Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem, rossz pályát...

Úgy érzem, rossz pályát választottam?

Figyelt kérdés

Van 2 természettudomány-jellegű szakmám, illetve elkezdtem az egyetemet is egy hasonló szakon (amit végül otthagytam).

A vírus miatt nem igazán találok munkát, de rájöttem, ha találnék is a szakmáimmal munkát, már a gondolattól is kirázna a hideg, hogy minden nap azt csináljam. Egyébként a fizetés elég jó lenne, még pályakezdőként is, és kb. ez az egyetlen dolog, ami tetszik benne. Sulis koromban mindig azt mondogatták a tanáraim, hogy lassú és ügyetlen vagyok és szerintem ha fel is vennének valahová, az első héten kirúgnának emiatt..

Viszont kiskorom óta imádok sütni és régebben cukrász akartam lenni, de a szüleim azt akarták, végezzem el azt a sulit, ahol a szakmáimat szereztem, meg persze magukat az okj képzéseket is. Amikor megemlítettem, hogy mással foglalkoznék, lehordtak, hogy ne röhögtessem már ki magam, így sokkal jobban kereshetnék. Szóval ezért nem lett ebből a cukrász-álomból semmi, de azóta is minden nap eszembe jut, hogy azt sokkal szívesebben csinálnám, a kézügyességem is elég jó.

Szerintetek 23 évesen lenne értelme pl. elvégeznem egy cukrász tanfolyamot?


2021. márc. 31. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, cukrászból túl nagy a kínálat, sokan hamburgeresnél kényszerülnek dolgozni, meg ilyen szendvicskészítésből élnek, és nem tudható, mikor nyit megint a vendéglátás. Szóval lehet, hogy ha elvégzed, lángossütő lesz belőled a végén.
2021. márc. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
23 éves vagy, még abszolút előtted az élet, szerintem simán belefér. Plusz, ha mégsem jönne össze, már be vagy biztosítva, van szakmád, oda mindig vissza tudsz menni. Már megtetted amit a szüleid elvártak tőled, most kövesd a saját álmaidat. Hajrá!
2021. márc. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a leírásod alapján nem vagyok benne biztos, hogy nem csak épp menekülsz a kihívások elől és mennyire van benne az, hogy tényleg rettenetesen cukrász akarsz lenni.


Nem tudom mennyire nehéz az új cukrász képzés, de nem lehetne azt, hogy akár önkéntesként elkezdesz dolgozni a szakmádban, hogy több tapasztalatod legyen és ha kell, akkor vissza tudj menni oda dolgozni és közben végzed el a cukrász képzést?


Amúgy az elején a többség nem ért ahhoz, amit végzett. A trükk, hogy vagy a képzés mellett kell dolgozni vagy jó helyet kell találni, ahol tényleg odafigyelnek rád és betanítanak.

2021. márc. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

"Én a leírásod alapján nem vagyok benne biztos, hogy nem csak épp menekülsz a kihívások elől és mennyire van benne az, hogy tényleg rettenetesen cukrász akarsz lenni."


Egyetértek.

2021. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ez a vágyad csináld meg. Akár estin is. De gondold át hogy tényleg ezt akarod vagy más zavar ?
2021. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!