Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a munkaadó...

Mit tegyek, ha a munkaadó szórakozik a felmondási idő hosszával, emiatt nem tudom informálni az új munkahelyemet, hogy pontosan mikor tudok kezdeni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen, a felmondási időm 60 nap. Viszont, mivel a projektünk éppen meg fog szűnni, ezért a HR felajánlotta, hogy lerövidithetjük 30 napra. A közvetlen managerem ezt jóvá is hagyta, viszont a nagy fejesek jóváhagyása is kell. A managerem azt mondta, biztos jóvá fogják hagyni, ezért az új munkahelyen szóltam, hogy adott napon tudok kezdeni.

Viszont a nagyfőnökök jóváhagyása azóta sem érkezett meg, több mint 3 hete. Mindig igérgetik, de semmi. Az új helyen ápr.közepe körül kéne kezdeni, viszont félek hogy addig nem fogok tudni elszabadulni innen, és nem fogják tolerálni az új helyen.

Az a legőrjítőbb, hogy nem reagálnak semmit, abszolut nem tudom mi van, szóljak-e az új helyen hogy lehet csak 1 hónappal később tudok kezdeni vagy még nem....ettől még az is jobb lenne ha nemet mondtak volna...

Már írtam emailt én is a nagyfőnöknek, amiben kértem h reagáljon, mert függ tőle a másik munkahelyem, és mivel a projektünk megszűnik, nem éri hátrány a céget....

Nem tudom mit tegyek, legszivesebben cirkuszolnék, de lehet nem kéne.....megőrülök ettől a bizonytalanságtól!

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Vagy járt már valaki ugyanígy?

Tudom hogy minden helyzet más, és ezt nekem kell megoldanom, de kiváncsi vagyok, hogy ki mit tenne ilyenkor...


2021. márc. 26. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én másképp csináltam volna a helyedben.

Az új munkahelyen azt kellett volna mondanod, hogy 60 nap a felmondási időd, utána tudsz kezdeni. Esetleg hozzáteszed, hogy lehet, hogy ebben kapsz valami könnyítést, de még semmi sem biztos. Ha eldől, akkor szólsz.

És ha a régi helyen tuti biztos minden főnök részéről, hogy 30 nap után elmehetsz, pláne, ha írásba is adják, akkor, de nem előbb szólj az új munkahelyeden, hogy tudsz előbb kezdeni, ha akarják. Ha azt mondják, hogy már beleélték magukat abba, hogy csak 60 nap múlva jössz, és addig nem, akkor maximum kaptál az élettől egy hónap tavaszi szünetet. Használd ki, legyél sokat szabad levegőn, kirándulj, túrázz, arborétumokat látogass stb.

2021. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Ne aggodj :) mivel ha maradnal akkor nem dolgoznal semmit es hulyek lennenek megtartani. Csak penzkidobas a reszukrol. Ezert is van az, hogy ha valakit kirugnak akkor altalaban mondjak hogy egybol mehetsz, vagy 1-2 het utan. Nem fognak azert fizetni, hogy bent uldogelj. Szoval no para, tudom hogy nehez elhinni a helyzetben de tenyleg igy van.
2021. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Meg ha erdekel tudok itt meg hosszabban irni, kepben vagyok az ilyenekkel. Nekem volt 90 napos felmondasi idom is :) no para.
2021. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivel a projekt megszűnik, és nem érheti hátrány a céget, és erről tájékoztattad a nagyfőnököt is, én a helyedben lelépnék.
2021. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1-es: igen, most már pontosan igy csinálnám, ahogy leirtad. Igazából nem is azzal van bajom, hogy esetleg plusz egy hónapot itt kell maradnom, mert akkor, ahogy irtad, lenne egy kis tavaszi szünetem (igazából már most is az van), hanem ez a bizonytalanság, hogy nem tudom, mikor méltóztatnak válaszolni, és mit mondjak az új helyen, és hogy ott tolerálni fogják-e, ill. a HR-nek meddig kéne megkapnia a jóváhagyásokat, hogy ki tudjanak léptetni. Mert teszem azt, ha ápr. 5-én megkapják, nem biztos hogy 10-én ki tudnak....de valszeg azt fogom tenni, hogy ha hétfőig nem reagálnak, akkor felhivom az új helyet, elmondom mi a szitu és megpróálom velük megbeszélni, hogy kezdhessek később. Emez bandának meg megirom, hogy mivel egy hónapig nem birták jóvá hagyni, most már nem is aktuális, ki fogom tölteni a 60 napot. Ők meg fizessenek csak a semmire.
2021. márc. 26. 12:32
 6/13 A kérdező kommentje:
2-es: köszi, aranyos vagy :) igen, én is ugyanezt gondoltam, hogy ugysem akarnak egy hónapig pluszban a semmiért fizetni, meg a managerem is ezt mondta, ezért is szóltam rögtön az uj helyen, hogy tudok hamar kezdeni. De nem gondoltam, hogy ilyen nehézkesek lesznek. (Mondjuk indiai cég, a nagy fejesek mind indiaiak, ugyhogy nem tudom, miért csodálkozom...) Inkább attól félek, hogy túl későn hagyják jóvá, és igy a HR már nem tud időben kiléptetni. Ill. hogy szóljak-e, és mikor, az új helyen, h mégsem biztos a kezdés ideje...mert ugye nem ugy működik, hogy 2 nappal a kezdés előtt szólok, h bocsi de csak 1 hónap múlva tudok jönni...de azt hiszem az lesz, ahogy az előző kommentemben leirtam. Ha ilyen töketlenek, fizessenek csak egy hónapot a semmiért. Már csak azon szoritok, hogy az új helyen ne legyen probléma a későbbi kezdés.
2021. márc. 26. 12:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. A HRnek 1 nap alatt ki kell tudnia léptetni ha jol tudom. Ha nem tud akkor inkompetens (tobbsege az). Ha jobban fizet a masodik munkahely akkor opportunity costot veszitesz, szoval magaddal tolsz ki. Ha nagyon felsz a 2 hetes deadline miatt, akkor te is adhatsz nekik. Hogy ha pl. 5-eig nem fogadjak el, akkor te maradsz megis. Ugy alakitsd ahogy neked a legjobb. De igen jok a terveid, egyeztess eshetosegekrol elobb az uj helyeden. Az a prio 1 :)
2021. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom, hogy zajlanak a HR folyamatok, de azt örömmel hallom, hogy gyorsan ki tudnak léptetni :)

Amugy köszi mindenkinek a választ, máris tisztább fejjel tudok gondolkodni, jót tett, hogy kiírtam magamból a dühömet :-)

2021. márc. 26. 12:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Első lépés, nem ígérünk be hülyeséget a felelősök jóváhagyása nélkül... Legközelebb ezt majd megtudod.

Max annyit tudsz még tenni, hogy zaklatod a felsővezetőket. Jelenhelyzetben valószínűleg kisebb gondjuk is nagyobb annál, mint, hogy egy alattuk 3-4 szinttel lévő, amúgy is munka nélkül maradó alkalmazottnak mennyi a felmondási ideje

2021. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd leírhatnád, mi volt.
2021. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!