a pozició ugyan ott.

Van értelme ismét jelenkezni rá? Vagy ha egyszer visszautasítottak, akkor felesleges újra beadni?


Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 19. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy van értelme újra jelentkezni. Ezer oka lehet, hogy nem vettek fel az előző alkalommal (volt valaki még sokkal jobb, vagy esetleg valami felsővezetőnek egy csókosa, akit fel "kellett" venni). Sok esetben az is előfordul, hogy nem vesznek fel egy adott embert annak ellenére, hogy a legesélyesebbek között van, aztán mikor legközelebb keresnek embert, rögtön megkeresi őt a cég, hogy próbálják meg mégegyszer.

Szóval jelentkezz csak újra, és hajrá!

2018. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Sose jelentkeztem mégegyszer ugyan oda, ahol már volt sikertelen állásinterjúm (53 volt összesen) és a jövőben sem szándékszom.
2018. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2

Miért?

2018. szept. 19. 19:51
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem könyörögtem érte, hogy vegyenek fel. Előbb lettem prosti.
2018. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert vannak elveim.
2018. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Veszteni semmit sem vesztesz, ha jelentkezel. Az is lehet, hogy előző alkalommal voltatok 10-15-en, akik egyformán megfeleltetek a pozícióra, ilyenkor értelemszerűen nincs más lehetőségük, mint találomra választani. Lehet, hogy most rád esik majd.
2018. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha ugyanaz a főnök, akkor nem érdemes.
2018. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van értelme újra jelentkezni, én most olyan helyen dolgozom, ahová nem vettek fel elsőre.

(Mellékesen: azt gondoltam én is, hogy ez álmaim munkahelye, aztán itt dolgozva rájöttem, hogy nem.)

2018. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez 1 kamu hirdetés. Ennyi ember közt nem találják meg a nekik megfelelőt, akkor menjenek melegebb éghajlatra.
2018. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdeztél rá, hogy mi volt az oka annak, hogy nem téged választottak? Abból el lehetne dönteni, hogy van -e értelme újra jelentkezni...
2018. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!